Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Актинідія: особливості агротехніки
10:05
Актинідія: особливості агротехніки



Актинідія - далекосхідний ліана, тим не менше вона прийшла вже й у наш степовий край, стала визнаною культурою в аматорському садівництві. Таке визнання її пояснити. Актинідія являє собою особливу цінність для людини, тому що плоди її мають багатий хімічний склад, мають тонізуючі та лікувальні властивості. Їх називають плодами здоров'я.

Актинідія - далекосхідний ліана, тим не менше вона прийшла вже й у наш степовий край, стала визнаною культурою в аматорському садівництві. Таке визнання її пояснити. Актинідія являє собою особливу цінність для людини, тому що плоди її мають багатий хімічний склад, мають тонізуючі та лікувальні властивості. Їх називають плодами здоров'я. Досить двох-трьох ягід, щоб задовольнити добову потребу організму у вітамінах С, Е.

Актинідія - рослина вологолюбна, світлолюбна, мало страждає від весняних заморозків, швидко зростає, рано вступає в пору плодоношення, розмножується різними способами. При насіннєвому методі у неї коріння стрижневі, розгалужені, при вирощуванні черешком утворюються додаткові корені. Але в обох, випадках, вони розташовуються горизонтально на глибині 15-20 сантиметрів, що потрібно враховувати при обробленні.

В даний час шляхом відбору і селекції виведені кілька сортів актинідії. Для наших умов придатні Київська гібридна, Київська великоплідна, Фігурне. Всі три сорти зимостійкі, мають великі ягоди, урожайні. Відрізняються вони один від одного перш за все терміном дозрівання. Київська гібридна відкриває сезон плодоношення. Вона дозріває у перших числах вересня. Слідом за нею, у другій декаді, надходить до столу Київська великоплідна, яка дає з одного куща 12-15 кілограмів ягід. Завершує сезон Фігурне. Її плоди, визрівають до кінця вересня. Сорт дає 10-12 кілограмів ягід з ліани.

Однак, щоб актинідія забезпечила таку високу продуктивність, потрібно дотриматися правила агротехніки. Вирощувати актинидію краще вегетативним шляхом - живцями. Одеревіли вкорінюються добре. Заготовлювати їх потрібно восени, нарізаючи ліану довжиною 70-80 сантиметрів, зберігати в льосі до квітня. З настанням тепла їх висаджують похило, під кутом 45 градусів, і притіняють. Яму для посадки готують глибиною 50 і шириною 60 сантиметрів, на дно якої потрібно укласти 10-сантиметровий шар піску і щебеню, а потім заповнити сумішшю грунту з додаванням 8-10 кілограмів перегною, 200 грамів суперфосфату, 80 грамів хлористого калію, 50 грамів аміачної селітри . Кущі слід розташовувати один від одного на відстані 2 метри. Кращий строк для проведення цієї роботи - початок жовтня або друга декада квітня. Після посадки рослину треба добре полити, грунт замульчувати перегноєм. Слід врахувати, що полив і підгодівлі протягом усього вегетаційного періоду - необхідна умова вирощування актинідії. У зв'язку з тим, що пов
про ліановідних рослина, обов'язкова установка шпалери висотою 1,8-2 метри.

Як вже було сказано, протягом сезону актинидію потрібно кілька разів підгодовувати. Перший раз цю агротехнічну операцію необхідно провести перед розпусканням бруньок, внести в грунт по 30 грамів аміачної селітри і суперфосфату, 15 г калійної солі з розрахунку на 1 квадратний метр пристовбурного кола, після чого спушити грунт на глибину 8-12 сантиметрів. Подальші розпушування слід робити дрібніше - на глибину 6-7 сантиметрів і поєднувати їх з поливами. Поливати потрібно за літо не менше 5-6 разів з розрахунку 2 відра на одну рослину. Причому, робити це треба у вечірні години. Актинідія любить світло, тепло, сонце, їй не потрібен тіньової екран. Особливо потрібно врахувати той факт, що ця ліана не переносить травм, тому обрізати її не можна. Вона сама сформує своє тіло. Дуже потрібно берегти актинидію від яких би то не було пошкоджень в початковий період життя. Навіть відірваний лист в однорічного саджанця може стати причиною загибелі рослини. Актинідія росте швидко. У перший же рік вона дає приріст до трьох метрів. Рослина має гарні декоративні листя, дуже смачні, мають лікувальні властивості ягоди, так що можна мати від нього подвійну користь: облагородити садибу і отримати врожай.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 1240 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]