Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Червень » 26 » Акустичний моніторинг викидів ГРП в лабораторних і польових. (Статистичних даних в комплекті
13:50
Акустичний моніторинг викидів ГРП в лабораторних і польових. (Статистичних даних в комплекті


Акустичний моніторинг викидів ГРП в лабораторних і польових. (Статистичних даних в комплекті


У гідравлічних випробувань пласта, вода вводили чотири види гранітних зразків порід з різним розміром зерна. Несправність літака рішення акустичної емісії (АЕ) показали, що зрушення пласта є домінуючим у зразках з більш великих зерен у той час як розтягнення ГРП є домінуючим в цих більш дрібних зерен. Крім того, експерименти проводилися в гранітній скелі зразками того ж роду, при трьох різних умовах: закачування води, введення в'язкого масла і тиску за допомогою уретану рукав. Зсуві пласта була домінуючою через закачування води і тиску в той час як розтягнення ГРП був домінуючим за рахунок в'язкого упорскуванням масла. Далі в полі, А. Е. контролювали за допомогою свердловинного зонда в ГРП для вимірювання рок стресу. Ставки AE рахунок збільшується з закриття та повторного відкриття гідравлічно індукованого тріщини. Результат припустив, що А. Е. моніторингу може поліпшити надійність і точність вимірів гідравлічних стрес розриву пласта. [C] 2001 Elsevier Science ТОВ Всі права захищені.

Ключові слова: Акустична емісія; ГРП; механіки гірських порід

1. Введення

Гідравлічний: ГРП застосовується для генерації антропогенних тріщин з метою отримання геотермальної енергії з гарячих сухих порід (HDR) водосховищ, а також стимулювати нафти і газу. Для керування гідравлічним індукованих тріщин ГРП механізм повинен бути з'ясовано. Хабберта і Уїлліс [1] показали, що ці тріщини через гідравлічного розриву шару створюються розтягнення переломів і продовжити в напрямку максимального стискає напруги, у тому випадку, свердловина орієнтована в одному головному напрямку стрес і навколишні породи можуть бути вважається ізотропної, однорідною, непроникний і еластичною. На основі їх теорії, методи вимірювання рок стресу були розроблені і стосовно завдань гірничої справи, будівництва, нафтового машинобудування і геофізики (Haimson [2] і Мідзута і співавт. [3]). Проте, велика частина провини площині рішень основі акустичної емісії (АЕ) події, які були записані під час ГРП від невеликих масштабах в 10-м глибиною до великомасштабних в 4000-м глибини, були класифіковані як подвійні - два квадранта типу (Барію і Гріна [4], Сасакі [5], Талеб і Корнет [6]). Таким чином, зрушення невдачі тільки запропонував. Конфлікт між розтягнення переломів теорії та зсуві основі записаних сигналів до цих пір не вирішено.

Текстура власності рок-н-ін'єкція рідини може вплинути на гідравлічних механізмів пласта. Від вина площині вирішення AE контролюється під час закачування води в акрилової смоли й граніту, Сасакі [5] встановлено, що розтягнення ГРП є домінуючим в акрилової смоли, а зрушення пласта є домінуючим в граніт. Про вплив рідини, що вводиться, експерименти Zoback і співавт. [7] наводить, де вода і в'язкої нафти вводили в зразках з уже існуючих тріщин. Вони показали, що в'язкої рідини може викликати тріщини в напрямку максимального напруження, навіть якщо ін'єкції діра вже існуючі тріщини перетину в інших напрямках, в той час як вода просочується через вже існуючі тріщини.

Після цих досліджень, гідравлічні експерименти пласта проводилися на зразках з чотирьох різних розмірів зерна, досліджувати ефекти текстури власності порід [8,9]. Для подальшого вивчення впливу рідини, що вводиться, закачування води і в'язкого масла, і тиску за допомогою уретанові втулки без ін'єкцій рідини були вигнані [10-12]. Гідророзриву механізм було визначено з вини площині вирішення AE контролюється під час цих експериментів.

На додаток до цих лабораторних експериментів, А. Е. події спостерігалися в поле з свердловинного зонда під час ГРП для вимірювання рок стресу [13,14]. Результати показали, що швидкості рахунку АЕ збільшуватися за рахунок закриття та повторного відкриття гідравлічно індукованого тріщини. Той факт, припустив, що А. Е. моніторингу може поліпшити надійність і точність вимірів гідравлічних стрес розриву пласта. У даній роботі, ці останні результати моніторингу AE в лабораторіях і на полі узагальнені і широко обговорюється.

2. Вплив розміру зерен на ГРП механізм

2.1. Експерименти

Для дослідження ефектів текстури власності породи, вода вводили чотири види гранітних порід з різним розміром зерна [8,9]. Особливості порід позначаються наступним чином, за наказом розміру зерна. Їх мікрофотографії показані на схемі 1.

1. (Symbol LL, середній розмір зерна 1,12 мм): рожевого граніту, вироблені в Китаї, що складаються з кварцу, плагіоклазу, буттям і калієвого польового шпату вкрапленніков з 1 до 4 см, розмір зерна.

2. (L; 0,88 мм): Ashio-Sohri Граніт виробляється в Японії, що складається з кварцу, калієвого польового шпату, плагіоклазу і буттям. Деякі безперервні мікротріщин розробили.

3. (М, 0,68 мм): Макабе-Комі гранодіорит виробляється в Японії, що складається з кварцу, калієвого польового шпату, плагіоклазу, ...


Категорія: Будівельні матеріали | Переглядів: 200 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]