Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 15 » Ар деко «Стиль зірок»
11:27
Ар деко «Стиль зірок»



Ар деко «Стиль зірок» (ар деко від франц. Art Deco по назві виставки 1925р. В Парижі «Art Decoration» - «Декоративне мистецтво») зародився в Парижі в період між першою і другою світовими війнами. До 1960 р. даний напрям не вважався самостійним.


Ар деко «Стиль зірок» (ар деко від франц. Art Deco по назві виставки 1925р. В Парижі «Art Decoration» - «Декоративне мистецтво») зародився в Парижі в період між першою і другою світовими війнами. До 1960 р. даний напрям не вважався самостійним. Його витоки природним чином йдуть у стиль ар нуво (модерн). Ар деко, що увійшов у моду в 20-30-і рр.. частково продовжив традиції модернізму, разом з тим на нього зробили вплив кубізм, народне американське мистецтво і дизайн що бурхливо розвивався у той час машино-і літакобудування. Тут флористичному декору протиставляється лінійний, геометричний як більш відповідний новій техніці в архітектурі і промисловості. Стає популярним геометричний орнамент з прямих ліній, трикутників і кругів.

Вже до кінця першого десятиліття XX століття т.зв. «Абстрактний» модерн відкрито конкурує з конструктивізмом з його естетикою доцільності і строгих утилітарних форм, очищених від декоративності «рослинного» модерну. Двадцяті роки - час пошуків і експериментів у галузі архітектури та мистецтва побутової речі в їх нероздільною спільності.

Дизайн ар деко був основою майже всіх домашніх інтер'єрів в 20-х30-х роках. Простота і геометричність стилю відкрили епоху масового виробництва меблів, зробивши її доступною. Саме в ці роки були створені практично всі зразки меблів XX століття. Стиль ар деко повернувся до Європи в 1990-і і став дуже популярний. Останнім часом професійні дизайнери внесли поправку в ідеологію стилю ар деко. На відміну від аскетичної естетики 20-х голів минулого століття, тепер це - стиль розкоші, багатства, причому технічні досягнення і цілком традиційні дорогі матеріали, і якість обробки в ньому зрівнюються - і те, і інше цінне тим, що просто дуже дорого коштує. У той же час, образ, створюваний таким інтер'єром, зовсім не «життє-будівельний», а життє-прикрашає: він має якості дуже пряме виразності, що грає на простимі і своєрідному марнославстві людини - демонструвати капітал, якого варто.

Прогрес у розвитку нових технологій відкрив еру масового виробництва меблів. Поряд з оформленням приватних будинків зростає кількість проектів інтер'єрів готелів, банків. Традиційні матеріали в архітектурі й інтер'єрах замінюються новими: прокатним металом, сталевими трубками, дзеркальним склом, бетоном, клеєної фанерою, напівдорогоцінним камінням. Стиль свідомо орієнтований на минуле, прагне до розкоші і втілюється в поєднанні екзотичного і примітивного мистецтв. Ар деко сучасно і незвично поєднує в інтер'єрі східні мотиви, елементи старовини, зовсім різні матеріали разом з новими шедеврами мистецтва першої половини ХХ століття, особливу перевагу віддаючи кубізму. Тому «ар деко»-інтер'єр не стільки композиція, скільки сума окремих складових.

Для цього напряму характерні прямі або ж ламано-зігнуті лінії, чіткість форм. Від інших його відрізняє застосування декоративних елементів у вигляді зигзагів, кіл, трикутників, сонць, а також округлі кути, строгі вертикальні лінії, "відступаючі" форми. З матеріалів використовуються тканини, скло, бронза, кераміка, килими в кубічних узорах. Крім того, добре підходять віяла, фонтани, подіуми, ковані решітки. Також доречна світла деревина, шкіра, мармур, скло і хромування для всіх видів домашнього устаткування.


Категорія: Облаштування | Переглядів: 527 | Додав: Serhiy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]