Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Будинок для уїк-енду
15:51
Будинок для уїк-енду


При розробці багатьох варіантів архітектурно-будівельних і об'ємно-планувальних рішень будинку зовсім не обов'язково вдаватися до складного контуру плану з виступами і відступами, до ламаної або разноскатной покрівлі, різновисоких стінах і т.п.


При розробці багатьох варіантів архітектурно-будівельних і об'ємно-планувальних рішень будинку зовсім не обов'язково вдаватися до складного контуру плану з виступами і відступами, до ламаної або разноскатной покрівлі, різновисоких стінах і т.п.
Вибір плану будинку

Нехай це буде, приміром, прямокутний будинок з самої звичайної двосхилим дахом. Форма плану визначається міркуваннями економного огородження будівельного об'єму, а це добре знає кожен будівельник. Маленькі будинки часто будують квадратними в плані (6 х 6 м), отримуючи при цьому найбільший вихід площі підлоги при найменшому периметрі зовнішніх стін. Але 6-метровий проліт непросто перекрити стельовими балками без проміжної опори - внутрішньої несучої стіни, яка розділяє простір основного поверху на приблизно рівні частини і обмежує свободу вибору планування. Тому один з можливих варіантів може бути прямокутник з короткою стороною 4,5 ... 5 м, яка досить легко перекривається без проміжної опори. Це дозволяє проектувати інтер'єр або у вигляді єдиного великого простору, або ж розбити його на окремі приміщення - відповідно до загального задуму.

Внутрішня організація будинку залежить від складу сім'ї, укладу її життя та інших особливостей. Цих особливостей безліч, і тому в самій основі ідея побудови інтер'єру будинку завжди індивідуальна. Однак самі люди, як правило, добре усвідомлюючи свої запити, не завжди здатні знайти їх чітке архітектурне втілення. Наприклад, багато самодіяльні зодчі прагнуть побудувати будинки, розділені на якомога більшу кількість хоч маленьких, але обов'язково ізольованих кімнаток. Через невеликий час після заселення господарі починають відчувати явні незручності, але так до кінця і не розуміють їх причини.

Справа в тому, що будинок для уїк-енду, різновид так званого «другого житла», призначений для відпочинку, що переважно сімейного. Це, безсумнівно, становить важливу особливість будинку, яка повинна позначитися і на його внутрішньої організації.

За структурою будинок для уїк-енду не повинен наслідувати основному житлу (міській квартирі), тому що їх призначення різне. У плануванні будинку для уїк-енду придатний один загальний, більш-менш універсальний принцип, що враховує запити різних людей: у ньому треба мати достатню за розміром багатофункціональне загальне приміщення зручне для проведення дозвілля (відпочинок біля каміна, біля телевізора, за столом і т.п . Це приміщення повинно бути по можливості не зайнято постійними спальними місцями. Звідси випливає, що будинок буде розділений на 2 неоднакові за призначенням і величиною частини: одна - загальна, інша - зі спальними місцями для членів сім'ї. Причому спальні - не обов'язково окремі ізольовані кімнати , а, приміром, різні «алькови», «куліси», «піл», тим чи іншим способом відокремлені або полуобособленние від основного приміщення. Простіше кажучи, мета така: створити великі житлові приміщення, приєднати до них маленькі спальні і побічні приміщення і уникнути коридорів та іншої непотрібної площі.
Зони по вертикалі

Існують варіанти і в розташуванні приміщень будинку «по вертикалі». Наприклад, найбільш поширене розміщення загальної сімейної кімнати внизу, а особистих приміщень нагорі, при всіх очевидних зручностях теж не можна вважати каноном. Є свої переваги і в зворотному розташуванні - коли на першому поверсі будинку розміщуються спальні кімнати, а на верху влаштовується одне велике приміщення з двостороннім світлом, на зразок студії, в якому можна поставити легкий металевий камін. Таке рішення ефективніше з точки зору більш повного використання об'єму будинку.
Мансарда

Взагалі, будівельний об'єм невеликого будинку потрібно прагнути використовувати максимально. Очевидне наслідок - пристрій мансарди в просторі горища. Прагнення мати тут «нормальну» кімнату або кімнати прямокутного перерізу (без скошених кутів стелі) призвело до повальної моді на ламані даху. Пристрій такого даху дещо складніше, ніж звичайної двосхилим, і призводить до поєднання дуже пологого і дуже крутого скатів. І, тим не менше, все одно кімнати на мансарді виходять занизькі, в них мало повітря. Особливо це відчувається влітку, коли дах прогрівається сонцем.
Організація інтер'єру в декількох рівнях
Рис. 1. Організація інтер'єру будинку для уїк-енду в декількох рівнях.

Між тим є набагато більш просте і ефективне рішення: не намагатися приховати, змінити простір під покрівлею, а прийняти його таким, яким воно виходить само собою в габаритах трикутної кроквяної конструкції. Для цього крокви повинні бути поставлені досить круто - під кутом 53 ... 55 ° до горизонтальної площини і на всю стандартну довжину промислової обрізної дошки (близько 6 м). Покрівля утеплюється (перш за все, для захисту від річного перегріву), а які утворюються похилі стіни обшиваються зсередини дошкою або будівельним картоном до самого коника даху. Виходить високе (до 4 ... 4,5 м) і дуже просторе мансардне приміщення з новими додатковими можливостями використання простору. Так, за ригелям, що зв'язує крокви, де-не-де можна укласти горизонтальні майданчики (типу полатей 3-го поверху), що збільшують площу підлоги. Зазначеним способом можна збільшити обсяг мансарди і площа підлоги в ній в 2 ... 2,5 рази в порівнянні з розхожим «кімнатним» прийомом. Крім того, виникає досить цікавий архітектурний ефект за рахунок організації простору інтер'єру в декількох рівнях.
Сходи на мансарду

При будь-якому варіанті будинку (особливо при такому, який описаний вище) пристрій сходів з першого поверху на мансарду - дуже відповідальна і дуже непросте завдання. Сходи повинна бути зручною, тобто, перш за все, досить пологою, інакше зв'язок приміщень «по вертикалі» буде фактично розірвано. У той же час вона не повинна забирати багато площі, яку всередині будинку завжди доводиться економити. Тому перша рекомендація з проектування носить характер заборони: не вигороджувати для внутрішніх сходів спеціальне приміщення (як це часом роблять самодіяльні будівельники по якійсь віддаленій і неусвідомленою аналогією зі сходовою кліткою міського типу) - це завжди означає неекономне витрачання простору будинку. Краще, щоб сходи розміщувалася безпосередньо в приміщенні загального користування - в загальній кімнаті або на веранді, стаючи повноправною частиною інтер'єру і збагачуючи його.
Сходи на мансарду
Рис. 2. Сходи на мансарду.

Що стосується зручності сходи, то воно залежить від її конструкції - крутизни, розміру ступенів, проміжних майданчиків, розташування в плані будинку і т.п. Небажано робити сходи з ухилом більше 40 ° - інакше по ній буде важко підніматися. Важливо також правильно вибрати розмір ступенів (висоту і ширину). Якщо допустити тут прорахунок, то навіть полога сходи можуть виявитися менш зручним, ніж крута.

Слід також мати на увазі, що при однаковій крутизні двухмаршевая сходи (з проміжним майданчиком) завжди зручніше, ніж одномаршова. Ще зручніше трехмаршевие сходи. Вони, звичайно, займають більше місця, але ця деяка неекономічність з лишком компенсується тим, що 2 ... 3 маршу зручно вписуються в різного роду кути, де при повороті самі собою утворюються проміжні майданчики.
Опалення

Склавши деяке уявлення про планування будинку для уїк-енду, не можна не зупинитися на домашньому вогнищі. Взагалі то, починати проектувати будинок треба саме «від грубки». Якщо ж про розміщення печі згадують в останній момент, може виявитися, що її начебто б і ставити нікуди, скрізь вона заважає. У результаті - нераціональні рішення. Наприклад, опалювальна піч виявляється не в центрі будинку, де її законне місце, а біля зовнішньої стіни. Обігріти звідси весь будинок важче. Крім того, між піччю і стіною необхідна протипожежна отступки, а це витрата корисного обсягу. Якщо піч біля стіни, то димова труба виходить внизу ската покрівлі. Тут вона відчуває більше снігового навантаження, в неї можуть задувати завихрення повітря, що зриваються з коника крівлі, змушуючи мешканців будинку гадати: звідки взялася в печі зворотна тяга?

Вибір типу печі, її розміщення і планування будинку - речі тісно пов'язані. Про солідної опалювально-варильної печі не доводитися говорити, тому що в будинку епізодичного мешкання цей агрегат явно зайвий. Найбільш відповідною піччю для такого будинку буде легка опалювальна піч у вигляді обігрівального щитка. Завдяки тому, що поздовжній розмір в такій печі більше поперечного її вдається добре вписати в міжкімнатну перегородку, або навіть сама піч може без додаткових перегородок розділяти простір будинку. При бажанні до обігрівальне щитка легко під'єднати камін або плиту, або і те й інше одночасно. У цьому випадку виходять більш складні комбіновані варіанти домашнього вогнища і, природно планування самого будинку.
Камін

Комфорт, який може дати вогнище цього типу, чудово відомий і не потребує реклами. Але все це дійсно лише за умови грамотно запроектованого каміна і не менш професійної кладки - а це справа дуже тонка. На користь каміна говорить те, що під час його топки повітрообмін в приміщенні збільшується майже в 20 разів, а це може дуже стати в нагоді для провітрювання і просушування будинку, в якому живуть епізодично. Для збільшення ККД каміна його краще розташовувати біля внутрішньої стіни в центрі будинку, тобто там, де і огрівальну піч.
Кухонна плита

Багато домовласники вважають за краще газову плиту.

Теги: каміни, сходи, печі, форма будинку


Категорія: Проектування | Переглядів: 530 | Додав: Serhiy | Теги: каміни, форма будинку, сходи, печі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]