Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2012 » Червень » 6 » Будуємо будинок правильно!
07:46
Будуємо будинок правильно!

Будуємо будинок правильно!
 
Почавши з вентиляції, я почав вивчати тему «правильного» індивідуального будівництва. Чому індивідуального? Тому, що і замовникам і будівельникам висоток глибоко фіолетово, ніж будуть дихати живуть в них люди. Їм би швидше побудувати і подорожче продати квадратні метри. А ось індивідуала, думаючого про власне здоров'я і здоров'я своїх дітей, про зменшення енергоспоживання в майбутньому будинку, ще можна в чомусь переконати і щось порадити, особливо на передпроектної стадії.

Заглиблюючись в тему, повернувся до старовинних, дідівським і прадідівських (тому, як батьківські - це радянські), будматеріалів, методам будівництва та способам застосування в них законів фізики. Всі основні принципи будівництва формувалися століттями на основі практики їх використання і застосування. Наші предки будували «живі» будинки, в яких працювало все без електрики, на основі законів фізики. Ми ж, розпещені дешевою електроенергією і газом, пригнічених агресивною рекламою імпортних технологій і матеріалів, позабували все, що накопичувалося століттями досвіду і практики. Я зовсім не агітую за відмову від вищезазначених благ і досягнень цивілізації. Але без минулого немає майбутнього. Схоже, приходить час думати про здоров'я та економії і повертатися до екологічним дідівським технологій будівництва та енергозбереження в процесі експлуатації, але вже на сучасному рівні.

З упевненістю можна стверджувати, що сьогодні, і на півночі України, а тим більше на її півдні, можна і потрібно будувати індивідуальні будинки з нульовим енергоспоживанням, т.е енергонезалежні! Потрібно тільки «розумно» будувати з природного матеріалу, якого у нас поки що, слава Богу, вистачає. Можна і потрібно збирати і використовувати енергію Сонця, води і вітру, якої у нас, слава Богу, поки в надлишку. І робити це так, як уміли робити наші предки. Сучасні технології тільки збільшують коефіцієнт корисної дії таких, давно відомих пристроїв, як сонячний колектор для нагрівання води, сонячний фотоелемент (модуль), гідро і вітроенергетичні установки. На екзотичних і нетрадиційних джерелах енергії, які використовують низькопотенційну енергію навколишнього середовища, імплозії, гравітацію, магнітне поле Землі, електромагнітний резонанс тощо, навіть не зупиняюся.

Раціонально спроектований і правильно побудований за принципом трьох «Е» (економічно, екологічно, естетично) одноповерховий будинок 12м.х12м., Площею ≈ 120 м2, наприклад, може коштувати, як однокімнатна квартира в Києві (90-95 тис. дол. США) . Але! Будинок цей збиратиме енергію Сонця, щодня опалювати (або охолоджувати) себе і зігрівати для господаря воду, поки той зайнятий на роботі. І не вимагати за це запаморочливих сум. Адже Сонце і вітер не відключити, та й ціни на них не ростуть тисячоліттями. Повітря в такому будинку завжди буде насичений киснем і оптимальною вологістю, без використання суперсучасних і недешевих озонаторів, іонізаторів, зволожувачів, кондиціонерів та інших продуктів чиєїсь реклами і ненажерливих споживачів енергії. Крім того, відпадає необхідність влаштування розвиненої системи воздуховодов примусової припливної та витяжної вентиляції. Дихаючі Біопозитивні стіни-фільтри візьмуть на себе роль легень і бронхів, не пропускаючи в будинок нічого (пил, алергени, запахи, шум, комарі, мошка, мухи та ін), крім чистого повітря. Дихаюча цементно-вапняна штукатурка зовнішня буде шкірою будинку. Можна в будинку знайти ще кровоносну систему (опалення), шлунково-кишковий тракт (водопровід, каналізація та септик), очі (вікна), а не вентиляційні отвори (!) І так далі.

Всі ми прагнемо до натуральних тканин в одязі і взутті. Так поставтеся до свого будинку, як до живої істоти. Не «одягайте» свій будинок в поліетилен (різні бар'єри) і пластик («вагонка»), не утеплювати його токсичної теплоізоляцією (пінопласт, пінополістирол, скловата і мінвата). Інакше, жити і дихати Вам (якщо буде чим) доведеться в фенольно-стірольний їдальні, спальні, кухні. І ранковий головний біль і «розбитість» - це менше із зол властивих атмосфері «хворого будинку». І якщо вже Ви зважилися будувати свій будинок - так будуйте для себе і своїх дітей, а не для престижу, думки оточуючих і знайомих або в гонитві за будівельної модою.

Більшість з нас з ностальгією згадують батьківські і дідівські хати в селі. У них легко дихалося, взимку було тепло, а влітку прохолодно, м'якість (заокругленість) кутів і злегка нерівна поверхня глиняних стін давали додаткове, приємне почуття затишку, що вигідно відрізняє ті стіни від ідеально рівною і неприродно правильної сучасної акрилової штукатурки по маячкам. Хоча, при бажанні, і звичайну цементно-вапняну штукатурку можна зробити ідеально рівною. А от з заокругленням кутів ... Ідеально прямі кути примикань стелі та стін, на одностайну думку біоенергетиків, є акумуляторами і концентраторами негативної енергії. Згадайте кімнати в старих будинках і палацах, в сільських хатах. Там завжди стелю переходив в стіни плавним заокругленням, а не прямим кутом, та й кути примикання стін у житлових кімнатах теж були заокруглені. Виявляється - неспроста наші предки так будували.

Погоня за вишуканими, екстравагантними і неповторними архітектурними формами, непереборне бажання оригінальності переважають, а часто і домінують над дуже важливими, основними для нормального людського житла принципами. І якщо вже Ви хочете, щоб Ваш будинок, крім архітектурного вишуканості, був дійсно унікальний і привертав увагу, то будуйте його енергопасивним, дійсно екологічним, гармонізованим у всіх (а не тільки в архітектурному) відносинах. Очевидно, що при розрахунку треба самостійно (від держави - не дочекаєшся) нормувати НЕ термоопору огороджувальних конструкцій, а енергію на опалення квадратного метра, як це робить весь світ. Тоді стане зрозуміло, чому наші будівельні норми викликають шок у західних фахівців, а витрати на опалення вище не в 2-4 рази, як вважається офіційно, а в 5-10 разів.

Хочете оригінальності і ультрасучасності - побудуйте реальний, а не бутафорський "Екодім нульового енергоспоживання", інтегрований в навколишнє середовище так, щоб було незрозуміло, де закінчується ділянку і де, власне, починається будинок. Будинок, в якому майже або зовсім не використовуються непоновлювані джерела енергії і речовини (газ, вугілля, торф, централізовані електрика, водопровід, каналізація та ін.) Будинок, який не завдає шкоди навколишній природі, Вашому здоров'ю та здоров'ю Вашої сім'ї (токсичні будматеріали, неправильна, тобто сквозняковая вентиляція, незручне планування, звалища, відстійники, сливи нечистот у водойми та річки і багато іншого). А архітектурні форми - це одне зі складових будинку, але не головне і неодмінна умова.

Так що - ламайте стереотипи, будуйте «здоровий» будинок! Будуйте економічно, функціонально, естетично, гармонійно і екологічно, обладнайте його енергоефективності, оформляйте самобутньо.


Категорія: Будівництво | Переглядів: 387 | Додав: FreeDOM | Теги: Будуємо будинок правильно! | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]