Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Дерев'яна підлога першого поверху
09:49
Дерев'яна підлога першого поверху


Пол 1-го поверху будинку може бути влаштований:


Пол 1-го поверху будинку може бути влаштований:

    * Над цокольним чи підвальним поверхом;
    * Над провітрюваним підпіллям;
    * Безпосередньо на грунті.

Провітрювану конструкцію рекомендується використовувати в районах і на ділянках, де з грунту можуть виділятися волога або гази, наприклад радон. У цьому випадку в цоколі слід передбачити вентиляційні отвори, щоб волога не накопичувалась в підпільному просторі. Площа таких отворів повинна становити 0,3% від площі поверхні підлоги. На отворах встановлюють решітки. Захист від вологи, що піднімається з грунту в підвальне або напівпідвальне простір, забезпечують за допомогою поліетиленової плівки, яку укладають на грунт. Щоб плівка залишалася на місці, її закріплюють, накладаючи на неї шар піску товщиною близько 50 мм.
Конструкція підлоги на земляному підставі
Рис. 1. Конструкція підлоги на земляному підставі:

1 - підлогова дошка, 2 - шар пароізоляції, 3 - балки перетином 50х100 або 50х125 мм, 4 - підкладки з дощок перетином 25Х100 мм (рівень вирівнюється за допомогою клинів); 5 - бітум; 6 - теплоізоляційна плита товщиною 125 або 150 мм, шириною 565 мм; 7 - бетонна плита, 8 - утрамбований щебінь.

Провітрювана або продувається конструкція підтримується дерев'яним балочним перекриттям або бетонної конструкцією. При використанні дерев'яного перекриття його прольоти вибирають по можливості більш короткими для досягнення достатньої жорсткості в конструкціях міжповерхового перекриття та покрівлі. Найбільш прийнятна довжина прольоту 2 ... 3,5 м, при цьому проміжні опори можуть мати висоту 150 ... 200 мм.

В якості основної несучої конструкції можна використовувати також бетонну балку, з'єднану з фундаментом, або антисептированную дерев'яну балку. Дерев'яна несуча конструкція, розташована занадто близько до поверхні землі і не просочена антисептиком, з часом приходить в непридатність.
Конструкція перекриття з перехресним каркасом
Рис. 2. Конструкція перекриття з перехресним каркасом:

1 - настил з полової дошки; 2 - пароізоляція; 3 - поперечні балки перерізом 50х100 мм з кроком 600 мм; 4 - теплоізоляційна плита товщиною 100 мм, шириною 565 мм; 5 - несуча поздовжня балка перетином 50х200 мм з кроком 600 мм; 6 - теплоізоляційна плита товщиною 150 мм, шириною 565 мм; 7 - жорстка плита обшивки, яку нарізають на місці згідно з інтервалом і кріплять обробленою стороною вниз, 8 - дошка перетином 22х100 мм.

Навантаження, на яку розраховують балочне перекриття нижньої основи, складається крім власної ваги конструкції з навантаження, пов'язаної з проживанням, а також, з навантаження, утвореною перегородками.

Якщо конструкція підлоги лежить безпосередньо на землі, то місце її з'єднання зі стіною влаштовують таким чином, щоб нижня частина дерев'яних стін не виявилася нижче поверхні підлоги. У цьому випадку не відбувається гниття. У нижній частині дерев'яної конструкції використовують дерево, оброблене антисептиком під тиском або захищене іншим способом проти гниття.

Деталь конструкції стіни і фундаменту, влаштованого безпосередньо на земляному підставі, показана на рис. 3.
Вузол з'єднання стіни з фундаментом
Рис. 3. Вузол з'єднання зовнішньої стінової панелі з монолітною плитою фундаменту, посиленого бічний балкою:

1 - руберойд, 2 - пінополістирол, 3 - шар бітуму; 4 - дерев'яні лаги, 5 - сталева арматура; 6 - гідро-і пароізоляційний шар поліетиленової плівки; 7 - насипний щебінь.

Якщо будівля якийсь час протягом холодної пори року не опалюється, на промерзають грунтах теплоізоляцію прокладають під фундаментом. Для герметизації під поверхню плити укладають шар щебеню, на якому відливають фундаментну плиту. Ділянки, де знаходяться печі та димові труби, ізолюють шаром стірофома або керамзиту.

Теги: підлоги


Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 1217 | Додав: Serhiy | Теги: підлоги | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]