Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2012 » Червень » 1 » ДЕРЕВ'ЯНІ БУДИНКИ з оциліндрованих колод.
07:08
ДЕРЕВ'ЯНІ БУДИНКИ з оциліндрованих колод.

ДЕРЕВ'ЯНІ БУДИНКИ з оциліндрованих колод.

Автор: Скрипець В.В.

   Велика роль дерева в житті людини, дивно багатство його властивостей. З дерева будувалася Велика Русь: викликають захоплення храми в Суздалі і Кижах; Адміралтейська голка, що стала символом Невської столиці; згорає дерев'яна піч в архієрейському будинку Успенського собору у Володимирі; зрубана без єдиного цвяха бревенчатая хата, що експонувалася в кінці минулого століття в Парижі і названа там російським Парфеноном ...

     З дерева робилися кріпосні споруди і мости, знаряддя праці та житла. Більшість виробів мало чисто практичне значення, але в кожне з них майстер прагнув привнести частку краси. Деревина як не можна краще відповідала цим прагненням: її теплий блиск, малюнок, колір і аромат неповторний, вона досить міцна, здатна довго зберігати тепло, добре піддається обробці. Опинившись в руках майстра, вона немов знаходить душу і оживає.

     В Україні здавна використовують дерево для будівництва. І в наші дні цей традиційний матеріал часто застосовують при спорудженні красивих і теплих будинків. Незвично легко дихається в дерев'яному будинку в порівнянні з кам'яним мішком міської квартири. Іде геть роздратування і залишає нас одвічна марнота серед затишних і теплих рублених стін. При будівництві будинку здавна віддавалася перевага деревам хвойних порід - сосни і ялини. Недарма в народі побутувала приказка: "Хата ялинова, та серце здорово!"

     Напевно багато хто вважає, що дерев'яний будинок виглядає не так переконливо і не сигналить буквально кожному про ваші матеріальні можливості, як це робило б добротне кам'яне або цегляне будову. Насправді все йде інакше, оскільки майстерно побудований дерев'яний будинок, в якому все продумано буквально до дрібниць, може порадувати не тільки вас, але навіть ваших вимогливих сусідів. Дерев'яний будинок відмінно підходить для областей з будь-яким кліматом, тому що в ньому і влітку не жарко, і взимку не холодно. Адже дерево має здатність накопичувати тепло протягом літнього часу й зберігати його протягом зими. У спеку в будинку з дерева завжди прохолодно і немає висушуючу задухи. В силу того, що дерево є традиційним будівельним матеріалом для зведення стін, вони порівняно економічніше, ніж із цегли або гіпсокартону. Крім того, дерево відповідає всім санітарно-гігієнічним вимогам за рівнем комфортності. Попередня оцилиндровка колод додає будівлі неповторну красу і витонченість. Недарма в Європі такі будинки вважаються найбільш дорогими і престижними.

          У вас сумніви з приводу міцності і довговічності оцилиндрованного колоди? Може бути якийсь "спеціаліст" повідомив вам, що у нього (у колоди) нібито видаляються в процесі обробки найбільш міцні шари деревини і його застосовувати небажано? Адже якщо слідувати цій логіці, то виходить, що дошку, брус та інші пиломатеріали взагалі не можна використовувати в будівництві! Проте їх використовують постійно - і нічого! Чи не це головне.

     Якщо ви хочете побудувати дерев'яний будинок у фінському або російською стилі, то перед тим як приступати до його будівництва, вам необхідно бути впевненим, що деревина буде доброякісною, не зараженої жуками - древоеда і грибком. Оциліндровка лісу в заводських умовах дозволяє відібрати для будівництва тільки доброякісні колоди.

     Для того щоб побудувати будинок з рубленими вручну бревенчатимі стінами, доведеться відбирати колоди подібною товщини. Занадто велика розбіжність не дозволить досягти потрібного результату, і стіни вийдуть перекособочену. З оциліндрованої колоди у вас цієї проблеми не виникне.

     Вам напевно відомо, що зроблені з колод стіни виконуються шляхом входження колод в пази (теплові замки). За формою пази бувають трикутні і напівкруглі. Найкращим і теплим є напівкруглий паз оциліндрованного колоди, тому що він дозволяє колодах максимально щільно прилягати одне до одного. Трикутний же (вирубаний сокирою) такої можливості не дає, І це далеко не повний перелік переваг використання оциліндрованного колоди при будівництві будинків.

     Зрозуміло, дуже важливо, щоб будівництвом вашого будинку займалися майстри своєї справи. А справа ця не така проста, як здається на перший погляд.
     Щоб конструкція вашого будинку відповідала всім вимогам цілісності, а в будинку було тепло, при збірці зрубу необхідно проводити відповідні утеплювальні роботи. В якості теплоізоляційних матеріалів використовували, як правило, клоччя, повсть, пінку або мох. Останнім часом в будівництві будинків з оциліндрованного колоди всі ці матеріали замінюють ізолятором «Ізовер», так як він вважається найбільш зручним у застосуванні та не викликає алергічних реакцій на організм.

     У тому випадку, якщо ви все-таки вирішили використовувати клоччя, то до конопатних робіт слід приступати не відразу, а тижнів за два, коли будинок трохи осяде, а деревина підсохне. Якщо в якості утеплювача ви використовуєте повсть, то його треба попередньо просочити формаліном, який захистить його від молі та інших комах, а після просочення - просушити. У спеціальному магазині його можна придбати вже готовий, просочений в смолі або бітумі, такий матеріал професіонали називають імпрегновану. Якщо ж ви використовуєте мох, то він не повинен бути сильно вологим або пересушеним. Мох, змішаний з клоччям, дає дуже хороший ефект.

     Важливою частиною і прикрасою дерев'яного будинку є ажурні зроблені з колод балкони, а також відкрита, або засклена веранда. Як правило, вони робляться для того, щоб отримати додаткову площу, яка могла б функціонувати в якості кімнати для відпочинку в теплу пору року. Крім того, дуже часто саме тут п'ють чай і відпочивають після трудів праведних.

     Якщо ви захочете мати на своїй ділянці дерев'яний будинок, але побудувати його вам самим не під силу, не впадайте у відчай! Можна запросити професіоналів, які зроблять все з відмінною якістю і в найкоротші терміни. Для тих, у кого не вистачає фантазії та часу на роздуми, що саме побудувати на наявному ділянці, наші архітектори розроблять ексклюзивний проект дерев'яного будинку і господарських будівель, а також запропонують варіанти ландшафтного дизайну ділянки.

     Дерево в Україну традиційно є одним з основних будівельних матеріалів. До хвойних порід, використовуваним в будівництві, відносяться сосна, ялина, модрина, ялиця, кедр. Найчастіше використовують сосну і ялину через найбільшою стійкості до загнивання. Листяні породи, на відміну від хвойних, у будівництві найменш застосовні. У Європі традиційно використовують сосну як найпоширенішу на цій території хвойну породу. Перевага віддається деревині з північних регіонів як більш щільною та міцною.

     З точки зору мікроструктури деревина - природний полімер, що складається з клітин-волокон, що мають трубчасту форму і направлених уздовж деревного стовбура. Завдяки цьому деревина володіє цілим рядом достоїнств: високою міцністю, пружністю, малою щільністю, а отже, і малою вагою, низькою теплопровідністю, стійкістю до дії хімічно агресивних середовищ, природною декоративністю, простотою обробки і монтажу.

     Низька теплопровідність - безперечне достоїнство деревини. Чим менше теплопровідність матеріалу, з якого побудований будинок, тим він тепліше. Очевидно перевагу дерева над цеглиною по термоізоляційних властивостях, оскільки цегельна стінка завтовшки 510 мм (у дві цеглини) має майже такий же теплопровідністю, як і стіна з дерев'яного бруса товщиною 100 мм. Зрозуміло, що за вартістю ці матеріали незрівнянні.

     Однак поряд з достоїнствами, у деревини є ряд недоліків, що обмежують її застосування в будівництві: пороки структури, гігроскопічність і, як наслідок, вологісні деформації, загніваемость і займистість. Для усунення цих недоліків застосовують ряд конструктивних заходів. У першу чергу, це сушка деревини в готовому зібраному будинку, заходи щодо запобігання зволоження дерев'яних конструкцій в процесі експлуатації (захист від атмосферних опадів; ізоляція від грунту, каменю, бетону, будову гарною природною вентиляції тощо), просочування деревини антисептиками і речовинами, що перешкоджають загорянню (антіліренамі). Перед установкою вікон, дверей і внутрішньою обробкою, необхідно дати зрубу вистоятися 1-2 місяці для усадки і виходу вологи через торці колод. В цей час, щоб не було простоїв, зазвичай робиться покрівля, проводиться електрика, тягнуться комунікації, коротше кажучи, роботи вистачає з головою.

     Сотні років на Русі рубали дерев'яні будови, підганяючи колоду до колоди, укладаючи їх в стіну, чергуючи тонкий і товстий кінці колод, майстерно усуваючи таким чином кривизну, що спричинюється природним стоком деревного стовбура. Цей трудомісткий процес займав багато часу. З роками масштаби будівництва значно зросли, потрібно спрощення технологічного процесу зведення дерев'яних будинків. Рішення було знайдено на початку XX століття: колоду з однаковим діаметром по всій конструкційної довжині і стругання колоду-брус. Механізованим способом воно оціліндровивалось. Ця технологія стала застосовуватися як в Росії, так і за кордоном. Дерев'яні будови стали зводити простіше і швидше. Оциліндрована колода дозволило при збірці створити жорсткішу конструкцію і більш щільну підгонку. Стіни з таких колод стали більш монолітною, покращилися їх теплоізоляційні властивості. При складанні таких будівель скорочуються кількість операцій, час збірки, і будівля виглядає естетичніше.

     Матеріалом для виготовлення оциліндрованої колоди і профільованого бруса, що прийшов на зміну звичайному, четирехбітних, в основному є сосна. При оциліндровки цієї класично ядрової породи зрізається більш рихла (верхня) частина - заболонь, залишається більш тверда-просочене смолою ядро. Колода від цього тільки виграє. Зрізання заболоні призводить до ще одного позитивного ефекту-зменшується ширина тріщин на колоді при його висиханні, що "покращує" його теплоізоляційні властивості. З розтріскуванням колод борються цілеспрямовано, провокуючи появу тріщин у вертикальній площині.

     При оциліндровки, а також виготовленні профільованого бруса досягається висока чистота оброблюваної поверхні, тому деревина стає майже шліфованою, що дозволяє не застосовувати додаткові матеріали для внутрішньої і зовнішньої обробки будинку, а отже, уникнути зайвих витрат.

     Для запобігання розтріскування колод і брусів при висиханні і поліпшення характеристик міцності і теплоізоляційних характеристик дерев'яних конструкцій застосовують клеєний брус. Тангенціально розпиляні бруси склеюються між собою, утворюючи монолітний брус. При зведенні будинку з оцилиндрованного колоди і профільованого бруса для скріплення конструкцій застосовують, як і при традиційних технологіях збирання, нагелі, болти, шпильки, скоби, а також регульовані анкери.

     Остаточно зібраний дерев'яний будинок обов'язково дає осідання, але меншу, ніж будинок, зібраний за традиційною технологією. Зниженню її величини сприяє примусова стяжка конструкції. Оскільки будинок збирається з добре оброблених матеріалів, він не вимагає додаткової обробки і в ньому можна жити майже відразу після його зведення. Природна текстура деревини створює неповторний орнамент стін, а оскільки будинок збирається з деревини експлуатаційної вологості, то його відразу можна забарвити зовні, що додатково обереже від проникнення в нього вологи.

     Дерев'яний будинок з оцилиндрованного колоди і профільованого бруса зводиться швидко, він екологічний, поєднує в собі дешевизну матеріалу і високі теплоізоляційні властивості. Природна краса дерева і фантазія архітектора дозволяють створювати із цього матеріалу сучасні заміські будинки і котеджі, що здобули велику популярність як за кордоном, так і в Україну.


Категорія: Дерево | Переглядів: 449 | Додав: FreeDOM | Теги: ДЕРЕВ'ЯНІ БУДИНКИ з оциліндрованих | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]