Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Деревам потрібен захист
11:30
Деревам потрібен захист



Застосовувати чи не застосовувати отрути? Це питання останнім часом став однією з найгостріших проблем аматорського садівництва. З радістю б сказати всім: перестаньте труїти себе, навколишнє вас природу, викиньте всі хімікати та перейдіть на застосування тільки біологічних


Застосовувати чи не застосовувати отрути? Це питання останнім часом став однією з найгостріших проблем аматорського садівництва. З радістю б сказати всім: перестаньте труїти себе, навколишнє вас природу, викиньте всі хімікати та перейдіть на застосування тільки біологічних і народних засобів захисту. Але зробити цього не можна. Ми поки що до такого кроку не готові: у нас немає для цього достатнього рівня знань, не вистачає коштів.

Окрім наших бажань, існує ще об'єктивна реальність яку не можна знімати з рахунків, а тому роботою повинні керувати не емоції, а здоровий, практичний сенс, тим більше, що останні роки, як ніколи, важкі. Незвично теплі зими створюють сприятливі умови для розвитку в садах різної нечисті, спостерігаються масові спалахи шкідників і хвороб. А раз так, ми не можемо і не маємо права віддати їм на розграбування і знищення врожаю.
Щоб уберегти насадження від серйозних ушкоджень, потрібна цілеспрямована робота з виконання великого комплексу захисних заходів, які можна умовно розділити на два етапи: викорінює обробки хімічними препаратами, дозволеними для використання в присадибних господарствах, і річна система охорони врожаю, заснована на біологічних і рослинних препаратах.

Що ж конкретно потрібно зробити? Перш за все потрібно навесні знищити всі яйцекладки, опале листя, бур'яни, перезимували гнізда шкідників, перекопати в садах грунт. При настанні позитивних температур (не менше 5 градусів) провести промивку всіх насаджень 5-процентної емульсією препарату № 30 або 3-процентним розчином нітрофен. При набуханні нирок персик обробити 1-відсотковим розчином мідного купоросу, а через 3-5 днів - бордоською сумішшю проти кучерявості листків і дірчастої плямистості.

У міру появи зеленого конуса на деревах вишні, черешні, сливи, абрикоси, а пізніше - яблуні і груші проти комплексу хвороб радикально діє так зване блакитне обприскування 3-відсоткової бордоською сумішшю. У фазі біло-рожевого бутона, яка настає на 2-3 день перед початком цвітіння, необхідно зробити обробку слив, яблунь і груш яким-небудь із препаратів: карбофосом, кілзаром, перметріном або бензофосфатом з додаванням 30-40 грамів хлорокиси міді або 100 грамів колоїдної сірки, що дозволить позбавитися від квіткоїда, пильщики, комплексу хвороб.

Вишню, черешню, абрикос після цвітіння варто обприскати 2-процентної бордоською сумішшю або 0,4-процентної суспензією хлорокиси міді, щоб уникнути їх захворювання коккомикозу і моніліального опіку.

За сигналом служби прогнозів про відродженні плодожерки, що, як правило, буває в кінці травня, плодоносні сливи, яблуні, груші обов'язково необхідно обробити розчинами карбофосу або бензофосфата, чергуючи препарати, повторювати обприскування через 10-15 днів. Аналогічну серію обробок слід повторити на яблунях та грушах пізніх сортів проти другого покоління плодожерки (за сигналом служби прогнозів).

У разі поразки яблунь борошнистою росою під час цієї роботи в розчин отрутохімікатів краще додати 100 грамів колоїдної сірки. У садах, уражених каліфорнійською щитівкою, за сигналом служби прогнозів, що зазвичай припадає на липень, для знищення продяжек потрібно застосувати 2,5-процентну емульсію препарату № 30. І на цьому використання хімічних засобів захисту необхідно закінчити. Далі в силу повинні вступити народні методи, засоби біологічного захисту.
Своєчасно, не допускаючи скручування листя, слід вести боротьбу проти попелиці. Тут позитивний ефект дає обробка 1-процентним розчином мила, настоєм тютюну. Якщо з якихось причин вони не допомогли, все ж таки доведеться вдатися до використання кілзара, бензофосфата.

З біологічних препаратів добре зарекомендував себе в садах бітоксибациллін, дендробаціллін, лепідоцид.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 490 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]