Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 27 » Додаткова теплоізоляція стін
12:39
Додаткова теплоізоляція стін


Для підвищення теплозахисних характеристик зовнішніх стін при будівництві та ремонті будівель вельми поширене пристрій додаткової теплоізоляції з зовнішньої або внутрішньої сторони зовнішньої стіни.


Для підвищення теплозахисних характеристик зовнішніх стін при будівництві та ремонті будівель вельми поширене пристрій додаткової теплоізоляції з зовнішньої або внутрішньої сторони зовнішньої стіни.

Теплоізоляційний матеріал, підвищуючи опір теплопередачі стіни, має великий вплив на вологісний режим огорожі. Неправильно встановлений утеплювач може призвести до зниження санітарно-гігієнічних характеристик стіни і всього приміщення, викликавши значне підвищення вологості.

У зв'язку з цим перед описом конструктивних варіантів підвищення теплозахисту стін розглянемо принципові схеми розташування утеплюючих шарів, що дозволяють судити про характер конденсаційного зволоження огорожі.

В однорідному, безпустотною, досить паропроніцаємой огорожі типу цегляної, бревенчатой або брущаті стіни з однаковою теплозахистом по всій її площі в приміщеннях з нормальним температурно-вологісним режимом перезволоження не спостерігається.

При установці на стіні теплоізоляційного шару з внутрішньої сторони відбувається зміна її вологісного режиму. Внутрішній шар значно легше, ніж матеріал існуючого огородження, і вільно пропускає пар, що призводить до скупчування вологи в товщі стіни на кордоні з утеплювачем. Крім цього теплоізоляція затримує надходження теплоти з приміщення в огорожу, викликаючи зниження температури усередині стіни. Тому підвищується вологість стіни при одночасному зниженні її температури, що сприяє утворенню конденсату на невеликій глибині від внутрішньої поверхні. Для прикладу такого невдалого розташування теплоізоляційного матеріалу можна навести цегляну стіну в 1,5 цегли, утеплену зсередини шаром пінобетону товщиною 50 мм.

При розташуванні теплоізоляційного шару із зовнішнього боку стіна стає більш теплостійкістю. Паропроникний утеплювач не дає скупчуватися волозі, забезпечуючи природну сушку огорожі. Завдяки розташуванню ізоляції зовні огорожі стіна акумулює теплоту, тому що утеплювач затримує її в огорожі, ізолюючи від холодного зовнішнього повітря і підвищуючи температуру в товщі стіни. Природна дифузія водяної пари і підвищена температура огорожі позитивно позначається на теплотехнічних характеристиках огорожі.

Однак при такому розташуванні теплоізоляція досить швидко руйнується через вивітрювання та інсоляції, зволожується дощем і мокрим снігом. Пристрій поверх утеплювача додаткового шару з міцного паропроницаемого матеріалу дозволяє значно зменшити негативний вплив атмосфери.

Шар пароізоляції на внутрішній поверхні стіни зменшує кількість водяної пари, що надходять в огорожу з приміщення, а в ряді випадків повністю захищає від проникнення вологи і утворення внутрішнього конденсату. Таке рішення може бути рекомендовано в першу чергу для дерев'яних стін, схильних до руйнування грибком.

При влаштуванні пароізоляції на внутрішній поверхні стіни й утеплювача із захисним шаром на зовнішній поверхні теплозахисні характеристики огорожі значно збільшуються. Однак при цьому в деяких випадках можливе утворення поверхневого конденсату на пароізоляційному шарі. Прикладом такої конструкції є цегляна стіна, пофарбована зсередини олійною фарбою і оброблена зовні вапняної штукатуркою.

Підвищити теплозахист можна за рахунок створення в конструкції замкнутої повітряного прошарку. Якщо повітряний прошарок розташовується близько від внутрішньої поверхні, то відбувається негативне для стіни зміна температурно-вологісного режиму, тобто явище, багато в чому аналогічне тому, з чим доводиться стикатися при утепленні стіни зсередини.

Пристрій з внутрішньої сторони стіни пароізоляції перешкоджає проникненню в повітряний прошарок водяних парів внутрішнього повітря і підвищує теплозахист стіни. Тому доцільно розташовувати повітряний прошарок ближче до зовнішньої поверхні стіни. Завдяки такому розташуванню заповнена повітрям, що мають низький коефіцієнт теплопровідності, прошарок значно підвищує теплотехнічні якості огорожі. Пристрій пароізоляції з внутрішньої поверхні стіни при наявності прошарку дозволяє не допустити зволоження конструкції зсередини і істотно підвищити її теплозахист.

Установка пароізоляції одночасно з внутрішньої і зовнішньої сторін перешкоджає висиханню матеріалу конструкції і сприяє накопиченню вологи в товщі огородження. У зв'язку з цим таке рішення неприпустимо в першу чергу для дерев'яних стін, а також для стін перших поверхів, де можливий підсос вологи. Не даючи волозі випаровуватися ні назовні, ні всередину, пароізоляція сприяє перезволоження матеріалу, підвищення його коефіцієнта теплопровідності, зниження опору теплопередачі та промерзання стін в холодну пору року, а також ураження грибками.

Малоудачной з теплотехнічної точки зору є і утеплення конструкції одночасно із зовнішньої й внутрішньої сторони. Крім того, можливі пошкодження зовнішньої теплоізоляції призводять до того, що конструкція починає «працювати» так само, як і у випадку розташування утеплювача зсередини.

При виборі типу теплоізоляції зовнішніх стін слід враховувати режим роботи опалювальної системи, а також тривалість та інтенсивність провітрювання.

При епізодичному проживанні в зимовий час на дачі опалювальна система працює не весь час, а періодично. Тому теплоізоляцію стін доцільно влаштувати з внутрішньої сторони: при включенні опалення будинок прогрівається швидше, оскільки внутрішня теплоізоляція не пропускає теплоту назовні і стіни із зовнішньої сторони залишаються холодними. При постійному проживанні система опалення працює без перерв і утеплення стін краще проводити з зовнішньої сторони: кам'яна кладка буде акумулювати теплоту, а зовнішня теплоізоляція захистить стіни від тепловтрат. При цьому пароподібна волога, проникаюча в товщу стіни з опалювальних приміщень, не буде накопичуватися в огорожі, а самостійно віддалятися назовні через паропроникливий утеплювач.

Розглянуті схематично варіанти утеплення зовнішніх стін з урахуванням їх переваг і недоліків дозволяють розробити конструктивні заходи, що дозволяють підвищити теплозахист будинку.

Теги: пароізоляція, стіни, теплозахист, теплоізоляція


Категорія: Енергозбереження | Переглядів: 633 | Додав: Serhiy | Теги: теплозахист, стіни, теплоізоляція, пароізоляція | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]