Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Ефективність камінів
15:08
Ефективність камінів


Про доцільність будівництва камінів існують самі суперечливі думки: одні вважають, що користі від них ніякої, інші мають намір опалювати каміном будинок в морозну зиму. При цьому ніхто, звичайно ж, не заперечує незвичайну привабливість відкритого вогню каміна.


Про доцільність будівництва камінів існують самі суперечливі думки: одні вважають, що користі від них ніякої, інші мають намір опалювати каміном будинок в морозну зиму. При цьому ніхто, звичайно ж, не заперечує незвичайну привабливість відкритого вогню каміна.
Принцип дії відкритого вогнища

Для горіння дров у відкритому вогнищі потрібно 6 ... 9 м3 повітря з розрахунку на 1 кг дров. При такому витраті повітря забезпечується ефективне горіння з утворенням певної кількості диму. Диму, звичайно ж, легше виходити в кімнату, ніж в невеликий отвір у стелі топки. Як цьому перешкодити?

В осередку немає вхідних дверцят, і шлях диму перегороджує тільки потік повітря, направлений з кімнати у вогнище і далі через димар в атмосферу. Практичні вимірювання показали, що такий потік повітря може виконувати функції дверцят, перегороджуючи диму шлях до кімнати, за умови, що швидкість його становить не менше 0,25 м / с.
Приклад

В осередку з розміром порталу 1х0, 5 м спалюється 5 кг дров протягом 1 ч. Щоб запобігти попаданню диму в кімнату, у вогнище за 1 год необхідно забезпечити подачу повітря не менше

V = 1 x 0,5 x0, 25 x 3600 = 450 м3

Отримане кількість повітря приблизно в 1,5 рази перевищує обсяг всього будинку, тобто розглянутий вогнище обумовлює кратність обміну повітря в 1 год, рівну 1,5. З іншого боку, для нормального горіння 5 кг дров потрібно всього 30 ... 40 м3 повітря.

Таким чином, незважаючи на те, що для горіння дров не потрібно інтенсивного обміну повітря, все ж для запобігання можливості потрапляння диму відкриту кімнату необхідно забезпечити подачу повітря, в 10 ... 15 разів більшу, ніж це необхідно для власного горіння дров.

Звідси випливає:

    * Камін дуже ефективний у міжсезоння при просушування невеликого будинку періодичного проживання (будинок для уїк-енду, дача), він дозволить дуже швидко нагріти приміщення;
    * В холодну пору року (при температурі нижче -15 ... 20 ° С) за досить короткий час камін може «вистудити» будинок.

Досвід експлуатації відкритого вогнища. ККД відкритого вогнища
Колосники з отворами або без отворів?

Для вогнищ з вхідними дверцятами наявність колосників з отворами обов'язково і у відкритому вогнищі застосування колосників з отворами сприяє більш повному і рівномірному згорянню дров. Однак кількість повітря, що надходить через отвори в колосниках, становить лише 2 ... 6% загальної потреби повітря для вогнища, тому значення колосникових грат для відкритого вогнища полягає в тому, що скорочується час використання вогнища і тим самим дещо зменшується кількість повітря, який іде у атмосферу.

Перекриття заслінки не сприяє підвищенню ККД вогнища, оскільки зі зменшенням площі поперечного перерізу димоходу зменшується не тільки кількість димових газів, що виходять назовні, але також і кількість повітря, що надходить у вогнище, тобто зменшується той приплив повітря, який необхідний для запобігання потрапляння диму з вогнища в кімнату.
Подача зовнішнього повітря безпосередньо в осередок і ККД каміна

Часто можна чути твердження про те, що подача зовнішнього повітря у відкритий вогнище сприяє підвищенню його ККД в результаті зменшення впливу повітря, що надходить з приміщення. На практиці через повітрозабірник у вогнище потрапляє лише 10 ... 20% повітря, необхідного для нормального функціонування вогнища, тому що площа перерізу такого повітрозабірника завжди буде менше площі перерізу порталу. Лише наявність дверцятах (наприклад, орних) дає в цьому випадку досить істотний ефект.
Димохід

Осередок повинен мати димохід досить великого перерізу. Димохід повинен забезпечувати видалення з вогнища газів, що утворюються при згорянні дров, а також повітря, кількість якого перевищує об'єм газів в 10 ... 30 разів. Тому перетин димоходу повинно бути досить великим.
Конструкція і розміри цегельного вогнища

Про правильні розмірах вогнищ існує стільки думок, скільки людей їх висловлює. Тут наведені розміри вогнища, рекомендовані шведськими фахівцями.
Поліпшення функціонування вогнища

Термін «поліпшення функціонування вогнища» можна застосовувати для позначення 2-х процесів:

    * Для підвищення тепловіддачі (потужності) вогнища, коли потрібно підвищити температуру повітря усередині приміщення;
    * Для зменшення потреби повітря для вогнища, коли потрібно підтримати незмінну температуру всередині приміщення або поліпшити умови тяги у вогнищі.

Збільшення тепловіддачі (потужності) вогнища

Забезпечення ефективності тепловіддачі потрібно в приміщеннях, в яких необхідно за короткий час підвищити температуру повітря, наприклад для просушування дачного будинку. Існує кілька додаткових пристроїв, що задовольняють вищевикладеним вимогам. Оскільки після обігріву повітря всередині приміщень потреба в тепловій потужності знижується, то було б доцільним видалити з вогнища додаткові пристрої по досягненні необхідної температури повітря в приміщенні.

Майже всі пристрої, призначені для поліпшення тепловіддачі вогнища, обігрівають повітря, що поступає в приміщення, тому при виборі та монтажу такого пристрою необхідно звертати особливу увагу на температуру повітря, що виходить з такого пристрою, і на наявні поблизу дерев'яні конструкції потім, щоб температура підігрітого повітря не перевищувала 130 ° С.
Зменшення потреби повітря для вогнища

Якщо від вогнища не потрібно великої потужності (тобто є постійні житлові приміщення чи досягнуто необхідна температура повітря всередині приміщення), то для поліпшення функціонування вогнища слід зменшити надходження повітря в нього. Обладнавши вогнище щільно закриваються дверцями, можна зменшити споживання енергії на опалення будинку, тому що щільно закриті дверці запобігають марна повітрообмін.
Ефективність камінів з додатковим повітряним нагріванням

В Англії, де каміни з повітряним обігрівом особливо поширені, були проведені дослідження з метою порівняння ефективності камінів різних конструкцій. Досліджувалися каміни звичайної конструкції і з додатковим повітряним нагріванням.

Було встановлено, що ККД звичайного каміна складає 15 ... 18%, а каміна з додатковим повітряним підігрівом - 36%, причому 1 / 3 теплоти передається конвекцією.

Теги: каміни


Категорія: Опалення будинку | Переглядів: 586 | Додав: Serhiy | Теги: каміни | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]