Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Ефективність малозаглиблених фундаментів
11:27
Ефективність малозаглиблених фундаментів


При проектуванні і будівництві малоповерхових (легких) будівель на рухливих грунтах ще нерідко за аналогією з багатоповерховими застосовують традиційні заглиблені фундаменти, тобто більше або дорівнює розрахунковій


При проектуванні і будівництві малоповерхових (легких) будівель на рухливих грунтах ще нерідко за аналогією з багатоповерховими застосовують традиційні заглиблені фундаменти, тобто більше або дорівнює розрахунковій глибині промерзання грунту, хоча СНіП 2.02.01-83 для будинків III класу допускає застосовувати малозаглубленние фундаменти.

Враховуючи невеликі навантаження від легких будинків, що припадають на підставу, прагнучи зменшити бічну поверхню змерзання фундаменту з грунтом, його обсяг і вартість, сьогодні зазвичай застосовуються окремо стоять (стовпчасті, пальові) фундаменти, стрічкові, а в ряді випадків і суцільні (плитні).

Тим не менше сумарна дотична сила морозного здимання в більшості випадків долає порівняно невелика вага будівлі (Слід мати на увазі, що загальна тенденція економіки будівництва сьогодні полягає в зниженні матеріаломісткості, тобто зменшення маси будівель), що призводить, як правило, до значних деформацій малоповерхових (малонавантажених) будівель.

Як показує досвід будівництва та дослідження морозного здимання грунтів, а іноді і заповнення водою підвалів будинків, побудованих на спочатку сухих пилеватогліністих грунтах навіть з глибоким заляганням УПВ, є наслідком порушення природної будови структури грунтів. Грунти з порушеною структурою (неякісно виконані зворотні засипки пазух траншей і котлованів при традиційному закладення фундаментів, вимощення), що оточують суцільною оболонкою фундаменти і підвали будинків і споруд та створюють неоднорідність зони аерації, в післябудівельного період набувають високу вологість. Восени в період випадання рясних атмосферних опадів у зворотне засипання нерідко формується «верховодка», затоплюються підвали, а в період промерзання інтенсивне пучение грунтів, тому що в цьому випадку процес міграції вологи значно посилюється.

Природно виникає питання, яка ж у такому випадку мета пристрою традиційних заглиблених фундаментів у легких будинків? Адже незначна навантаження від малонавантажені будівлі може бути сприйнята і верхніми шарами грунту або підсипанням з нездимального матеріалів.

З метою боротьби з морозним витріщанням фундаментів легких будинків в останні роки були розроблені і здійснені проекти на малозаглиблених (МЗ) і незаглиблений (НЗ) фундаментах для одно-двоповерхових будівель і споруд різного призначення. Конструкції МОЗ фундаментів таких будинків при розташуванні підошви фундаменту в шарі сезонного промерзання піддаються дії нормальних і дотичних сил морозного здимання.

На незаглиблений ж фундаменти діють тільки нормальні сили морозного пученія, а на малозаглубленние фундаменти на підсипку з непучиністих грунту впливають також тільки нормальні сили морозного здимання.

Наявність підсипання (розподільчої подушки) з нездимального грунту між підошвою малозаглубленние або незаглиблений фундаменту і промерзають здимаються дозволяє:

    * Різко скоротити величину нормальних сил морозного пученія (по підошві фундаменту і повністю виключити дотичні сили морозного пученія;
    * Погасити частину деформацій від дії нормальних сил морозного пученія пружністю шару підсипки. Якщо відбудеться пучение (підйом) будівлі, то воно буде незначним і, як правило, більш рівномірним;
    * Створити сприятливі умови для міграції води з-під будівлі до периферії, де промерзання зазвичай йде швидше, тобто зменшити вологість грунту під будівлею.

Найбільше пучение грунту біля опалювальних будинків відбувається під кутами будівлі, так як саме тут менше за все позначається вплив тепла, що виділяється будівлею, а у неопалюваному, як правило, в середині будівлі. Тому будинок в цілому має володіти достатньою жорстокістю, щоб не деформуватися під впливом можливого нерівномірного підйому Пуча грунту і подальшої опади (просідання) при відтаванні.

Очевидно, що надання жорсткості коробці будівлі потребують деякого ускладнення її конструкції і пов'язаного з цим збільшення вартості. Проте це подорожчання компенсується відмовою від традиційних заглиблених фундаментів та земляних робіт. Чим менше розміри будівлі, тим менше витрати, пов'язані з наданням жорсткості його коробці, і тим більше економія, викликана відмовою від пристрою заглиблених фундаментів.

Впровадження 1 м3 ефективних фундаментів (малозаглиблених і не заглиблених) замість традиційних (стрічкових і стовпчастих) з глибиною закладення 1,5 ... 2,0 м дозволяє заощадити порядку:

    * 0,1 м3 цементу;
    * 3,0 м3 земляних робіт;
    * 0,7 ... 1,0 чол. трудомісткість.

Трудомісткість всіх робіт нульового циклу по підсипці майже вдвічі менше, ніж при зведенні типових заглиблених фундаментів і становить близько 0,12 люд.-днів на 1 м3 будівлі. Питома вага вартості ефективних фундаментів до загальної вартості будівлі становить 5 ... 8%, а на традиційних заглиблених фундаментах 25 ... 45%.
Теги: мелкозаглубленний фундамент, підсипання



Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 345 | Додав: Serhiy | Теги: підсипання, мелкозаглубленний фундамент | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]