Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 10 » Еліксир родючості гній
21:59
Еліксир родючості гній



Скотний двір по праву можна назвати незамінною фабрикою добрива, рівного якому за своїм позитивного впливу на грунт немає і мабуть ніколи не буде. Проте користуватися ним потрібно, знаючи особливості застосування і властивості впливу. Перше і основне правило: вносити гній у грунт, як основне добриво, необхідно раз на три-чотири роки


Скотний двір по праву можна назвати незамінною фабрикою добрива, рівного якому за своїм позитивного впливу на грунт немає і мабуть ніколи не буде. Проте користуватися ним потрібно, знаючи особливості застосування і властивості впливу. Перше і основне правило: вносити гній у грунт, як основне добриво, необхідно раз на три-чотири роки - при осінній перекопуванні або ранньою весною. Розкидати його по поверхні грунту не варто, оскільки гній втрачає поживні речовини. Якщо грунт вологий, його достатньо внести на глибину багнета лопати, якщо рік посушливий, глибину закладення доцільно збільшити. Друге обов'язкове правило: гній на присадибній ділянці потрібно вносити тільки перепрів, інакше процес денітрифікації буде перевищувати процес нітрифікації і в перший рік добриво не тільки не принесе користі, але і завдає шкоди рослинам. До того ж воно може обпалити коріння.

У практику приватного садововодства увійшло застосування коров'ячого гною, який використовується для різних цілей: добрива грунту, захисту врожаю від шкідників і «хвороб, так як свіжий коров'як володіє речовинами, згубно діють на них. Проте за своїми поживними до енергетичних цінностей придатні і інші види відходів ферм. Кінський гній володіє високими тепловими властивостями, він найбільш ефективний на важких, холодних і глинистих грунтах. Навпаки, для легких, піщаних грунтів краще гній великої рогатої худоби, тому що дія його на ріст рослин виявляється більш тривалим. Овечий гній годиться для різних типів грунтів, але його не можна використовувати в чистому вигляді, так як вміст азоту тут дуже висока. Добриво це бідно кальцієм, тому на кислих грунтах до нього потрібно додавати вапно. Свинячий гній ні в якому разі не варто вносити в грунт у свіжому вигляді. З нього потрібно готувати компост. Найкращий ефект він дає на піщаних грунтах.

Щоб грамотно використовувати органіку, необхідно враховувати погодні умови сезону: якщо літо стояло дощове, азот, як правило, вимивається в нижні шари грунту і тому внесення гною необхідно. У спекотне та сухе літо, використовуючи перегній як підгодівлю для рослин або мульчу для грунту, ні в якому разі не розсипати його сухим, бо це може призвести до опіку рослин. Слід враховувати і той факт, що при внесенні свіжого соломистая гною рослини в перші два місяці відчувають голод на азот, тому що цей елемент задіюється рослинними залишками на нітрифікацію.

До числа органічних добрив відноситься і гнойова рідота, яку чомусь використовують рідше, вважаючи, що вона обпікає рослини. Це відбувається в тому випадку, якщо порушується технологія її застосування. Щоб перетворити гнойову рідину в ефективне добриво, потрібно на відро її додати 50-60 грамів суперфосфату і цю суміш перед внесенням розбавити водою в два рази. Такий розчин - відмінний засіб для підгодівлі. Особливо хороший ефект дає підгодівля плодових рослин і ягідних культур свіжим коров'яком. Ємність потрібно заповнити коров'яком наполовину, додати до повного об'єму водою і поставити на два тижні для бродіння. Перед вживанням сброженное добриво розбавляють водою в 2-4 рази (чим сухіше грунт, тим більше води потрібно додавати) і поливають ділянку. На квадратний метр площі використовують відро добрива, виробленого таким способом. Воно грає не тільки роль підгодівлі, а й діє згубно на збудників борошнистої роси, сферотеки.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 643 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]