Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 15 » "Fashion" для стін
11:37
"Fashion" для стін



Час від часу ми одягаємо своє тіло в новий одяг, бажаючи виглядати модно і відчувати при цьому себе комфортно. Будинок - це наше друге «я», яке також іноді вимагає зміни «гардероба». Мова йде про шпалери - «одягу» для стін наших будинків.


Час від часу ми одягаємо своє тіло в новий одяг, бажаючи виглядати модно і відчувати при цьому себе комфортно. Будинок - це наше друге «я», яке також іноді вимагає зміни «гардероба». Мова йде про шпалери - «одягу» для стін наших будинків.

Сьогодні на ринку будматеріалів нагромадилася величезна кількість різних видів шпалер, які відрізняються за багатьма характеристиками. Які шпалери вибрати, щоб вони відповідали індивідуальним вимогам? Розібратися Вам допоможе ця стаття.
 
Перш за все варто розібратися в характеристиках шпалер. Серед шпалер прийнято виділяти кілька основних видів.

Паперові шпалери
Традиційний вид шпалер, відомий нам ще з часів СРСР.

У залежності від кількості шарів паперу, паперові шпалери діляться на одношарові (симплекс) і двуслойниє (дуплекс). Останні складаються з двох шарів паперу, пов'язаних разом в процесі виробництва.
 
Існують паперові двошарові шпалери, де між шарами паперу розміщений шар деревної стружки або бавовняних волокон. Розміри стружки або волокон визначають велику або дрібну структуру поверхні. Такі шпалери підходять для фарбування.
 
Якщо на поверхню паперу наноситься шар вологостійкої суспензії, такі шпалери набувають деякі якості вологостійких, але не витримують багаторазових обробок за допомогою води.
 
До плюсів паперових шпалер фахівці відносять екологічність, відносну дешевизну і простоту нанесення.
 
Суттєвими недоліками таких шпалер є мала міцність, особливо виявляється в процесі обклеювання, неможливість застосування у вологих приміщеннях, що вимагають обробки стін миючими складами, а також паперові шпалери незначно знижують теплопровідність стін і підвищують звукопоглинання.
 
Термін служби таких шпалер не перевищує 4-5 років.

Вінілові шпалери
Виготовляються з паперу, покритої тонким шаром ПВХ (полівінілхлориду).
 
Сучасна технологія виробництва дозволяє випускати їх екологічно безпечними і відповідають міжнародним гігієнічним вимогам. Верхній вініловий шар містить безліч дрібних пор, пропускають повітря, що створює "дихаючу" поверхню і сприятливо впливає на мікроклімат в будинку.
 
По виду обробки поверхні вінілові шпалери діляться на декілька підвидів.
 
Спінені вінілові шпалери
Складаються з дуплексної паперу з нанесеним на неї спіненим рельєфним шаром вінілу. Вони дуже прості в застосуванні. Маючи привабливу структуру, ці шпалери дозволяють приховати недоліки стін. Спінені вінілові шпалери прості в догляді, легко миються м'якою губкою.
 
Плоскі вінілові шпалери
Складаються з паперу, покритої шаром вінілу. Тиснення рельєфу відбувається в гарячому вигляді, що дозволяє домогтися особливої міцності вінілового шару і одночасно мав привабливий, елегантний вигляд. Ці шпалери легко миються і навіть допускають чистку щіткою.
 
Термін служби - до 10 років.
 
Плюси вінілових шпалер: вони не вигоряють, володіють високою і міцністю, можна інтенсивно мити щіткою і миючими засобами (крім хлорвмісних). До того ж вони декоративні, володіють високою міцністю, вологостійкістю і еластичністю; добре миються і чистяться, їх можна використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю.
 
Наклеювати їх потрібно на ідеально вирівняну поверхню стіни, в іншому випадку стик буде злегка помітний.
 
Підходять вінілові шпалери для використання в житлових і нежитлових приміщеннях, що вимагають частого вологого прибирання (кухні, ванні кімнати, передпокої).

Фетрові шпалери
Зроблені з волокон акрилу, поліестера і мікрофібри. Такі шпалери "дихають" інтенсивніше, ніж папір, а на стіні виглядають, як тканина або м'який ворс, зачесане в одну сторону. Будь-які плями на фетрових шпалерах можна змити м'якою губкою.

Металізовані шпалери
Виготовляються шляхом покриття паперової основи тонким шаром фольги, після чого на поверхню шпалер наноситься тиснення або малюнок. "Металева" поверхня цих шпалер ізносоустойчива і добре миється. Інтер'єр з цими шпалерами виглядає шикарно. Їх зазвичай використовують для обробки барів чи ресторанів. Для їх наклеювання необхідний особливий дисперсійний клей.
 
Покриття виконуються під золото, срібло, трохи покриту патиною бронзу. Дані шпалери особливо вимогливі до якості підготовки підстави через їх гладкої поверхні, що відбиває: основа повинна бути сухою, дуже рівною, оптимально вологопоглинаючі. Здатність підстави вбирати вологу для металізованих шпалер має принципове значення, так як шпалерний клей не може випаровуватися через фольгированную поверхню шпалер.

Текстильні шпалери
Представляють собою паперове полотно, що ламінує нитками з натуральних або змішаних волокон, або натуральною тканиною.
 
Шпалери виглядають красиво, престижно, "дихають", мають підвищені тепло-і звукоізоляційними властивостями, світлостійкістю; це екологічно чиста продукція. Текстильні шпалери відносяться до групи важкогорючих матеріалів, а завдяки вмісту лляних волокон мають бактерицидні властивості. В даний час текстильні шпалери випускаються з ниток, що містять натуральні і штучні волокна: бавовняних, віскозних і лляних. Вони вимагають супераккуратной обклеювання та витримують тільки сухе чищення.

Рідкі шпалери
Представляють собою мікропористу структуру, забезпечуючи нормальний рівень тепло і звукоізоляції. Маючи у своєму складі натуральні компоненти, рідкі шпалери мають антистатичні властивості, т.е поверхні оброблені цим матеріалом не будуть притягати пил.
 
На належному рівні й пожаробезопасность рідких шпалер, вони не поширюють вогонь, і не виділяють токсичних газів.
 
«Рідкі шпалери» практично не вбирають запахів, а також мають досить високу світлостійкість.
 
При обробці поверхні матеріал утворить на ній декоративне, безшовне покриття товщиною до 10мм.
 
Поверхня рідких шпалер має шорсткувату структуру, м'яку й приємну на дотик.
 
Переваги перед звичайними шпалерами. Такі шпалери відмінно заповнюють щілини в місцях прилягання лиштв, плінтусів, рам, приховують тріщини, дрібні дефекти й тому подібні неприємності.
 
Якщо будинок новий, то згодом відбувається його "усадка". Паперові шпалери в такому випадку мнуть, подекуди відстають від стіни. Завдяки еластичною структурі, з рідкими шпалерами такого не відбувається. Величезним плюсом є й те, що ремонт у випадку потреби можна виробляти "частково". Забруднене шматок стіни просто очищається від старих шпалер, а на його місце наноситься новий склад. Особлива принадність рідких шпалер у тім, що вони зовсім не мають швів - відпадає необхідність підбора малюнка.

Шпалери на флизелиновій основі
Флізелін - нетканий матеріал із спресованих волокон довговолокнистої технічної целюлози, текстильних волокон і полімерних акрилових єднальних. Цей матеріал не деформується при намоканні і висиханні, не рветься. Тому шпалери на флізеліновій основі на щабель вище паперових. Мають вініловий рельєф, проте відрізняються від звичайних рельєфних шпалер високоякісної спеціальної флізеліновій основою (флізелін - це комбінація целюлози і синтетичних волокон). Такі шпалери можна вважати практичними, так як клей при їх використанні наноситься прямо на стіну.
 
Сучасні технології дозволили розширити асортимент цього виду:

    * Структурні вінілові шпалери на флізеліновій основі під фарбування;
    * Цокольні фризи і бордюри;
    * Забарвлені структурні вінілові шпалери на флізеліновій основі;
    * Забарвлені структурні вінілові шпалери на флізеліновій основі з використанням грануляту;
    * Малярський флізелін.

Виробники таких шпалер гарантують їх збереження протягом 10 років.

Кварцові шпалери
Шпалери на нетканій основі з верхнім шаром з пофарбованого піску (кварцу) роблять поверхню стіни, з одного боку, - 'натуральної', а з іншого - забезпечують виняткову стійкість до стирання і механічних пошкоджень.
 
Розроблено спеціальні серії подібних шпалер з вишуканим декором, дуже вірогідно відтворює старовинні фрески, які можуть служити справжньою прикрасою вітальні, кабінету, холу, і т.п.
 
При наклеюванні стики між полотнами не видно завдяки прокрашенний основі полотен. Відсутність стиків створює відчуття єдиного простору.

Велюрові шпалери
Це покриття на паперовій або флизелиновій основі з нанесеним малюнком у вигляді ворсистих велюрових фрагментів. Велюрові шпалери дуже красиві, але вони вимагають особливого догляду. Цей вид шпалер використовується для декоративної обробки житлових приміщень з низькою забрудненістю. Вони добре збирають пил і запахи, з цієї причини застосування їх, наприклад, на кухні просто виключено. Періодичний догляд за велюровими шпалерами полягає в обробці їх м'якою щіткою або пилососом (суха обробка). Надлишок води при відході може викликати розчинення клейового шару, що пов'язує матеріал з паперовою основою, і подальше розшарування шпалер.

Шпалери на основі деревної шпони
Виготовляють такі шпалери з кори коркового дуба у вигляді полотна або аркушів розміром 50 на 70 см. Він дешевше, ніж оздоблювальні панелі, до того ж набагато простіше у використанні.
 
Тафтінг-шпалери (килимові)
Якщо у вас є бажання декорувати стіни і підлога килимовим покриттям, то спробуйте використовувати килимові шпалери з пришитим ворсом ('тафтінг-шпалери). 'Тафтінг "означає" ворс', а ворсисті шпалери - це ворс, прикріплений до тканинної основі. Вони чудово виглядають, поглинають звук і зберігають тепло, абсолютно нечутливі до вологості. Але важливим недоліком є стовідсоткова синтетика: можуть накопичувати статичну електрику.
 
Стеклообої
Це декоративне настінне покриття, по структурі подібне тканині із скловолокна. Вихідним матеріалом є кварцовий пісок: при температурі 1 200 З з нього виплавляються тонкі м'які волокна, а вже з них формуються нитки різних видів і товщини і потім тчеться матеріал. Для стеклообоев тчуть фактурні малюнки - ромб, рогожка, ялинка, паркет, а для малярного склополотна (павутинки) виробляють просто полотно. Для даного виду шпалер актуальні наступні характеристики: екологічність (виготовлені з природної сировини), повітропроникність (перешкоджають утворенню грибка та плісняви), гігієнічність (не притягують пил і не накопичують статичної електрики), міцність (мають армуючими властивостями), пожежобезпечність (не підтримують горіння та не виділяють отруйних речовин при контакті з вогнем), простота у використанні (легко клеяться і допускають багаторазове перефарбування).

Особливості наклеювання є і у стеклообоев: клей наноситься на стіну, а не на шпалери. При цьому використовувати потрібно спеціальний клей. Стеклообої клеяться встик, тому при нарізці заздалегідь треба зробити припуск 5 см, щоб підігнати малюнок, потім зайве обрізається. У великі припуски немає необхідності, якщо ви клеїте павутину або рогожку. При виборі стеклообоєв врахуйте, що слабо виражена фактура після декількох шарів фарби втрачається.


Короткий екскурс у світ світла приводить до висновку: щоб змінити свій будинок, не обов'язково міняти колір шпалер, купувати нові меблі або забирати стіни, - достатньо перевстановити освітлення. Це швидкий, дешевий, але не менш ефективний спосіб змінити інтер'єр квартири.


Категорія: Облаштування | Переглядів: 570 | Додав: Serhiy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]