Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2012 » Червень » 25 » Фінські сауни для будинків і квартир
08:06
Фінські сауни для будинків і квартир

Фінські сауни для будинків і квартир

 
Фінська сауна найбільш близька до російської лазні, хоча часто її протиставляють лазні, приписуючи російською вологу пару, а сауні - сухою.
Напевно, зайве говорити про користь сауни. Регулярно її відвідуючи, Ви можете очистити організм від шлаків, успішно боротися із застудами й стресами, домогтися здорового самопочуття, - і це далеко не повний список оздоровчих ефектів фінської лазні. При цьому про внутрішній устрій саун основна маса її аматорів має досить неясне уявлення. Cухой пар, бажано не більше ста градусів, дерев'яна обробка - ось, мабуть, і все. Тим часом, більш глибоке розуміння її пристрою зовсім не завадить тим, хто планує сауну в своєму заміському будинку. Перше, що повинен знати власник будинку: сауну бажано саме планувати, а не використовувати під неї приміщення, яке з тих чи інших причин виявилося незадіяним. По-перше, до цього приміщення необхідно підвести вентиляцію, по-друге, виробники і установники саун, як правило, вимагають вивести туди силові кабелі під кам'янку і освітлення. Зате матеріал, з якого збудовані стіни приміщення, ніякої ролі не грає: будь то цеглина, газобетон або гіпсокартон - скрізь можна вибудувати повноцінну сауну, монтаж якої після ретельних вимірів здійснюється на місці.
Кам'янка в сауні може бути як електрична, так і дров'яна. Потужність електричної кам'янки розраховується в залежності від обсягу приміщення: приблизно 1 кВт на 1 кубічний метр об'єму. Дров'яна розраховується за спеціальними таблицями, причому тут тепловіддача може бути ледве менше (наприклад, дров'яної аналог електричної П'ятикіловатний кам'янки може використовуватися в приміщенні об'ємом до 10 кубічних метрів).
Розрізняються також сауни і за типом внутрішньої обшивки. Основними матеріалами тут є осика, термоосіна, вільха і абаши - кенійська пальма. У нашій країні здавна будували лазні з осики - це дерево добре забирає негативну енергію (а її сучасний городянин накопичує, погодитеся, в надлишку) і стійко до вологи. Проте полиці, спинки й огородження для грубки, як правило, роблять з термоосіни і вільхи, оскільки у цього дерева є чудова властивість: воно не нагрівається навіть при високих температурах, а крім того не гниє.
Підходить для лазні і північноамериканський або канадський кедр: це дерево, до речі, ароматичне, і в такій сауні відразу встановлюється стійкий характерний запах. Можливо також використання обессмоленной сосни (є аматори і такого аромату), але тут слід врахувати, що повністю виділити смолу з такої деревини важко, тому при нагріванні можливі потьоки.
Важливу роль, звичайно, грає те, яким каменем наповнена ваша кам'янка. Для цих цілей використовується в основному переоді. Але навіть якщо ви зупинилися на цьому - правильному - камені, все одно потрібно звернути увагу на його структуру і те, яким чином оброблена поверхня. Уявіть собі гладку сковороду, на яку капнули водою: як ви пам'ятаєте, утворюється киплячий кулька, яка вільно переміщається по поверхні. Тут те ж саме: якщо поверхня каменю буде відшліфована, то вода буде не випаровуватися негайно, а скачуватися й заливати каменку, що неприпустимо. Тому камені повинні бути досить нерівними, з шорсткою поверхнею: це забезпечить максимальний випар води. Ну і, звичайно, камені повинні бути внутрішньо однорідними, без тріщин, інакше вони при нагріванні і охолодженні будуть просто кришитися.
Скільки разів потрібно перекладати камені протягом, скажімо, року? Рекомендується це робити стільки разів, скільки разів на тиждень ви відвідуєте вашу лазню. Якщо, приміром, два рази на тиждень, то за рік вам потрібно двічі перекласти камені з частковою або повною їх заміною. Яким чином укладати камені? Якщо ми подивимося на електричну кам'янку, то побачимо, що в ній знаходяться декілька ТЕНів - нагрівальних елементів, між якими (відповідно до розміру) укладаються камені. Вони не повинні укладатися щільно, щоб крізь них вільно проходив повітря.
Зрозуміло, що приміщення, де знаходиться потужний електронагрівальний прилад, не зовсім безпечно і вимагає якихось обмежень в установці обладнання. Кам'янка відповідно до узаконеними нормами та правилами техніки безпеки повинна знаходитися на певній відстані від стіни, щоб виключити загоряння. При цьому можна дати пораду: керуватися не вітчизняними, а, припустимо, фінськими правилами ТБ - вимоги у них більш жорсткі, але і безпеку, відповідно, зростає.
Те ж саме поки, на жаль, стосується і комплектуючих, з яких будується сауна: починаючи від кам'янки і закінчуючи каменями і матеріалом для обшивки.
Тепер до питання про вентиляцію. Раніше на це питання мало звертали уваги, але зараз це фактично стало обов'язковою вимогою. По-перше, обов'язково повинен бути приплив повітря під грубку. Внизу ставляться вентиляційні решітки, через які (використовуючи природну тягу) проходить свіже повітря; а щоб не було душно, робиться вентиляційний отвір в місці, розташованому по діагоналі від нагрівального приладу. З цього отвору проводиться гофра в загальну систему вентиляції, і таким чином здійснюється витяжка. По-друге, щоб повітря могло вільно циркулювати, дошки на полицях також не укладають щільно, залишають невеликі зазори. Для остаточного провітрювання використовується отвір у стелі, тимчасово закрите вентиляційною заглушкою. Після того, як Ви попарилися, ця заглушка виймається й проводиться остаточне провітрювання приміщення.
1_020_copy 1_003_copy
Стіни сауни, зрозуміло, прокладаються утеплювачем. Це може бути кам'яна вата, добре ізольована фольгированной папером від потрапляння влагі.Сауну рекомендується ставити на кахельну підлогу.

Будівництво сауни починається з проектування приміщення. На цьому етапі необхідно визначити кількість полиць і їх розташування, де буде знаходитися кам'янка, яке буде використовуватися освітлення, система вентиляції. Після врегулювання всіх нюансів переступаємо до будівництва.
Чорнові стіни парної бажано зводити з кам'яних порід, а й гіпсокартонні на дерев'яному каркасі теж підійдуть (металлокаркас не бажаний, тому що під впливом високих температур його може повісті). Процес обробки парилки починається з установки вертикального дерев'яного каркаса і утеплення внутрішніх стін сауни або лазні. Для цього застосовують спеціальні утеплювачі - мінераловату в матах або рулонах. Якщо обробка парилки ведеться безпосередньо в житловому приміщенні (парна облаштовується в будинку або квартирі), то товщина стін парної повинна бути набагато більше за всіх інших внутрішніх. Після цього монтується система вентиляції і проводка освітлення.
Важливу роль відіграє ізоляція фольгирований папером, яка відокремлює утеплювач і не пропускає вологу і, природно, відштовхує тепло, і не дозволяє вийти йому за боковий вівтар парної. Після повної ізоляції приступають до установки оздоблювального матеріалу і монтажу полиць.
Igprjeha_29_202_copy Igprjeha_29_200_copy
Останнім етапом обробки фінської сауни є установка кам'янки і освітлення, і при необхідності покриття захисним маслом. Важливу роль також відіграє освітлення в парній, воно не повинно бути яскравим, тому як в парній Ви відпочиваєте, і Ваші очі, природно, теж повинні відпочивати. Світильники в лазнях можуть бути вбудованими під стелі і кутовими. Незалежно від того, який тип світильників ви вибрали, вони обов'язково повинні бути вологостійкими і термостійкими, тому стандартний варіант абсолютно не підходить для даного приміщення. У сучасних лазнях дизайнерським рішенням стала наявність ламп, покритих дерев'яною решіткою. Але так як дерево вважається легкозаймистою матеріалом, необхідно використовувати тільки ті лампи, розжарювання і потужність яких не перевищує 60Вт. В деяких випадках можна зустріти підвісні світильники з потужністю 75Вт, але таке явища скоріше відносяться до винятків. Є ще один спосіб освітлення - це оптичне волокно. Це найбезпечніший спосіб освітлення, який найчастіше застосовується для освітлення фінських бань. Він безпечний тому, що оптоволокно проводить тільки світло, а не електрику; також він стійкий до великих перепадів вологості і температури.
orig_125_2545_copy orig_ideapark20ja20joensuu20016_copy
Пропонуємо Вам повний комплекс послуг з облаштування саун. Наші майстри мають великий досвід стажеровкі та будівництва фінських саун у Фінляндії та Естонії. Після всього циклу проведених роботи нашої фірмою Ви розслабитеся у фінській сауні з ароматичними добавками та отримайте незабутнє задоволення, так як ми дбаємо про Ваше здоров'я і комфорт!


Категорія: Будівництво | Переглядів: 7127 | Додав: FreeDOM | Теги: Фінські сауни для будинків і кварти | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
2  
Мелкий ремонт, серьёзные ремонтные работы, строительство или
бытовая необходимость — решить эти проблемы помогут электроинструменты. Купить
качественные электроинструменты в Украине зарекомендовавших себя на мировом
рынке брендов можно в интернет-магазине MOYO. В каталоге на сайте компании вы
найдёте широкий ассортимент товаров хорошего качества по доступной стоимости с
подробным описанием и техническими характеристиками. Определиться с выбором вам
помогут опытные консультанты фирмы. https://www.moyo.ua/instrument/electroinstrument/

1  
Да здесь валом курсов по этой теме!
Срочное предложение! Доступ в личную базу курсов и платных кейсов!
Запишись в сервис сейчас! Я в шоке :) http://grandcook.ru
Надо таких как ты в реале находить и морды бить.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]