Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Формування крони горіха
12:49
Формування крони горіха



Технологія обробітку волоського горіха - біла пляма в садівництві. Майже у всій довідкової літератури з багаторічним насадженням цю культуру або обходять стороною, або ж стверджують, що дерева волоського горіха буквально недоторканні. Вони ж не переносять обрізання, можуть загинути від завданих травм, тому крону дерева повинні формувати самі.


Технологія обробітку волоського горіха - біла пляма в садівництві. Майже у всій довідкової літератури з багаторічним насадженням цю культуру або обходять стороною, або ж стверджують, що дерева волоського горіха буквально недоторканні. Вони ж не переносять обрізання, можуть загинути від завданих травм, тому крону дерева повинні формувати самі. Багато років садівник-аматор з Миколаєва Василь Тимофійович Письмиченко вірив книжковим істин, але, спостерігаючи за садом, прийшов до висновку, що потрібно не лише довіряти, але і перевіряти агрономічні канони на практиці.

Отримавши ділянку в товаристві «Південний Буг», він прорости з плоду типу Київський форми П-108 саджанець і однорічним пересадив його на постійне місце в 1985 році, вибравши північну сторону ділянки. Для цього викопав яму в важкому грунті з глеем розміром 1x1x1 метри. Засипав її живильною сумішшю, в яку поклав 1 / 5 частина перегною, додав удобрительной суміші марки «А» з мікроелементами, рясно залив водою, посадив деревце, підгорнути, утеплив, так як справа була восени. Саме цей час найкраще для посадки.

Всупереч укоріненому думку про неприпустимість формування крони, навесні наступного року обрізав цей саджанець на рівні 70 сантиметрів від землі, залишивши чотири нирки, інші засліпив. З них розвинулися 4 скелетні гілки. Наступної весни знову зробив обрізання. Центральний втечу вкоротив до 50 сантиметрів, три бічні - до 30. Гілки другого ярусу в цей рік дали приріст майже метр. З допомогою третьої обрізки провів подальшу формовку крони. Центральний втечу вкоротив всього на кілька сантиметрів, зате гілки другого порядку підрізав не шкодуючи, залишив їх не довше 20 сантиметрів. Чотири нирки центрального втечі дали третій ярус скелетних гілок. Видаливши другий провідник, операції дерева закінчив, в результаті яких отримав красиву полуконусовідной форми крону, діаметром 5 метрів і заввишки 7.

У 1989 році дерево дало перший урожай. Зібрав він тоді 1 кілограм плодів, у 1990 році - 7 кілограмів. Плоди зберегли материнські особливості: великі, вирівняні тонкокорих, відмінних смакових якостей. І при цьому, здається, зіграло роль і те, що знехтував ще одним усталеним у садівництві думкою - не поливати горіх багато разів.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 2711 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]