Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 18 » Французький глянець (натяжні стелі)
19:18
Французький глянець (натяжні стелі)



Натяжні стелі, насправді, відомі з давніх часів. Правда, для них використовувалися інші назви, але суть залишалося тією ж - натягнута на стелю тканину. Ще в Стародавній Греції і в Стародавньому Римі декорували поверхні стелі шовковою тканиною, рідше будь-хто інший. Забарвлення матерії завжди підбиралася під колір стін. Поступово, тканина провисала, вицвітала, припадала пилом - тоді тканину замінялася на нову.

Натяжні стелі, насправді, відомі з давніх часів. Правда, для них використовувалися інші назви, але суть залишалося тією ж - натягнута на стелю тканину. Ще в Стародавній Греції і в Стародавньому Римі декорували поверхні стелі шовковою тканиною, рідше будь-хто інший. Забарвлення матерії завжди підбиралася під колір стін. Поступово, тканина провисала, вицвітала, припадала пилом - тоді тканину замінялася на нову.
 
У Вірменії, з давніх пір, на стелі натягували бавовняну тканину, яку спочатку просочували водної емульсією крейди і потім натягали на каркас. Висохла тканина давала усадку, через що на стелі вона виглядала ідеально рівною. Сучасні натяжні стелі з'явилися в Швеції, в 60-х роках ХХ століття, які отримали швидке поширення по всій Європі, і потім по всьому світу. Особливо популярні натяжні стелі у Франції. Французи довели до досконалості технологію виготовлення ПВХ плівки, з якої складається натяжна стеля.
 
Технологія виготовлення плівки тримається в таємниці, і французи вважаються законодавцями мод у виробництві натяжних стель. Французькі натяжні стелі вважаються найкрасивішими, якісними і довговічними. Інші країни-виробники полотна для натяжних стель: Швеція, Німеччина, Італія, Голландія, Росія. Основоположником натяжних стель вважається компанія «NORMALU SA» (торгова марка «BARRISOL»). Саме вона запропонувала принцип натяжних стель з ПВХ-плівки, що увійшов до переліку сучасних будівельних технологій і дозволяє вирішувати найрізноманітніші задачі в області обробки приміщень. У сучасному інтер'єрі натяжні стелі вирішують практично всі проблеми, пов'язані зі стелями, надаючи необмежені можливості задовольняти фантазії замовника. Тому натяжні стелі одержали швидкий розвиток і поширення, як у Європі, так і в усьому світі.

Сьогодні популярність натяжних стель на Заході настільки велика, що ніякої більш-менш престижний приватний або офісний інтер'єр вже немислимий без них. Так в чому причини такого широкого розповсюдження? - Натяжна стеля утворює ідеально рівну поверхню, яку отримати традиційними способами можна лише шляхом великих фінансових і трудових витрат. Вибір фактур, кольорів і відтінків стель величезний і відкриває практично необмежені можливості; правильно підібране освітлення або підсвічування дозволяє створювати незвичайні ефекти; допустимі похилі і багаторівневі конструкції стель, використання криволінійних поверхонь. Якщо колір плівки набридає, її нескладно змінити з установкою в старий каркас.

Натяжна стеля доречний практично в будь-якому опалювальному приміщенні - в квартирі і котеджі, офісі, готелі і ресторані, спорткомплексі та школі, музеї і концертному залі. Екологічна безпека робить натяжна стеля ідеальним варіантом для ванної, кухні та плавального басейну. Така стеля являє собою готовий виріб, спаяні з окремих смуг плівки ПВХ полотно, викроєні точно по розмірах приміщення з урахуванням всіх його особливостей. Креслення для викрійки повинен робити професійний технолог, тому що в цій справі, як і в усіх питаннях, пов'язаних з натяжними стелями, дуже багато тонкощів, які повинні бути враховані.

Отже, тепер про все по порядку.

Основні переваги натяжних стель:

 Швидкість установки - досить усього кілька годин і ваші натяжні стелі будуть встановлені без будівельного сміття та перестановки меблів.

Міцність - завдяки своїй гнучкості, натяжні стелі витримують величезні навантаження: 1 м2 витримує навантаження, яке дорівнює 100 кг.

Вологостійкість - завдяки своїй водонепроникності, натяжні стелі, є надійною перешкодою для проникнення води, не піддаються корозії.

Практичність - легко встановлюються і знімаються, не вимагають спеціального догляду. Довговічність - зазвичай компанії дають гарантію 10 того, що ваші стелі не втратять свого первісного кольору, а шви та кріплення збережуть свою надійність і міцність протягом 15 років.

Безпека - вогнетривкі (Клас М1).

Екологічні - не виділяють шкідливих речовин, алергенів, не мають запаху, на них не осідає конденсат (що особливо актуально для застосування в басейнах, ванних кімнатах, дитячих, медичних і курортних закладах).

Термоізоляція і звукопоглинання - завдяки своїй герметичності натяжні стелі значно збільшують термоізоляцію приміщення, у них відмінне звукопоглинання, яке вносить затишок і комфорт у акустику приміщення.

Ще одна перевага французьких натяжних стель - практично повна відсутність навіть мінімального статичної напруги, що вигідно їх відрізняє від багатьох європейських і тим більше, вітчизняних виробників. Наша плівка швидко електризується, в результаті чого така стеля збирає на собі багато пилу, що погано для здоров'я і комфортного самопочуття, з одного боку, і дуже негарно виглядає, з іншого. Французькі натяжні стелі включають в себе особливий склад, який гасить статику, тому пил до них не прилипає, і виглядають вони завжди чистими і блискучими.

Стельова плівка, спеціально натягується на основне стельове покриття і маскує всі його недоліки: нерівності, косметичні дефекти. Крім того, натяжні стелі різноманітні й гарні. Можна зробити на натяжній стелі зоряне небо, або блакитне небо з білосніжними хмарами, різні картини і т.п. Натяжна стеля складається з: м'якого термопластичного ПВХ (полівінілхлориду) або поліефірної тканини, яка просякнута поліуретаном, і кріпильного профілю (багета). Такі стелі цікаві своєю високою міцністю й водонепроникністю.
Варто зазначити, що французькі натяжні стелі дозволять вам вирішити ще дві дуже важливі проблеми: тепло в квартирах і шум з вулиці. У першому випадку вони будуть утримувати приємний мікроклімат вашої квартири, не даючи тепла піти у бетонну стелю. У другому, за рахунок звукопоглинальних властивостей, зроблять ваше житло більш тихим і затишним.

Вибираємо дизайн

Існує декілька так званих «ефектів» натяжних стель:

    * Ефект «зоряного неба» - за натяжною полотном приховані оптичні волокна, а робота світлофільтрів забезпечує ефекти мерехтіння і переливи квітів
    * Ефект хвилі
    * «Скошений стеля» - розташування полотна під довільним кутом
    * Сходинка - перехід рівня - багаторівневий стеля цікавий поєднанням кольорів і фактур
    * Дюна - кратер вулкана, як би звернений усередину. Дюни добре поєднуються зі світильниками
    * Конус - додає елемент декору в дизайн стелі, наприклад, можна сконструювати плавний перехід колони в стелю або вбудувати в конуси світильники
    * Арка - дозволяє поміняти звичайну геометрію кімнати, відтворює куполоподібні склепіння і можливо навіть надати форму намету всій стелі
    * Ефект «стелі, що світиться» за допомогою напівпрозорої плівки, при цьому елементи підсвічування розташовуються над полотном

    * Фотографії - наносяться на стельову плівку
    * «Живопис світлом" і "оптичні візерунки» - створені на основі оптико-волоконного кабелю


З чого ж зроблені стелі?

Натяжна стеля являє собою збірну конструкцію, яка складається з:

    * Монтажний алюмінієвий профіль
    * Полотно стелі
    * Маскувальна вставка


При бажанні полотно стелі можна демонтувати з можливістю повторного установки (можливо проведення додаткових комунікацій).

Полотно натяжної стелі є особливо міцну ПВХ плівку, яка натягується на відстані не менше 3 см від основної стелі. Плівка зроблена з еластичного, водонепроникного, негорючого матеріалу.

Натяжна стеля доречний практично в будь-якому опалювальному приміщенні - в квартирі і котеджі, офісі, готелі і ресторані, спорткомплексі та школі, музеї і концертному залі. Екологічна безпека робить натяжна стеля ідеальним варіантом для ванної, кухні та плавального басейну.

 Технічні характеристики натяжних стель:

    * Хімічний склад полотна і багета: ПВХ
    * Товщина полотна 0,15 - 0,35 мм
    * Вага 180-320 г / кв. м
    * Cредневзвешенний коефіцієнт звукопоглинання - 0,4
    * Межа міцності при розтягуванні - 30 Н (і в поздовжньому, і в поперечному напрямку)
    * Витримує тиск в 1000 Па
    * Відносне подовження до розриву - 220%
    * Коефіцієнт світлопоглинання - від 30% ("лакові") до 95% ("під замшу")
    * Водонепроникність

Недоліком таких стель є термочутливість: у приміщеннях з підвищеною температурою полотно може розм'якшити і провиснути, а при низьких температурах воно стає крихким і втрачає свої еластичні властивості.

Монтаж натяжної стелі

Перш за все, слід знати, що французькі натяжні стелі розрізняються за способом кріплення. Гарпунний стелі - по периметру полотна приварюється окантовка з жорсткого ПВХ, яка має в розрізі форму гачка-гарпуна. Безгарпунний стелі - вмонтовуються за допомогою розпірного профілю або кулачковим засобом ("кулачки" розсовуються при проштовхуванні плівки, але автоматично фіксуються при спробі витягнути її назад).

Безпосередньо монтаж проходить у кілька етапів. Перш за все, по периметру стін кріпиться монтажний профіль, в який буде вставлятися полотно натяжної стелі. Можливе кріплення профілю як до стін, так і до стель. У місцях з нерівностями, радіусними викривленнями так само можливо щільне кріплення профілю. За допомогою спеціального шпателя монтажники заправляють полотно натяжної стелі з однією з сторін. Спеціальної газової пальником полотно натяжної стелі розігрівають для досягнення еластичності. Після нагрівання полотно натяжної стелі здатне розтягуватися та монтажники заправляють його в профіль по всьому периметру. Після чого щілину між стіною і натяжною стелею закривають спеціальною маскувальної вставкою. Після монтажу натяжної стелі в ньому роблять технологічні отвори для проводів, комунікацій тощо, після чого встановлюють люстри або стельові світильники. Цікаво, що натяжна стеля можна встановити під нахилом і в різних площинах, він може бути хвилястим, фігурним. Мінімальна відстань від основного стелі до натяжної - 30 мм, для порівняння у підвісних стель - 80-100 мм.
 
Щоб стеля не виявився підлогою: догляд

Щоб зберегти натяжна стеля в прекрасному стані, дотримуйте кілька простих правил, викладених нижче.

При забрудненні мийте натяжна стеля звичайним миючим засобом при температурі 30-40 градусів фланелевою ганчірочкою. Не використовуйте абразивні миючі засоби, так як вони можуть пошкодити поверхню стелі. Змоченою у розчині фланеллю легкими рухами у напрямку шва видаляйте забруднення, потім вологою ганчіркою зніміть залишки мильного розчину, після чого поверхня натяжної стелі остаточно протріть сухою фланеллю.

Крім того, існують спеціальні поліролі для натяжних стель, якими ви можете скористатися для досягнення найкращого результату. Лакові полотна краще протирати спиртовмісними миючими засобами, щоб уникнути розлучень. Замшеві полотна рекомендується чистити м'якою щіткою.

При митті натяжних стель обов'язково регулюйте силу тиску; при зіткненні полотна з базовим стелею може відбутися пошкодження полотна. стелю слід оберігати від впливу гострих предметів, а в разі його проколу або подряпини негайно заклейте пошкоджену ділянку скотчем і викличте майстра-професіонала для усунення пошкодження.

Натяжні стелі рекомендується встановлювати і експлуатувати в опалювальних приміщеннях. Допустимий температурний режим, який переносить натяжна стеля - до -5 Зі; при більш низьких температурах полотно може потріскатися.

При чищенні натяжної стелі або заміні ламп у світильниках не рекомендується зрушувати стійки світильників, так як це може привести до оплавлення і прориву стелі.

Важливо правильно вибирати потужність освітлювальних приладів: для ламп розжарювання - не більше 60 Вт, для галогенних - не більше 35 Вт; якщо потужність перевищена, може статися розплавлення або провисання натяжної стелі.

У разі пошкодження не ремонтуйте натяжна стеля власними силами. Для ремонту і при необхідності демонтажу натяжної стелі необхідно викликати представників фірми-установника. Вони володіють необхідними навичками та обладнанням для того, щоб зберегти натяжна стеля від ушкоджень і дозволити йому радувати вас довгі роки.

Словом, якщо ви хочете зробити свій будинок одночасно комфортним, теплим і гарним, французькі натяжні стелі - ваш правильний вибір.


Категорія: Будівництво | Переглядів: 733 | Додав: Serhiy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]