Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 27 » Геометрія і композиція будинку
12:51
Геометрія і композиція будинку


Геометричне і композиційне рішення може знизити тепловтрати будинку і зменшити потребу в паливі та енергії на опалення.


Геометричне і композиційне рішення може знизити тепловтрати будинку і зменшити потребу в паливі та енергії на опалення.

Одним з найважливіших факторів, що впливають на тепловтрати, є площі зовнішніх та внутрішніх будівельних конструкцій, через які відбуваються тепловтрати. Чим більше площа цих конструкцій, тим більше і теплові втрати. У будь-якому разі їх значення залежить від геометричного і композиційного вирішення будинку.

Однак при будівництві будинку зменшення площі будівельних конструкцій не може бути самоціллю і повинне бути співвіднесено з певною одиницею виміру. Такою одиницею може бути, наприклад, 1 м3 обсягу будинку. Завдання в тому, щоб вибрати такі розміри будинку, які дають найменшу площу будівельних конструкцій, що припадають на 1 м3 його обсягу. З геометрії відомі співвідношення об'єму і поверхні різних тіл. Для однакового обсягу найменшу поверхню має кулю, потім куб і далі паралелепіпед.

Інший одиницею для порівняння значень площ зовнішніх конструкцій різних будівель може бути 1 м2 площі забудови. Наприклад, при порівнянні будівель з площею у вигляді прямокутника і площею у формі букви L отримаємо наступні дані: при площі забудови 180 м2 площа зовнішніх конструкцій складе в першому випадку 342 м2, у другому - 396 м2, тобто приблизно на 16% більше.

Тепловтрати будинку залежать також від площі внутрішніх огороджень, що відокремлюють опалювальні приміщення від неопалювальних або мають більш низьку температуру повітря, ніж температура в розглянутому приміщенні. З цього випливає, що можна отримати менші теплові втрати при правильному композиційному рішенні будівлі, особливо при комбінуванні опалювальних та неопалюваних обсягів. У цьому випадку діє правило: опалювальні обсяги повинні межувати один з одним, тобто рішення вважається невигідним, якщо чергуються опалювальні і неопалювальні обсяги.

Площа зовнішніх будівельних конструкцій можна зменшити також за рахунок відмови від будівництва окремих об'єктів, вдаючись до їх блокування в одну будівлю. Найбільший ефект досягається при блокуванні 2-х об'єктів. Ефект поступово знижується при приєднанні наступних об'єктів. Блокування об'єктів в кількості більше 5 вже не призводить до значного зменшення площі зовнішнього огородження.

Проте об'єкти можуть блокуватися не тільки по горизонталі, але і по вертикалі - один над іншим. У цьому випадку досягається ще більш значний ефект, ніж при блокуванні об'єктів по горизонталі. Розрахунки показують, що найбільш вигідним рішенням є блокування 4-х об'єктів один за одним (по горизонталі) і один над одним (по вертикалі), чим тільки блокування об'єктів по горизонталі.

Теги: тепловтрати, форма будинку


Категорія: Енергозбереження | Переглядів: 413 | Додав: Serhiy | Теги: форма будинку, тепловтрати | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]