Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Глиносоломенная покрівля
13:33
Глиносоломенная покрівля


Глиносоломенная покрівля дешева, нескладна в пристрої, вогнестійка, але досить важка, тому вимагає ухилу даху 40 ... 50 °. Термін служби її - 25 ... 30 років, а при своєчасному догляді ще довше.

Глиносоломенная покрівля дешева, нескладна в пристрої, вогнестійка, але досить важка, тому вимагає ухилу даху 40 ... 50 °. Термін служби її - 25 ... 30 років, а при своєчасному догляді ще довше.
Глиносоломенная покрівля
Рис. 1. Покрівля глиносоломенная:
а - порядок покриття ската;
б - покриття коника;
в - обдєлка димової труби;
г - покриття розжолобка;
д - покриття ребра;
1 - тимчасова завзята дошка; 2 - жердину, 3 - гліносолома; 4, 9 - решетування; 5 - завзята дошка; 6 - вирівнюючий пучок гліносоломи; 7 - круглий пучок, 8 - плоский пучок гліносоломи; 10 - крокви; 11 - раскришка; 12 - суміш глини з солом'яною січкою; 13, 14 - нагелі.
Матеріали для глиносолом'яним покрівлі

Вихідним матеріалом для такої крівлі служить солома і глина. Особливо хороша житня солома, обмолочена вручну або так звана «сторнованная», трохи гірше - пом'ята або подрібнена солома машинного обмолоту.

Замість житньої соломи можна використовувати пшеничне та ячмінну. Солома повинна бути без трави і гнилі.

Глину можна застосовувати тільки жирну, з вмістом піску не більше 15%. Її краще заготовляти заздалегідь на зиму з розрахунку 1 м3 на 30 ... 35 м2 покрівлі. Проморожена глина стає більш рихлою і легко розмокає.
Підготовка матеріалу для покрівлі
Вязка снопиків

З сторнованной житньої соломи в'яжуть не дуже тугі (щоб краще просочувалися глиняним розчином) снопики діаметром 15 ... 20 см і довжиною 70 ... 100 см, обрубуючи колосся; з соломи машинного обмолоту снопики мають бути діаметром 8 ... 10 см і довжиною 50 см.
Підготовка ям

Риють 2 ... 3 ями. В одній з них (творильності) замочують глину, а в інших снопики просочують глиняним розчином.

Глибина ям - 100 см, довжина - 150 ... 200, ширина - 120 ... 140 см.

Щоб стінки ям не обсипалися, їх краще всього зміцнити дошками. Дно ям застилають дошками або покривають шаром м'якої соломи (3 ... 4 см). Це необхідно для того, щоб при заливці глиняного розчину він не змішувався із землею.
Підготовка глиняного розчину

Приступаючи до там замку глини, її насамперед розбивають лопатою. Розпушену глину засипають в творильності ями шарами 10 ... 15 см, заливають водою (у співвідношенні 1:2) і витримують не менше 5 ... 6 год). Потім її перемішують до отримання однорідної маси. Густину глини визначають за поставленої в неї соломинку. Якщо соломинка стоїть вертикально, а пристав до неї розчин не стікає - глину можна використовувати в справу. Якщо соломинка падає, а розчин стікає з неї - необхідно додати глини (в занадто густу додають воду). У приготованому глиняному розчині можуть залишитися грудки, тому його краще всього процідити через сито з осередками 1x1 см.
Замочування снопиків

Для замочування снопиків наливають у яму шар глиняного розчину (5 ... 10 см). Першу пару снопиків укладають по ширині ями так, щоб їх комля перебували на її середині, а другу - комлямі до довгих сторонах ями. Таким чином укладають перший ряд снопиків і заливають його глиняним розчином, причому так, щоб після промінкі снопиків розчин був вище їх рівня на 3 ... 5 см. проминають снопики ногами до тих пір, поки вони не просочаться розчином. Після цього укладають другий ряд поперек першого в такій же послідовності.

Снопики другого ряду заливають глиняним розчином, проминають, укладають на них третій ряд і т.д. Чергуючи ряди, їх не доводять до верху ями на 20 ... 25 см. пром'яти останній ряд, яму заливають глиняним розчином з таким розрахунком, щоб він покривав останній ряд покладених снопиків на 3 ... 5 см. Потім на снопики кладуть горбилі або дошки, пригружают їх камінням і залишають для просочення на 2 ... 3 діб. За цей час снопики добре розмокнуть, стануть м'якими і гнучкими. Їх виймають, укладають на землю так, щоб стікає з них глиняний розчин потрапляв в творильності яму. Як тільки глина перестане стікати з снопиків, їх можна використовувати на покриття. Вкриті соломою снопики можна зберігати не більше 2-х діб, інакше якість їх погіршиться.
Пристрій крокв

Крокви під глиносолом'яним крівлю виконують більш масивними, набиваючи на них решетування з ошкуренних прямих жердин товщиною 5 ... 7 см. Жердини спираються на нагелі з твердих порід, що вставляються в отвори крокв (діаметр отворів - 2 см, глибина - 6 ... 7 см). Щоб жердини не впали, кінці їх кріплять цвяхами. Під сторнованную солому жердини розташовують через 30 см один від одного, а під м'яту після машинного обмолоту - через 20 см.

Сира глиносоломенная покрівля досить важка. Тому для запобігання крокв від прогинання на горищі під них ставлять підпірки і знімають їх тільки після повного висихання покрівлі.

Кращим строком покриття покрівлі є кінець весни або початок літа (покрівля встигає добре просохнути). Сира глина розмивається дощами, а при замерзанні розтріскується.

Щоб звис покрівлі був рівним, до нижньої решетування тимчасово кріплять наполегливу дошку, додатково підпираючи її жердинами або кілками.
Пристрій покрівлі

Товщина покрівлі - 10 ... 15 см, снопики укладають горизонтальними рядами, починаючи зі схилу, з поступовим переходом до коника. Покривати слід одночасно 2 ската, причому спочатку укладають 1 ... 2 ряди на одному схилі, потім на іншому, щоб не перевантажити з одного боку крокви.

Перший ряд покрівлі повинен бути з снопиків з рівно обрубаними Комлєв, які мають у своєму розпорядженні вниз і притискають до наполегливої дошці. Уклавши снопик на решетування, його розв'язують і розрівнюють. До першого снопика кладуть другий, але так, щоб він обов'язково перекривав край раніше покладеного. Уклавши перший ряд снопиків, перевіряють товщину шару дошкою, в середині якої забитий цвях потрібної довжини (10 ... 15 см). Перевірку ведуть над обрешітини, тому що цвях, дійшовши до неї, не проходить глибше і покаже товщину покриття.

На перший ряд снопиків точно так само укладають другий, наступні ряди укладають комлямі вгору.

І в тому і в іншому випадку кінці снопиків обов'язково загинають за обрешетіну на 5 ... 10 см, утворюючи як би гак, яким утримується солома. Виклавши 3 ... 4 ряди, солому розчісують металевими граблями і заливають зверху глиняним розчином. Потім розчин пристукивают і пригладжують лопатою (краще дерев'яною) до тих пір, поки покрівля не стане рівною.

Якщо робота ведеться з перервами, то краї вже укладених снопиків зазвичай висихають. Тому перед укладанням нового шару їх рекомендується змочити глиняним розчином.

На відстані 10 см від коника з обох його сторін слід прибити жердини, необхідні для зачеплення снопиків останнього ряду. Ці снопики укладають так, щоб вони утворили жолобок, потрібний для пристрою коника.

У утворився жолобок укладають неразвязанние снопики, а поглиблення між покрівлею і укладеними снопики заповнюють пучками гліносоломи з таким розрахунком, щоб вирівняти і в цьому місці покрівлю. Після вирівнювання коник перекривають пасмами гліносоломи, перегинаючи її навскіс з одного боку ската покрівлі на іншу. Таке покриття утворює міцний, рівно покладений шар.
Обробка димової труби

Димову трубу обделивают в такій послідовності. Перш за все заповнюють простір між низом видри і поверхнею покрівлі на половину її товщини, використовуючи суміш солом'яному різання довжиною 10 см з глиною. З лицьового боку, тобто з верху покрівлі, трубу обмазують глиною, змішаною з солом'яною січкою довжиною 2 ... 3 см. На цю підготовку укладають глиносолом'яним снопики так, щоб утворився скат, що забезпечує хороший стік води.
Покриття разжелобков

Для покриття разжелобков (розжолобків) по лінії сходяться скатів від карниза до коника кладуть ряд снопиків комлямі вгору. Щоб снопики були плоскими, їх, не розв'язуючи, розплющують і укладають по 3 5 в ряд. На перший ряд кладуть другий (також комлямі вгору), але снопики вже розв'язують. Це роблять для того, щоб в розжолобках покриття було товщі основного в 1,5 рази. Покрівля повинна бути покладена як можна краще, оскільки разжелобки є найбільш вразливим місцем для протечек.
Покриття ребер покрівлі

Для покриття ребер покрівлі спочатку поряд снопиків ретельно перекривають скати. Потім зверху, по самому ребру, укладають ще один шар гліносоломи, причому так, щоб він перекрив стик покладених на ребрі рядів і був нижче їх на 10 ... 15 см.
Вирівнювання покрівлі

Повністю вкриті снопики скати розчісують граблями, вирівнюють поглиблення, укладають джгути з гліносоломи і обмазують їх глиною. Потім покрівлю знову розчісують і заливають більш густим глиняним розчином, прибиваючи і пригладжуючи лопатою. Якщо скат не виконати рівним, то в його поглибленнях буде затримуватися вода, яка швидко зруйнує покрівлю.
Просушка покрівлі

Сушити покрівлю слід рівномірно. Для цього у фронтонах влаштовують слухові вікна, забезпечують наскрізне провітрювання.
Догляд за покрівлею

Догляд за покрівлею полягає в наступному. У жаркі і особливо вітряні дні покрівлю треба поливати водою або покривати мокрими рогожами або мокрими солом'яними матами.

Ранньою весною весь сніг видаляють з покрівлі. З'явилися дрібні тріщини замазують глиною, ретельно ущільнюючи і загладжуючи її. Великі тріщини спочатку закладають глиносолом'яним масою, потім - глиною.

Теги: глиносоломенная покрівля



Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 462 | Додав: Serhiy | Теги: глиносоломенная покрівля | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]