Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Гранат - плід нашої зони
10:14
Гранат - плід нашої зони



Гранат на Миколаївщині до недавнього часу можна було побачити хіба що на базарній стійці, як екзотичний плід, яким заїжджі бізнесмени торгували втридорога. Але нещодавно миколаївців вразила приємна несподіванка: на осінній виставці плодів цей царський плід уже демонструвався, як законний житель землі миколаївської. А представив цей експонат на загальний огляд член садівницького товариства імені 61 комунара Олександр Іванович Касап

Гранат на Миколаївщині до недавнього часу можна було побачити хіба що на базарній стійці, як екзотичний плід, яким заїжджі бізнесмени торгували втридорога. Але нещодавно миколаївців вразила приємна несподіванка: на осінній виставці плодів цей царський плід уже демонструвався, як законний житель землі миколаївської. А представив цей експонат на загальний огляд член садівницького товариства імені 61 комунара Олександр Іванович Касап, якому вдалося акліматизувати цю рослину і власним прикладом довести, що гранат повинен зайняти гідне місце в ряду оброблюваних в нашій області плодових культур.

Займатися вирощуванням граната його спонукав випадок. Будучи у відрядженні в Середній Азії, він звернув увагу на велику кількість гранатових садів, хоча клімат там суворіший, ніж у нас, з дуже різкими перепадами температури: вдень варто нестерпна спека, вночі холодно, літо незвичайно спекотне, взимку ж температура опускається майже до мінус 40 градусів. І тим не менш, гранат в Середній Азії рясно плодоносить.

Секрет такого поширення його простий. Обробляється він як укривний культура, бо володіє прекрасною відновлювальною здатністю.

Щоб рослина не вимерзло, середньоазіатські садівники після збирання врожаю підрубує з одного боку коріння, завалюють кущ і присипають його на зиму землею.

Навесні, коли мине загроза сильних заморозків, укриття знімають, дерево піднімають, прив'язують до опори, утрамбовують навколо грунт. Коренева система швидко відновлює свої функції, створює сприятливі умови для нормального розвитку рослини, специфічною особливістю якого є весняне пробудження до життя пізніше інших культур.

Гранат добре розмножується черешками, технологія її вирощування в чому ідентична технології обробітку винограду.

Ознайомившись з досвідом середньоазіатських садівників з культури граната, А. І. Касап придбав кілька черешків і посадив їх на своїй ділянці, як і виноградні чубуки, похило - під кутом 30-45 градусів. Вони добре прижилися, швидко рушили в ріст, дали великий приріст. Вже на другий рік життя рослини зацвіли і заплодоносілі, хоча навмисне він не створював їм ніяких особливих умов, навпаки, вирощував по-спартанському, щоб зрозуміти, чи може гранат стати буденною, широко поширеною культурою в нашій зоні. Досвід трьох років переконав: гранат може зайняти гідне місце серед плодових рослин південного садівництва. Миколаївщина за своїми кліматичними умовами відповідає його біології та агротехніки.

Про достоїнства граната агітувати не варто. Його плоди за своїми поживними, лікувальними властивостями перевершують багато загальновизнані культури. Досить сказати, що гранат - незамінний крововосстанавлівающее засіб, а це в умовах забрудненого екологічного середовища має першорядне значення. До того ж, він чудова декоративна рослина.

Перші його бутони розпускаються на початку червня і все літо кущі стоять облитими ало-червоно-рожевими соковитими квітами незвичайно красивої форми.

Гранат - культура безперервного цвітіння. На його гілках одночасно висять вже зрілі плоди і тільки що розпустилися бутони, зібрані в кисті, що надає садовій ділянці особливу екзотичність і приносить величезну користь. Вже на другий рік життя рослин можна зібрати 50-70 плодів.

Базуючись на досвіді А. Касап, можна вважати, що садівники повинні зайнятися акліматизацією в нашій зоні цієї культури.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 397 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]