Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2012 » Червень » 3 » Як вибрати земельну ділянку
09:32
Як вибрати земельну ділянку

Як вибрати земельну ділянку
До початку будівництва - вибір земельної ділянки

Перед тим, як побудувати заміський будинок, необхідно купити ділянку. Давайте розглянемо, по яких критеріях треба вибирати ділянку і в якому напрямку від Києва.

При виборі ділянки, насамперед, необхідно визначитеся з площею необхідної вам землі. Він не повинен бути ні занадто великим, ні занадто маленьким. Вибирати ділянку слід виходячи із загальної площі будинку, який ви хочете на ній побудувати. Орієнтовна пропорція, яку при цьому варто дотримати, - один до десяти.

Для будинку площею 150-200 кв. м потрібно ділянку орієнтовною площею 20 соток. Ніхто не закликає домагатися точної відповідності цієї пропорції, але якщо вона буде порушена фатально, ліквідність вашої майбутньої нерухомості різко впаде.
КІЛЬКА КРИТЕРІЇВ вибору ділянки землі під будівництво будинку.
Вибір ділянки - перший крок у будівництві будинку. Крім юридичних аспектів купівлі ділянки, фізичних характеристик грунтів і доступності комунікацій, завжди варто звернути увагу ще й на таке:
• мальовничі околиці
• віддаленість ділянки від сусідніх будинків
• сонце не закривається будинками і деревами
• немає обмежень на місця розташування на ділянці і висоту будівлі
• екологічна обстановка в районі
• можливість телефонізації будинку
• доступність експлуатаційних фірм
• наявність централізованого вивозу сміття, доставки пошти
• муніципальне обслуговування доріг
• можливість страхування будівництва та закінчених будівель
• доступність лікарні, магазинів, пошти, пляжів і спортмайданчиків.

Як шукати?
Вільні ділянки під ІЖС в престижних заміських району Києва, Одеси та багатьох регіональних центрів цінуються на вагу золота. Краще дивитися на околицю, там дешевше і більш чисте повітря. Якщо Вам не знайомі околиці Києва і сам Київ просто сідайте на машину і подорожуйте з сім'єю на вихідних намагаючись визначитися, що вам подобається. Як тільки визначилися, захочете а інтернет і дивіться які є пропозиції, наприклад "Інфобуд". Можливо, також скористатися послугами посередників, які самі запропонують Вам варіанти виходячи з Ваших вимог. Зазвичай посередник беруть 3-5 відсотків від вартості ділянки.Як вибрати напрямки земельної ділянки?

Одним з найбільш важливих критеріїв, які висуваються до земельної ділянки, є його віддаленість від міста. Життя в приватному будинку в наш час не дозволяє повністю спалити всі мости і забути про місто. Там залишається наша робота, наші друзі і родичі, наші улюблені театри, клуби, ресторани, спортзали, супермаркети, виставки, школи, музеї, банки, хімчистки, сервіс-центри, магазини одягу та побутової техніки - все те, чого ще немає і довго не буде (а деяких - не буде ніколи) за містом, в безпосередній близькості до вашої ділянки. Іншими словами, приводів їздити в місто у вас буде предостатньо, і варто заздалегідь оцінити свої можливості по максимально прийнятною для вас віддаленості від нього.

У нашій країні дороги бувають погані і дуже погані. Звужуючи коло для пошуку відповідної ділянки, зверніть увагу на те, з яких транспортним магістралях ви будете щодня їздити в місто. Не завжди ви будете добиратися в місто на особистому автомобілі, тому поцікавтеся регулярністю руху маршрутного транспорту і віддаленістю найближчої зупинки від земельної ділянки. Якщо маршрутка привезе вас до станції метро, ​​то це буде ще більшим плюсом. Однаково віддалені від міста ділянки, які перебувають в різних напрямках, можуть значно відрізнятися за часом, що витрачається на подолання цієї відстані. На це впливає цілий список факторів - напрямок, якість і клас дороги, кількість і розмір населених пунктів по дорозі, географічні особливості міста і так далі. а головне, зверніть увагу на особливості і завантаження основних транспортних магістралей, щоб уникнути багатокілометрових черг для в'їзду в місто.

На прикладі Києва, дуже наочно можна порівняти дев'ять основних напрямів і легко побачити переваги і недоліки кожного з них по зручності подолання 20-30 кілометрів від межі міста до заповітного ділянки. Нагадаю, для більш вдалого порівняння будемо вважати, що всі ділянки однаково віддалені від міської межі, але тимчасові й нервові витрати ми будемо вважати на дорогу від центру Києва до ділянки. Ось що виходить:


Броварський напрям

Недоліки - проїзд через центр міста або об'їзд через Поділ, далі міст через Дніпро і завантажену ділянку Броварського шосе аж до самої межі міста. До початку міста 15 км або 40 хвилин у години пік. Проїзд через великий пригород - Бровари - з великою кількістю світлофорів і вузькою дорогою.

Переваги - широкосмугове шосе до межі міста, станція метро біля початку міста й двухсмугове шосе за Броварами.


Лівий берег Десни (на Пушок, Рожни)

Недоліки - міст через Дніпро на вибір (обидва перевантажені), проїзд через великий з / м Троєщина (!), Відсутність метро, ​​односмугова дорога за містом середньої якості. До початку міста 20 км або 120 (!) Хвилин в години пік.

Переваги - не знайдено.


Правий берег Десни (на Хотянівка, Новосілки, Пирново)

Недоліки - проїзд через великий з / м (на вибір - Куренівка або Петрівка / Оболонь), далі проїзд через великий пригород Вишгород, з вузькими дорогами. До початку міста 20 км або 60 хвилин у години пік. Проїзд через дамбу Київської ГЕС і односмугова дорога за містом.

Перевага - метро знайдеться трохи осторонь, якщо їхати через Оболонь.


Чорнобильське напрямок (на Лютеж, Димер)

Недоліки - проїзд через великий з / м Куренівка, односмугова дорога за містом, метро немає. До початку міста 15 км або 60 хвилин у години пік.

Переваги не знайдені.


Гостомельський напрямок

Недоліки - односмугова дорога за містом, немає метро. До межі міста 20-25 км або 60 хвилин у години пік.

Переваги - до межі міста можна добратися кількома шляхами, по магістральних вулицях.


Житомирський напрямок

Недоліки - велике завантаження магістральної вулиці до межі міста. До початку міста 10 км або 30 хвилин у години пік.

Переваги - пряма магістральна багатосмугова вулиця від центру до меж міста, метро біля межі міста, багатосмугове шосе за містом, відсутність великих населених пунктів на шосе.


Одеський напрямок

Недоліки - проїзд через центр міста і завантажені розв'язки (автовокзал) або по не менш завантаженою Окружній дорозі, на вибір. До межі міста 10-15 км або 60 хвилин у години пік. Велика кількість середніх населених пунктів на шосе за містом.

Переваги - будується метро біля межі міста, багатосмугове шосе за містом.


Обухівський напрямок (Конча-Заспа, Лісники, Підгірці)

Недоліки - проїзд через центр і завантажені розв'язки міста, немає метро. До межі міста 20-25 км або 40 хвилин у години пік.

Переваги - багатосмугове шосе за містом (крім старої Обухівської траси).


Харківський напрямок (Бориспіль)

Недоліки - проїзд по мосту через Дніпро і через великий з / м Харківський. До межі міста 20-25 км або 60 хвилин у години пік. Далі проїзд через великий пригород Бориспіль із односмуговою дорогою і безліччю світлофорів.

Переваги - багатосмугове шосе за містом, метро біля початку міста.

Вибираючи ділянку, пам'ятайте, що вам доведеться кожен день туди їздити! Терпіння вам, дорогі! А так же подумайте про зміну автомобіля на більш економічний екземпляр, ваш щомісячний пробіг навряд чи збережеться колишнім.


Для з'ясування інших чинників, які могли вплинути на вартість вподобаного вам ділянки, запитаєте себе:

Чи достатньою інформацією про дану місцевість я володію?


Часто буває, що купуючи ділянку ми не володіємо повною інформацією про нього. Адже буває безліч підводних каменів.

Перевірте ділянку про всяк випадок дозиметром, дізнайтеся у старожил чи не стояв на наприклад Вашій ділянці 20 років склад з сельхоз хімікатами. Розпитайте про аналіз питної води, на якому рівні глибини вона знаходитися. Уникайте ділянок з розташованими недалеко телерадіомовлення потужними радіостанціями, високовольтними лініями електропередач, пам'ятайте, що в цьому будинку жити Вам і рости Вашим дітям. Переконайтеся, що на Вашому ділянці немає заритого сміття, у вигляді залишків старого фундаменту, труб, старих пнів.

Крім того, постарайтеся поспілкуватися з вашими майбутніми сусідами з приводу розвитку земель району в цілому і загальної (в тому числі криміногенної) обстановки на його території.

Як йде справа з водопостачанням ділянки?

Подача води в будинок може здійснюватися від колективного (міський, селищний водопровід, кооперативні артезіанські свердловини) або індивідуального джерела (колодязь, свердловина). Нерідко покупець ділянки, що не має доступу до водопровідних мереж, думає: «Ділянка ж не в пустелі знаходиться, пробурю свердловинкою». Але на практиці справа йде далеко не так просто.

Багато популярних заміські райони мають істотний недолік - велика глибина залягання водоносного горизонту. У ряді випадків доводиться бурити свердловини глибиною 60-80 м, щоб дістатися до води. З урахуванням витрат на устаткування вартість буріння може досягати $ 8000 і більше. Нерідко порівняльна дешевизна ділянки пояснюється наявністю масивних гранітних валунів у товщі грунту, що перешкоджають доступу до води.

Які місцеві вимоги і можливості по частині каналізації?

Якщо є комунальні каналізаційні мережі, питання тут же знімається. Треба тільки отримати дозвіл на скидання стоків у відповідностей з потребами вашого майбутнього будинку і можливостями самих мереж. Але якщо селищних комунікацій немає, треба задуматися про локальні системах.

І ще більшої актуальності набуває це питання, якщо ділянка розташована близько до води [втім, не ближче 20-150 метрів - залежно від водойми].


Комунікації ділянки

Під наявністю комунікацій розуміють дорогу з твердим покриттям, газ і електрика, рідше - ще водопровід і каналізація. Міське виховання знищує почуття цінності до цих, таким необхідним для нормального проживання, благам цивілізації, так що не розслабляйтеся - ніхто крім вас і ваших сусідів не буде тягнути до вас газ, електрику або дорогу. При цьому, все за ваш рахунок, а коштує це недешево. Електрика знадобиться з перших днів будівництва, газ - для економічного опалення вашого будинку. Грунтову дорогу ви будете проклинати після першої ж зливи, не кажучи вже про осінніх і весняних затяжних дощах. Вважається прийнятним, якщо до найближчого електричного стовпа не більше 500 метрів, до ГРП (газорозподільний пункт) - не більше 200 метрів, грунтовки не більше 500 метрів. Водопровід і каналізація за містом - це рідкість, найчастіше використовується автономна скважина й автономний септик.

Де знаходиться найближча підстанція? Скільки кіловат вам можуть виділити на законних підставах в місцевій адміністрації? Вважається, що норма споживання середнього котеджу площею 200-300 кв. м - 20-30 кВт. Однак по наявних нормах на ОДИН БУДИНОК виділяється не більше 9,6 кВт, а то й половина цієї потужності.

Ось чому при неможливості «вибивання» додаткової потужності у районних енергетиків майбутнім домовласникам доводиться включати в статті своїх витрат витрати на власну підстанцію або електростанцію, задуматися про альтернативні джерела за рахунок сонячної і вітряної енергії, або серйозно оптимізувати електроспоживання будинку, наприклад за рахунок створення систем автоматичного управління.

Ідеальний випадок - коли на ділянці є можливість підключення до районного газопостачання. Установка газового котла не тільки досить швидко окупає всі витрати, але і знімає з домовласника головний біль, пов'язаний з пристроєм аварійного або додаткового електрозабезпечення котеджу.


Приватизація

За законом, продажу та купівлі підлягає тільки приватизована земля. Іншими словами, якщо вам пропонують «купити» неприватизовану землю, то йде мова про готовність «продавця» поступитися вам за гроші своє право і свою чергу на приватизацію певної земельної ділянки. Держава землю не продає! Воно дає можливість безкоштовно приватизувати землю тим людям, хто має на це право і законні підстави. Про те, як отримати право на безкоштовну приватизацію землі, можна написати окрему статтю. Зараз мова про те, що поступка за гроші права на приватизацію земельної ділянки не є цілком законною, а з цього розумні люди радять - не зв'язуйтеся.


Якщо ділянка вам по справжньому сподобався і Ви вирішили будувати будинок, тоді слід приступити до вибору проекту будинку.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 382 | Додав: FreeDOM | Теги: Як вибрати земельну ділянку | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]