Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 15 » Японський стиль.
11:23
Японський стиль.



Японський стиль. Японський стиль за свідченням дизайнерів, самий затребуваний зараз етностиль. Це мінімалістсько-декоративний стиль, в якому ніщо не перевантажує увагу, простір структуровано спокійно і виразно. Вважається, що "традиційна"


Японський стиль. Японський стиль за свідченням дизайнерів, самий затребуваний зараз етностиль. Це мінімалістсько-декоративний стиль, в якому ніщо не перевантажує увагу, простір структуровано спокійно і виразно. Вважається, що "традиційна" японська культура склалася в 16-17 століттях, коли в країні йшов процес централізації верховної влади і з'явилися зачатки капіталізму. Мистецтво того часу мало чітку цільову аудиторію - що формується клас міського населення, насамперед багатих купців - лихварів. Вони добре орієнтувалися в предметах розкоші, які прибували з Китаю і Кореї, але разом з тим зберігали вірність простоті й мінімалізму національного житла. У територіально невеликій, переселеної країні особливо цінується простір. Тому і внутрішній устрій приміщень зводить до мінімуму меблі та інші звичні атрибути будинку, з тим, щоб компенсувати його дефіцит.

Японський стиль асоціюється з природними кольорами, переважно в світлій гаммі: відтінки бежевого, білий, кремовий, молочний. Стримані світлі тони характерні і для японських меблів, поверхня меблів і стін гладка, не фактурна. Тканини теж кремові і білі, переважно натуральні: бавовна і шовк. У країні висхідного сонця місце для відпочинку розташовується в центрі кімнати. Типова деталь - японська розсувна стінка, і звичайно, бамбукові меблі. Разом з тим, нерідко як контраст, використовуються темні природні кольори. Ієрогліфи - майже неминучий атрибут оформлення житла "під Японію." У такому інтер'єрі чудово вписуються скромні невисокі меблі, канапки і столи різної висоти.

Філософія японського будинку тісно пов'язана з природою - з точки зору матеріалів, кольору, композиції. Але головна його "природна" риса - це можливість трансформуватися, змінюватися, рости. Всі ці якості фахівці постаралися "прищепити" інтер'єру, в якому японське звучить не прямо, а лише тонким підтекстом. Основна частина житла - відкритий простір, що включає в себе зону вітальні, відкриту кухню, чайний подіум, їдальню і робоче місце. Межі зони позначені перегородками з матового скла, які стилістично нагадують традиційні японські паперові ширми.

Японський стиль лаконічно вписується у вимогу до інтер'єру: "бути достатньо сучасним і затишним житлом". У представлених ескізах стильових рішень вихідним пунктом було практично «порожній» простір. Планування створювалася з нуля - будівельники отримали «коробку» з легкими перегородками і двома несучими колонами. Але житло все ж таки диктувало свої умови. Наприклад, наявність 4 вікон дозволяло зробити велику вітальню, кухню, спальню. Стиль, в якому оформлений простір вітальні, порівняємо з напрямом "фьюжн" (змішання різнорідних елементів, що використовується в дизайні, музиці, кулінарії), але правильніше назвати цей стиль сучасною еклектикою. Еклектика дає можливість наситити інтер'єр будь-якими предметами, байдуже, будь то африканська статуетка або картини Пікассо. Стиль дозволяє помістити в простір все, що витримано в мінімалістському дусі. Він абсолютно ні до чого не зобов'язує. Важливо просто дотримувати колірну гамму і певну спрямованість дизайну.


Категорія: Облаштування | Переглядів: 447 | Додав: Serhiy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]