Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Кизил - культура універсальна
10:10
Кизил - культура універсальна



Десятиліття тому кизил як садова культура ще не значився у списках і довідниках. Його вирощували лише любителі екзотики, хоча нічого екзотичного в ньому немає.

Десятиліття тому кизил як садова культура ще не значився у списках і довідниках. Його вирощували лише любителі екзотики, хоча нічого екзотичного в ньому немає.

Кизил - рослина, широко поширене в дикій природі Україні, Закавказзя, Молдови, Криму, Західної Європи, Малої Азії. Однак в останні роки, переконавшись у високій цінності його плодів, окультуренням кизилу зайнялися і вчені, і любителі. У народній медицині він використовується при недокрів'ї, захворюванні шкіри, подагрі, порушеннях обміну речовин, розладах кишково-шлункового тракту. Цінний він і як декоративна культура, бо має гарний кущ, добреоблиствені, раннє рясне цвітіння, яскраві привабливі й по фарбуванню, і за формою плоди.

Кизил - рослина-довгожитель. Він може плодоносити до 200 років. Пояснюється це тим, що він безперервно відновлює відмирають частини свого тіла, оскільки володіє здатністю до розгалуження протягом всієї своєї довгого життя.

Його крона оновлюється за рахунок численної порослі. Росте він, як показують спостереження НВО «Еліта», у нашій зоні на будь-яких грунтах, але рясно плодоносить лише на вапняних з достатнім вмістом марганцю, що обов'язково потрібно враховувати при обробленні.

При закладці саду варто пам'ятати й таку особливість кизилу: ця рослина світлолюбна, але і тіньовитривала. Квітки його перехресно запилюються, тому, щоб чагарник плодоносив, потрібно садити не менше двох рослин.

Розмножується кизил насінням і вегетативно. Найбільш простий спосіб - розмноження відводками. Для цього біля куща восени риють канавку глибиною 8-12 сантиметрів, удобрюють її гноєм-сипцом або компостом, після чого відгинають гілку двох-трирічного віку, пришпилюють до грунту і зверху присипають землею, виводять верхівку на поверхню, а кору в місці зіткнення гілки з грунтом підрізають секатором, щоб викликати утворення коренів.

Все літо наступного року відводок рясно поливають, що сприяє гарному окорененію. Восени відводок відкопують, перерізають гілку, що з'єднує його з материнським кущем, і саджають на постійне місце. Відстань між рослинами в ряду повинна бути 3-4 метри. Посадку роблять у заздалегідь підготовлені ями. Їх ширина повинна бути 80-100 і глибина 70 сантиметрів.

Перед посадкою їх заповнюють сумішшю грунту, перегною і мінеральних добрив, приготовленої з розрахунку на кожну яму 5 кілограмів органіки і 40-60 грамів фосфорних туків. Виконувати цю роботу можна восени до настання заморозків або ж навесні - до розпускання бруньок. Саджанець треба рясно полити н після вбирання води грунт добре замульчувати.

Чагарник після посадки не підрізають, формують рослина в наступні роки. Існує два типи Формування: з штамбом 50-70 сантиметрів і з 5-7 основними гілками або ж кустообразной форми. Слід врахувати, що кизил погано переносить обрізку, так як вона викликає сильний «плач», у зв'язку з чим спеціальну обрізання і обрізку на плодоношення не проводять, роблять тільки проріджування крони та санітарний догляд.

Догляд за кизилом протягом вегетації такий же, як і за іншими культурами, грунт повинен бути вологою, чистої від бур'янів, в пухкому стані. Однак слід пам'ятати, що він дуже чуйний на добрива, і за весну кизил необхідно підживити 2-3 рази.

У "момент закладання нирок, а це припадає на травень, на кожне дереві потрібно внести 1 відро гною, розведеною двома відрами води, що дозволяє рослині одночасно закласти урожай майбутнього року і сформувати урожай поточного сезону. Восени вносять у грунт під кизил органічні добрива, з розрахунку 8-10 кілограмів і фосфорні туки 80-100 грамів з розрахунку на 1 кущ.

Ранньовесняна підгодівля складається з 30-50 грамів азотних і 20-25 грамів калійних добрив. При гарному агротехнічному догляді кизил майже не пошкоджується ні хворобами, ні шкідниками, що виключає застосування отрут. Щоб урожай був соковитим і повноцінним, кизил потрібно поливати за вегетаційний період 3-4 рази.

При такій технології обробітку кизил добре росте в нашій зоні. Плоди його дозрівають через 30-40 днів після зав'язі.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 546 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]