Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Кладка камінів
15:05
Кладка камінів


На кладку каміна йде звичайний повнотіла глиняна цегла хорошої якості.

На кладку каміна йде звичайний повнотіла глиняна цегла хорошої якості.

Камін краще не штукатурити, а виконувати лицьовій або декоративної кладкою з розшивкою швів. При цьому лицьову поверхню викладають з добірного цегли з прямими крайками й кутами, однакового розміру і кольору, домагаючись рівномірних швів зі строго горизонтальними і вертикальними лініями. Від цього залежить архітектурна виразність кладки. За допомогою дерев'яної розшивки швам надають увігнуту або заглиблену форму. Протягом усього періоду експлуатації шви повинні зберігати свою форму - не розтріскуватися і не обсипатися - це залежить від якості розчину.

На кладку каміна використовують складний цементноглінопесчаний розчин, з невеликим вмістом цементу. Не слід збільшувати вміст цементу вище співвідношення цемент: пісок 1:8 - 1:9. Для приготування розчину для кладки використовується звичайний кладочний цемент марки 150. Спочатку готується суха цементнопесчаная суміш складу 1:8 - 1:9, тобто на одну частину цементу береться 8 або 9 частин піску. Суміш ретельно перемішується в сухому вигляді, після чого в неї заливається глиняна пульпа (шликер) і все перемішується до отримання однорідної маси. На кладку перемичок використовують складний цементноглінопесчаний розчин складу 1:5 - 1:6. Спосіб приготування його той самий.
Клинчаті перемичка порталу каміна
Рис. 1. Клинчаті перемичка отвору каміна. Число цегли повинно бути непарним:
1 - замковий центральний цегла (замок), 2 - місце обпирання перемички на стіну (п'ята), 3 - ширина отвору.

У загальній композиції кладки каміна важливе місце займає спосіб перекриття прорізу. Окрасою каміна може служити витончений червоноцегляні масив зі строгими вертикальними і горизонтальними лініями однакових по товщині швів, елементами перекриття прорізу, пода і окаймляющей верхньою частиною каміна. В якості верхньої декоративної смуги можна використовувати мармурову плиту або дерев'яну камінну дошку. Якщо цегляна кладка не вдалася, вийшла невиразною, камін можна обштукатурити. Застосовувати для перекриття прорізу металеві, залізобетонні і рядові перемички небажано. Метал при нагріванні розширюється і руйнує камінну кладку. Найбільшого поширення набули клинчасті, лучкові і арочні перемички, які при хорошому виконанні служать прикрасою лицьової стінки каміна.
Лучкова перемичка порталу каміна
Рис. 2. Лучкова перемичка отвору каміна:
1 - замок; 2 - п'ята, 3 - підйом.

Для більшої архітектурної виразності перемичку викладають у вигляді виступу з площини стіни з випуском на 30 ... 50 мм. Клинчаті перемички кладуть із цегли, покладених на ребро, на складному розчині з опалубки, шляхом утворення клиноподібних швів, товщина яких повинна бути внизу не менше 3 мм, вгорі не більше 24 мм. Для перемички підбирають якісний одновимірний цегла. До початку кладки перемички зводять бічні стінки каміна до рівня нижньої площини перемички. Встановлюють опалубку, що складається з дерев'яної дошки товщиною 40 мм, 2-х вертикальних брусків, пластин і клинів. Конструкція опалубки повинна бути такою, щоб вона могла рівномірно опускатися при розпалублення. Для цього під вертикальними брусками ставлять клини, при поступовому ослабленні яких опалубка опускається.
Опалубка для кладки клінчатой перемички порталу каміна
Рис. 3. Опалубка для кладки клінчатой перемички отвору каміна:
1 - дошка; 2 - стійки з дерев'яних брусів, 3 - пластини, 4 - клини.

Після установки опалубки викладають опорні частини - п'яти з підтесати за шаблоном цегли. Потім на опалубці розмічають ряди кладки з урахуванням товщини швів так, щоб число їх було непарним. Ряди при цьому вважають не по вертикалі, а по горизонталі. Цегла або ряд, що знаходиться в центрі, називають замком, він повинен знаходитись строго в центрі перемички у вертикальному положенні. Кладку клінчатой перемички ведуть одночасно з 2-х сторін від п'ят до замка таким чином, щоб в замку вона розклинені центральним непарних цеглою. Правильність напрямку швів перевіряють шнуром, укріпленим у точці перетину сполучаються ліній опорних частин (п'ят). Клинчаті перемички передають на п'яти горизонтальне навантаження, звану розпором. Якщо бічні стінки прорізу каміна вузькі, вони можуть не витримати такого навантаження. Необхідно встановити стяжки зі смугової сталі, кінці у п'ятах загнути вгору.
Арочні перемички порталу каміна
Рис. 4. Арочні перемички отвору каміна:
1 - напівциркульна; 2 - двухцентровая; 3 - коробова.

Лучкові і арочні перемички на відміну про клінчатих мають підйом, тому що нижня і верхня поверхні їх утворені дугою певного радіусу. Лучкові перемички викреслюються радіусом великим половини довжини прольоту. Арочні перемички можуть бути напівциркульними, тобто з радіусом, рівним половині довжини прольоту, двухцентровие і коробові.
Розмітка для виготовлення кружал і шаблонів п'ят
Рис. 5. Розмітка матеріалу для виготовлення кружал і шаблонів п'ят:
1 - кружало, 2 - шаблони п'ят.

Кладку лучкові і арочних перемичок ведуть із застосуванням опалубки, покладеної на кружала. Кружала вирізують з дощок, надаючи їм форму нижнього обриси лучкової або арочної перемички. Щоб вирізати кружало для лучкової перемички, беруть 2 обрізні дошки товщиною 30 ... 40 мм, одну на 50 ... 60 мм ширше величини підйому, довжиною на 200 мм більше довжини прольоту (ширини отвору) і другу шириною 15 ... 20 см, такої ж товщини, довжиною не менше радіуса дуги лучкової перемички. Один кінець вузької дошки обрізають строго під прямим кутом і дошки зшивають цвяхами за допомогою накладної дошки. Через центр вузької дошки проводять осьову лінію АБ, що перетинає широку дошку. На відстані 50 мм від нижньої кромки широкої дошки проводять лінію МН, перпендикулярну осі АБ. Осьова лінія АБ відповідає осі прорізу каміна. На пряме МН відкладають відрізок ВГ, дорівнює довжині прольоту - ширині прорізу каміна. З точок В і Г радіусом, рівним радіусу дуги лучкової перемички мінус товщина опалубки, роблять зарубки на осьовій лінії АБ. Знайдена таким чином точка О буде центром кола, до якої належить дуга, що утворює лучкову перемичку. Через точки В і Г проводяться прямі, паралельні осі АВ і промені ОВ, ОГ. За прямими ВЕ і ГФ широка дошка обрізається, а по прокресленим лініях готується кружало і шаблони п'ят.
Опалубка для кладки лучкової перемички порталу каміна
Рис. 6. Виготовлення опалубки для кладки лучкової перемички:
а - за допомогою дерев'яних пластин кружала з'єднують;
б - поверх кружал настилають опалубку з листа фанери.

Таким же способом виготовляють другий кружало, за шаблоном п'яти виготовляють шаблон для перевірки отесанного цегли для кладки п'ят.
Шаблон для перевірки отесанного цегли для кладки п'ят
Рис. 7. Шаблони для перевірки отесанного цегли для кладки п'ят:
1 - шаблон; 2 - цегла.

За допомогою дерев'яних брусків кружала з'єднують і встановлюють в отворі так, щоб була можливість рівномірно опустити їх при розпалублення. Поверх кружал настилають опалубку з листа фанери потрібного розміру. Так само готується опалубка для арочних перемичок.
Кладка лучкової перемички порталу каміна
Рис. 8. Кладка лучкової перемички отвору каміна:
1 - шнур, закріплений в центрі; 2 - осьова лінія на тичкової або ложковой грані цегли повинна співпадати з лінією шнура; 3 - шви мають клиноподібну форму.

Кладку лучкових і арочних перемичок ведуть на складному розчині рівномірно з 2-х сторін від п'ят. Напрямок радіальних швів і правильність укладання кожного цегли перевіряють по шнуру, закріпленому в центрі О. швах кладки надають клиноподібну форму з розширенням до 24 мм вгорі і звуженням до 3 мм внизу. У замку перемичка розклинюється центральним цеглою, який повинен розташовуватися строго вертикально.

Термін витримування клінчатих, лучкових і арочних перемичок в опалубці залежить від температури зовнішнього повітря і якості розчину; в літній час він становить від 5 до 26 діб.

Задню стінку паливника каміна, в якому не встановлюються екрани, бажано вести за лекалом. Лекало вирізують з обрізної дошки прострогать товщиною 30 ... 40 мм і надають йому форму і розмір відповідно до креслення викладається каміна.
Пристрій для перекриття каналу димової труби каміна
Рис. 9. Пристрій для перекриття каналу димової труби каміна:
1 - рамка; 2 - полотно; 3 - ручка, 4 - упор.

Перш ніж приступити до кладки, треба вивчити конструкцію обраного каміна по додається кресленнями. Вертикальні розрізи дають уявлення про внутрішню будову. Порядовки - це докладні робочі креслення на виконання кожного ряду. Розкладка цегли в них продумана і апробована на практиці.

Зміна в кладці навіть однієї цеглини або ділянки призводить до зміни в кладці наступного ряду; внести відповідні поправки не завжди вдається.

Для зручності читання на порядовках позначені діагоналями частки цегли - трехчетвертки, половинки і четвертки. Запорука успіху полягає в строгому дотриманні креслень і постійному самоконтролі.

Заздалегідь треба продумати, як буде відбуватися камін, - залишиться у вигляді червоно-цегельного декоративно оформленого масиву, буде заштукатурювати або облицьовуватися кахлями. У будь-якому випадку необхідно дотримання вертикальності кладки, однорідності та горизонтальності швів. Технологія виконання декоративної кладки камінів вимагає високої кваліфікації виконавця, значних затрат праці і гарної якості матеріалів, але все це з лишком окупиться в період експлуатації.

Теги: каміни


Категорія: Опалення будинку | Переглядів: 2299 | Додав: Serhiy | Теги: каміни | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]