Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Конструкція віконного блоку
12:25
Конструкція віконного блоку


Конструкція віконного блоку складається з світлопрозорого матеріалу (у житлових будинках - зазвичай силікатне скло товщиною 4 ... 5 мм) і елементів, що обрамляють його. В якості обрамлення використовується звичайно деревина,


Конструкція віконного блоку складається з світлопрозорого матеріалу (у житлових будинках - зазвичай силікатне скло товщиною 4 ... 5 мм) і елементів, що обрамляють його. В якості обрамлення використовується звичайно деревина, хоча можливе використання алюмінію, сталі, пластмаси, залізобетону.

При установці віконних блоків, а також при утепленні існуючих слід враховувати, що скло є теплопровідним матеріалом [коефіцієнт теплопровідності 0,76 Вт / (м * ° С)]. Тому основну теплоізоляційну здатність біля вікон виконують повітряні прошарки: чим більше прошарків має вікно, тим вище його теплозахисні характеристики.
Дерев'яні віконні блоки
Конструкції дерев'яних віконних блоків
Рис. 1. Різні конструкції дерев'яних віконних блоків:
а - з одинарним склінням;
б - з подвійним склінням в спарених палітурках;
в - з подвійним заскленням в роздільних палітурках;
г - з потрійним склінням в роздільно спарених палітурках;
д - з четверним склінням;
1 - скління; 2 - віконне плетіння; 3 - віконна коробка; 4 - підвіконна дошка, 5 - стіна.

В даний час в індивідуальному і масовому будівництві найбільше поширення мають дерев'яні віконні блоки. Завдяки низькому коефіцієнту теплопровідності деревини, можливості надання бажаних форми і кольору, невисокій вартості обробки дерево широко використовується для виготовлення типових віконних конструкцій і віконних блоків.

Найменшими теплозахисними характеристиками володіють дерев'яні віконні блоки з одинарним склінням. Вони мають приведений опір теплопередачі 0,18 м2 * ° С / Вт і можуть бути використані в районах з середньою температурою найбільш холодної п'ятиденки -7 ° С. У середній смузі допустимо влаштовувати одинарне скління в будинках, призначених для житла в літній час (дачах). У цьому випадку на зимовий період слід вставляти додатковий халепу.

Дерев'яний віконний блок з подвійним склінням в спарених палітурках завдяки повітряному прошарку має більш високі теплозахисні якості - приведений опір теплопередачі складає 0,39 м2 * ° С / Вт.

Поряд зі спареними плетіннями дерев'яні віконні блоки з подвійним склінням в роздільних палітурках застосовуються теж дуже часто. Віконний блок з роздільним склінням має кращий теплозахист - приведений опір теплопередачі складає 0,42 м2 * ° С / Вт, проте він вимагає більшої витрати деревини (приблизно на 20%).

Високими теплозахисними характеристиками володіють дерев'яні віконні блоки з потрійним склінням в роздільно-спарених палітурках. Їх теплоізолююча здатність (приведений опір теплопередачі 0,55 м2 ° С / Вт) приблизно відповідає цегляній стіні із звичайної глиняної цегли на цементно-піщаному розчині товщиною 0,38 м.

Віконні блоки постійно піддаються всіляким атмосферних впливів: дощу, снігу, сонячної радіації. Для збільшення терміну служби блоків застосовуються конструкції дерев'яного віконного блоку з облицюванням зовнішнього палітурки алюмінієвим профілем або з виконанням зовнішнього палітурки з алюмінію.
Деревоалюмінієвий віконний блок
Рис. 2. Деревоалюмінієвий віконний блок з повною зовнішнім облицюванням лінійними елементами з алюмінію:
а - вертикальний розріз;
б - горизонтальний розріз;
1 - скління; 2 - дерев'яний палітурка, 3 - дерев'яна віконна коробка; 4 - алюмінієва облицювання.
Пластмасові віконні блоки

Перспективним напрямком економії теплової енергії та ресурсів стає застосування пластмасових віконних блоків. Високої герметичністю, стійкістю до атмосферних впливів володіють рами і вікна, виготовлені з полівінілхлориду (ПВХ). Підвищенню теплової ізоляції сприяє невисокий коефіцієнт теплопровідності і конструктивне рішення пластмасового вікна - частина профілів утворюють замкнуті обсяги, заповнені повітрям, також мають низький коефіцієнт теплопровідності. Крім того, в пластмасових блоках використовують ущільнюючі прокладки із зносостійкої гуми.
Безкоробкового вікна
Конструкція безкоробкового вікна
Рис. 3. Конструкція безкоробкового вікна:
1 - скління; 2 - палітурка, 3 - стіна.

Хороші теплозахисні властивості і високий опір повітропроникності мають безкоробкового вікна. Як коробки вікна використовують контур віконного отвору, які виконано з урахуванням профілю примикають стулок. При цьому для зменшення інфільтрації холодного повітря застосовують прокладки з пінополіуретану, що встановлюються під наплавом внутрішньої стулки, а також прокладки з пористої гуми, що встановлюються на коробці по периметру внутрішньої стулки і під наплавом зовнішньої стулки.

При такій конструкції вікон необхідно суворо дотримуватися розміри віконного отвору. Таке конструктивне рішення вузла примикання віконного заповнення до зовнішньої панелі дозволяє заощаджувати до 40% деревини на одне вікно. Дослідження показали, що теплозахисні якості безкоробкового вікон не поступаються вікнам у дерев'яних коробках, а повітропроникність цих конструкцій в 1,5 рази менше.

Теги: вікна, теплозахист


Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 847 | Додав: Serhiy | Теги: теплозахист, вікна | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]