Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Конструкції мелкозаглубленних фундаментів
09:17
Конструкції мелкозаглубленних фундаментів


Для будинків з малонавантажені фундаментами слід застосовувати такі конструктивні рішення, які спрямовані на зниження сил морозного пученія і деформації конструкцій будівель, а також на пристосування будівель до нерівномірним деформацій підстав.


Для будинків з малонавантажені фундаментами слід застосовувати такі конструктивні рішення, які спрямовані на зниження сил морозного пученія і деформації конструкцій будівель, а також на пристосування будівель до нерівномірним деформацій підстав.

При високому рівні підземних вод і верховодка необхідно передбачати заходи до запобіганню матеріалу подушки від замулювання оточуючим здимаються. З цією метою слід обробляти грунт по контуру подушки різного виду в'яжучими мастильними речовинами або використовувати полімерні матеріали.

У залежності від ступеня сдимистості грунту основи стрічкові мелкозаглубленние фундаменти будівель із стінами з цегли, блоків, панелей слід влаштовувати:

    * На практично непучиністих, слабоздимистих і середньоздимистих при (при f ≤ 0,05) грунтах - з бетонних (керамзитобетонних) блоків, що укладаються вільно, без з'єднання між собою;
    * На середньоздимистих (при f> 0,05) і сильноздимистих грунтах - із збірних залізобетонних (керамзитобетонних) блоків, жорстко з'єднаних між собою, або з монолітного залізобетону.
    * На середньоздимистих грунтах можуть застосовуватися стрічкові фундаменти із збірних блоків з улаштуванням над ними і під ними армованих поясів;
    * На сильно-і надмірно рухливих грунтах - армовані монолітні фундаменти із застосуванням при необхідності армованих або залізобетонних поясів над прорізами верхнього поверху і в рівні перекриттів.

Конструкції фундаментів
Рис. 1. Конструктивні рішення фундаментів:

а - незаглиблений фундамент на вирівнює підсипці;
б - незаглиблений фундамент на подушці з нездимального матеріалу;
в - незаглиблений фундамент на підсипання з нездимального матеріалу;
г - мелкозаглубленний фундамент на вирівнює підсипці;
д - мелкозаглубленний фундамент на подушці з нездимального матеріалу;
1 - фундаментний блок, 2 - вирівнює, підсипка з піску, 3 - подушка з нездимального матеріалу, 4 - засипка з непучиністих матеріалу, 5 - підсипка з нездимального матеріалу, 6 - вимощення, 7 - гідроізоляція, 8 - стіна будівлі.

Незалежно від ступеня сдимистості грунту при f> 0,05 стрічкові фундаменти всіх стін будівлі повинні бути жорстко пов'язані між собою, об'єднані в єдину рамну конструкцію.

Стрічкові мелкозаглубленние (незаглиблений) фундаменти будівель з дерев'яних конструкцій слід влаштовувати:

    * На практично непучиністих і слабоздимистих грунтах - із збірних бетонних (керамзитобетонних) блоків, що укладаються вільно, без з'єднання між собою;
    * На середньоздимистих грунтах - з армованих блоків перетином 0,25 х0, 2 м і завдовжки не менше 2 м, що укладаються в два ряди з перев'язкою швів;
    * На сильно-і надмірно рухливих грунтах із збірних армованих блоків, жорстко з'єднаних між собою, або монолітного залізобетону.

Стовпчасті мелкозаглубленние фундаменти на середньо-та сильноздимистих грунтах повинні бути жорстко пов'язані між собою фундаментними балками, об'єднаними в єдину рамкову систему.

На практично непучиністих і слабоздимистих грунтах фундаментні балки з'єднувати між собою не потрібно. Ця вимога поширюється також на середньоздимистими грунти, які зазнали локального ущільнення при влаштуванні фундаментів у витрамбованних котлованах і фундаментів із забивних блоків.
При влаштуванні стовпчастих фундаментів необхідно передбачати зазор між фундаментними балками і планувальної поверхнею грунту. Зазор повинен бути не менше розрахункової деформації пученія ненавантаженого грунту.

Збірні залізобетонні елементи при влаштуванні на сильно-і надмірно рухливих грунтах мелкозаглубленних фундаментів у вигляді суцільних плит слід жорстко з'єднувати між собою.

Протяжні будинку слід розрізати по всій висоті на окремі відсіки, довжина яких приймається: для слабоздимистих грунтів до 30 м, середньоздимистих - до 25 і, сильноздимистих - до 20 м, надмірно пучинистих - до 15 м.

Секції будівель, що мають рівну висоту, слід влаштовувати на роздільних фундаментах.

Теги: мелкозаглубленний фундамент



Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 588 | Додав: Serhiy | Теги: мілкозаглубленний фундамент, мелкозаглубленний фундамент | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]