Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Контролер ... Лакмусовий папірець
11:15
Контролер ... Лакмусовий папірець



Бордоська рідина в арсеналі садівника-любителя займає чільне місце серед всіх препаратів, що застосовуються дли захисту врожаю. У практиці використовується, як правило, одновідсотковий її розчин, приготовлений у такій пропорції: 10 літрів води, 10 грамів мідного купоросу і 150 грамів свіжогашеним вапна. Якщо всі компоненти мають високу якість


Бордоська рідина в арсеналі садівника-любителя займає чільне місце серед всіх препаратів, що застосовуються дли захисту врожаю. У практиці використовується, як правило, одновідсотковий її розчин, приготовлений у такій пропорції: 10 літрів води, 10 грамів мідного купоросу і 150 грамів свіжогашеним вапна. Якщо всі компоненти мають високу якість, робочий розчин повинен мати нейтральну або слаболужну реакцію. Однак, при використанні залежаних препаратів або неправильно підібраних доз бордоська рідина іноді має кислу реакцію і обпікає рослини. Як же перевірити, чи гарний розчин?

Фахівці агрофірми Дружба народів Молдавської РСР вже багато років застосовують простий, всім доступний метод за допомогою лакмусового папірця власного виготовлення.

Беруть 10 таблеток пургену, подрібнюють їх і розчиняють у чверті склянки води кімнатної температури. Нарізану смужками 1,5-2 сантиметри завширшки і 5-7 сантиметрів завдовжки чисту газетний папір занурюють у розчин на кілька секунд, висушують, зберігають у сухому місці. Коли приходить пора роботи, в приготовлену для обприскування бордоскую рідина опускають кілька підготовлених таким чином індикаторів. Якщо вони порожевіли, значить, розчин приготовлений правильно. Якщо ж колір не змінився, потрібно додати вапняне молоко, поки не з'явиться рожеве забарвлення лакмусу.

У народі існує ще один простий метод перевірки якості розчину. Якщо опущений в бордоскую рідина блискучий ніж, цвях або інший якийсь металевий предмет покривається червонуватими плямами міді, значить реакція препарату кисла, потрібно, як і в першому випадку, додати вапняне молоко.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 476 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]