Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 14 » Котеджні селища. Історія та розвиток.
11:19
Котеджні селища. Історія та розвиток.



Всі ще пам'ятають часи, коли жителі нашої країни вперто прагнули переїхати з передмість в центр міста. Це був абсолютно природний процес, оскільки умови життя на околиці різко відрізнялися від того, що пропонувалося в центральних районах. Єдиною перевагою заміського життя тоді залишався свіже повітря.

Всі ще пам'ятають часи, коли жителі нашої країни вперто прагнули переїхати з передмість в центр міста. Це був абсолютно природний процес, оскільки умови життя на околиці різко відрізнялися від того, що пропонувалося в центральних районах. Єдиною перевагою заміського життя тоді залишався свіже повітря.

Сьогодні фахівці стверджують, що йде зворотний процес. Навколо мегаполісів і невеликих міст буквально на очах виростають нові поселення, що складаються з організованих в селища котеджів.

Ми говоримо про укоріненні на російських просторах світової тенденції до переваги малоповерхового будівництва. Як і у всьому світі, тепер і в нас люди із середнім і високим рівнем доходу віддають перевагу заміського життя.

Ні для кого не секрет, що вперше такі будинки стали активно розповсюджуватися в Америці в 50-70 роки минулого століття. Мільйони американців віддали перевагу власному будинку. У тій же Канаді в даний час більше половини населення живе в таких умовах.

Процес «коттеджізаціі» всієї країни найбільш яскраво можна простежити на прикладі Москви і області. Адже в радіусі 30 км від столиці вже практично неможливо знайти вільну ділянку під селище. І зона будівництва продовжує розширюватися.

Ті розрізнені дачні будиночки, бабусині хатинки і навіть нові будівлі, гнітючі своєю примітивністю, які були так характерні для 80-х років, безповоротно відходять у минуле. Сьогодні мова йде про те, що спочатку котеджне селище - це перш за все концепція. При проектуванні враховується все: площа не менше 50 гектарів, специфіка місцевості, єдина інфраструктура та стильове рішення.

Існує класифікація коттеджних селищ, згідно з якою вони діляться на елітні (VIP), бізнес-клас (комфортні) та еколого-ландшафтні. Зрозуміло, що чим більш розвинутою інфраструктура, чим ближче селище до міста, чим більше площі будинків і ділянок, тим клас селища вище.

Комфорт жителів селищ досягається не тільки грамотним застосуванням традиційних благ цивілізації, але і правильним розташуванням будинків у світлі вимог до екології.

Тепер навіть якщо все селище виконаний в якомусь одному архітектурному стилі, кожен котедж все одно відрізняється неповторними рисами від сусідів. Самі останні технічні розробки активно працюють на підвищення комфортності: будинки все частіше підключаються до інтелектуальних систем управління інженерними мережами і самі здатні підтримувати мікроклімат, вживаючи заходів при виникненні несправностей.

Якщо раніше мешканці передмістя при проведенні дозвілля могли розраховувати виключно на прогулянки по мальовничих околицях і кіно в сільському клубі, то тепер в інфраструктуру котеджних селищ включені і спортмайданчики, і розважальні комплекси, та ігрові парки для дітей.

Гармонійне поєднання упорядкованій міського життя з красою і спокоєм природних ландшафтів - ось головне гасло сучасного заміського жітья.

Фахівці стверджують, що останнім часом тільки в Підмосков'ї з'являється близько 2 тисяч нових котеджів на рік. Попит на окремі вдома поступився попиту на нерухомість в нових централізовано забудовуваних по єдиній архітектурній концепції селищах з розвиненою інфраструктурою і надійною охороною.

У процесі конкурентної боротьби за споживача, забудовники, як і раніше враховують головні чинники успішності котеджного селища: його місце розташування, ціну і концепцію. При цьому акцент робиться на нові незвичні формати поселень, не відкидають оптимального поєднання функціонального і естетичного начал.

Кожен місяць на ринку з'являються 3-4 нових котеджних селища. І тенденції такі, що навіть елітні забудови прагнуть до укрупнення. Якщо раніше в пошані була камерність, заможні люди хотіли жити в оточенні 20-30 сусідів, то тепер користуються попитом селища з 200-300 об'єктів з максимальним набором розважальних, оздоровчих, комунальних та освітніх елементів інфраструктури.

Найбільш ліквідними тепер стали об'єкти, що представляють собою спортивно-розважальні парки та житлові курорти з розвиненою інфраструктурою, підведеними сучасними комунікаціями і однорідної соціальним середовищем.

Виходить, що історія житлового будівництва у нас повернулася на круги своя: городяни все активніше переселяються з багатоквартирних хмарочосів у затишні заміські будиночки.


Категорія: Як купити чи продати | Переглядів: 575 | Додав: Serhiy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]