Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Мелкозаглубленние фундаменти
09:15
Мелкозаглубленние фундаменти


До них відносяться глини, суглинки, супіски, піски пилуваті і дрібні. При певній вологості ці грунти, замерзаючи в зимовий період, збільшуються в обсязі, що призводить до підйому шарів грунту в межах глибини його промерзання.


На території Росії широко поширені пучіністие грунти.

До них відносяться глини, суглинки, супіски, піски пилуваті і дрібні. При певній вологості ці грунти, замерзаючи в зимовий період, збільшуються в обсязі, що призводить до підйому шарів грунту в межах глибини його промерзання. Знаходяться в таких грунтах фундаменти також піддаються підйому, якщо діючі на них навантаження не врівноважують сили пученія. Оскільки деформації пученія грунту, як правило, нерівномірні, відбувається нерівномірний підйом фундаментів, який з часом накопичується. У результаті цього надфундаментних конструкції будівель і споруд зазнають неприпустимі деформації і руйнуються. Деформацій, від обдимання грунту особливо схильні легкі споруди, до числа яких належить більшість малоповерхових сільських будівель.

Відповідно до норм з проектування основ будинків і споруд глибина закладення фундаментів у рухливих грунтах повинна прийматися не менше розрахункової глибини промерзання. У цьому випадку підошва фундаменту звільняється від впливу нормальних сил пученія. Однак глибоко закладені фундаменти мають розвинену бічну поверхню, за якою діють дотичні сили пученія. Ці сили перевершують навантаження, що передаються легкими будівлями на фундаменти, в результаті чого фундаменти витріщає.

Таким чином, матеріаломісткі і дорогі фундаменти, закладені нижче глибини промерзання грунту, не забезпечують надійну експлуатацію малоповерхових будівель, побудованих на рухливих грунтах.

Одним із шляхів вирішення проблеми будівництва на рухливих грунтах малоповерхових будівель є використання мелкозаглубленних фундаментів. Мелкозаглубленние фундаменти закладаються на глибині 0,2 ... 0,5 м від поверхні грунту або безпосередньо на поверхні (незаглиблений фундаменти). Таким чином, на мелкозаглубленние фундаменти діють незначні дотичні сили пученія, а при незаглиблений фундаментах вони дорівнюють нулю.

Як правило, під фундаментами влаштовуються подушки товщиною 20 ... 30 см з нездимального матеріалів (пісок гравелистий, великий або середньої крупності, дрібний щебінь, котельний шлак та ін.) Застосуванням подушки досягається не лише часткова заміна пучинистого грунту на непучиністих, але і зменшення нерівномірних деформацій підстави. Товщина подушок і глибина закладення фундаментів визначається розрахунком.

Основний принцип конструювання мелкозаглубленних фундаментів будівель з несучими стінами на пучинистих грунтах полягає в тому, що стрічкові фундаменти всіх стін будівлі об'єднуються в єдину систему і утворюють досить жорстку горизонтальну раму, перерозподіляються нерівномірні деформації основи. При мелкозаглубленних стовпчастих фундаментах рама формується з фундаментних балок, які жорстко з'єднуються між собою на опорах.

Для забезпечення спільної роботи фундаментних елементів останні жорстко з'єднуються між собою.

Зазначені конструктивні заходи виконуються при будівництві на середньоздимистих (при інтенсивності пученія, більшою 0,05) сильно - і чрезмернопучіністих грунтах. В інших випадках, фундаментні елементи укладаються вільно, не з'єднуються між собою. Кількісним показником сдимистості грунту є інтенсивність пученія, що характеризує пучение елементарного шару грунту. Застосування мелкозаглубленних фундаментів базується на принципово новому підході до їх проектування, в основу якого закладено розрахунок підстав за деформаціями здимання. При цьому допускаються деформації підстави (підйом, в тому числі нерівномірний), проте вони повинні бути меншими граничних, які залежать від конструктивних особливостей будівель.

При розрахунку основ за деформаціями обдимання враховуються пучіністие властивості грунту, що передається на нього тиск, жорсткість фундаменту і надфундаментних конструкцій на вигин. Надфундаментних конструкції розглядаються не тільки як джерело навантажень на фундаменти, але і як активний елемент, який бере участь у спільній роботі фундаменту з основою. Чим більше жорсткість конструкцій на вигин, тим менше відносні деформації підстави.

Передане на грунт тиск значно (іноді в кілька разів) знижує підйом основи при обдиманні грунту. При підйомі мелкозаглубленних фундаментів діють за їх підошов нормальні сили пученія різко зменшуються.

Всі конструкцій мелкозаглубленних фундаментів і положення щодо їх розрахунку, наведені в цьому документі, пройшли перевірку при проектуванні і будівництві малоповерхових будівель різного призначення - будинків садибного типу, господарських будівель, виробничих сільськогосподарських будівель допоміжного призначення, трансформаторних підстанцій та ін

В даний час у багатьох областях Європейської частини РРФСР, в районах з глибиною промерзання до 1,7 і, на мелкозаглубленних і незаглиблений фундаментах побудовано понад 1500 одно-і двоповерхових будівель з різних матеріалів - цегли, блоків, панелей, дерев'яних щитів. Систематичні інструментальні спостереження за будівлям протягом 3 ... 6 років свідчать про надійній роботі мелкозаглубленних фундаментів. Застосування таких фундаментів замість традиційних, які закладаються нижче глибини промерзання грунтів дозволило скоротити: витрата бетону на 50-80%, трудовитрати - на 40-70%.

У цих нормах містяться вимоги щодо конструювання, проектування і влаштування мелкозаглубленних фундаментів на рухливих грунтах. Не випадково тому область застосування таких фундаментів визначена саме для здимаються. Мелкозаглубленние фундаменти на рухливих грунтах рекомендується застосовувати в масовому порядку при глибині промерзання до 1,7 м. При більшій глибині промерзання здимаються мелкозаглубленние фундаменти рекомендується тільки для експериментального будівництва. Накопичення досвіду будівництва об'єктів з мелкозаглубленнимі фундаментами в районах з великою глибиною промерзання дозволить у подальшому розширити сферу застосування їх на рухливих грунтах.

Хоча область застосування мелкозаглубленних фундаментів в інших грунтових умовах формально виходить за рамки цих норм, за доцільне дати деякі рекомендації щодо використання таких фундаментів при будівництві малоповерхових будівель на найбільш поширених на території нашої країни грунтах.

У відповідності з розділом СНІП 2.02.01-83 глибина закладення фундаментів на непучиністих грунтах не залежить від глибини їх промерзання. Тому при будівництві малоповерхових будівель на непучиністих грунтах мелкозаглубленние фундаменти рекомендуються до масового застосування.

На підставах, складених вічній грунтами, мелкозаглубленние фундаменти можуть бути використані для експериментального будівництва. При цьому повинні бути передбачені заходи, спрямовані на запобігання неприпустимих деформацій основ, викликаних відтаванням вічній грунтів.

Застосування мелкозаглубленних фундаментів на природній основі в грунтових умовах I типу за просадності рекомендується лише у тому випадку, якщо передане на грунт тиск менший початкового тиску просідання. В інших випадках застосування таких фундаментів можливе лише для експериментального будівництва за умови, що сумарні деформації підстав, викликані осіданням і осіданням грунту, не перевершують граничних деформацій.

У грунтових умовах П типу по просадності застосування мелкозаглубленних фундаментів на природній основі не допускається.

Необхідно підкреслити, що оскільки основною причиною здимання грунтів є наявність у них води, здатної при промерзанні переходити на лід, слід суворо дотримуватися вимога про неприпустимість водонасичення грунту в основі мелкозаглубленних фундаментів у процесі будівництва і при експлуатації будинків. Слід передбачати надійне відведення з майданчика будівництва атмосферних і виробничих вод шляхом вертикального планування території, що забудовується, пристрої водовідводів і дренажу. Під час риття траншей для фундаментів та інженерних комунікацій земляні роботи слід проводити з мінімальним обсягом порушення грунтів природної будови. Не допускається скупчення води від пошкодження тимчасового трубопроводу на майданчику будівництва. Навколо будинків слід влаштовувати водонепроникні вимощення шириною не менше 1 м і ухилом не менше 0,03. Слід уникати улаштування вводів трубопроводів каналізації та водопостачання з нагірної сторони будівлі. При експлуатації будинків не допускається змінювати умови, стосовно яких запроектовані мелкозаглубленние фундаменти.

Теги: глибина закладення, глибина промерзання, грунти, деформація фундаменту, мелкозаглубленний фундамент, підсипання



Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 364 | Додав: Serhiy | Теги: грунти, глибина закладення, Глибина промерзання, підсипання, деформація фундаменту, мелкозаглубленний фундамент | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]