Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Монтаж каркаса стін
12:00
Монтаж каркаса стін


При виготовленні каркаса застосовують пиломатеріали перетином 44х100, 50х100 або 50х125 мм залежно від товщини конструкцій стін. По поверхні фундаменту влаштовують гідроізоляцію.


При виготовленні каркаса застосовують пиломатеріали перетином 44х100, 50х100 або 50х125 мм залежно від товщини конструкцій стін. По поверхні фундаменту влаштовують гідроізоляцію.

Стійки каркаса розміщують з проміжками в залежності від ширини замовлених або передбачених проектом оздоблювальних та ізоляційних плит - зазвичай через 600 мм. При розрахунку проміжків між стійками слід враховувати також розміри віконних і дверних прорізів.

У залежності від розмірів каркаса будинку з боків прорізів шириною більше 1500 мм передбачають додаткові вертикальні стійки, що забезпечують жорсткість конструкції, що обгороджує отвір, і які полегшують кріплення облицювальних плит. Для кріплення вертикальних брусів каркаса застосовують сполуки з 3 ... 4 цвяхів 125х4 мм.
Кріплення зовнішньої стінової панелі до фундаменту
Рис. 1. Кріплення зовнішньої стінової панелі до бетонного фундаменту:
1 - монтажний шов, 2 - шар гідроізоляції; 3 - закладений елемент для кріплення каркаса; 4 - цокольний блок, 5 - оздоблювальне покриття цоколя; 6 - фундаментний блок.
Установка вертикальних брусів каркаса зовнішньої стіни при облицюванні плитами шириною 1200 мм
Рис. 2. Установка вертикальних брусів каркаса зовнішньої стіни при облицюванні плитами шириною 1200 мм:
1 - віконний проріз розміром 1200х1200 мм; 2 - інтервал між додатковими опорними брусками.
Установка вертикальних брусів каркаса при безшовної облицюванні
Рис. 3. Установка вертикальних брусів каркаса при безшовної облицюванні. У місцях стиків облицювання треба поставити додаткові вертикальні бруси:
1 - обрамлення віконного отвору; 2 - відстань між осями стояків каркасу.

Як верхніх горизонтальних поясів каркаса використовують здвоєний брус, сумарна товщина якого відповідає розмірам вертикальних стійок, а висота розрахована на сприйняття навантажень від наявних вище конструкцій на ділянці, де між стійками каркаса є найбільша відстань, або на ділянці під прорізом найбільшої ширини. У зоні такого отвору верхня горизонтальна балка каркаса може бути посилена додатковим дерев'яним брусом. Верхнім поясом каркаса стін може служити також брус, розташований на рівні верхньої кромки нижнього пояса кроквяних ферм.
Установка верхніх горизонтальних поясів каркаса
Рис. 4. Установка верхніх горизонтальних поясів каркаса. При скороченні інтервалу між стійками каркаса можна полегшити конструкцію горизонтальної балки і використовувати в якості неї дерев'яні бруси:
1 - брус перерізом 50х175 мм, 2 - ізоляційний шар товщиною 25 мм, 3 - брус перерізом 50х125 мм.

Установку каркаса починають з кріплення нижніх поясів. Точність прямих кутів між поясами слід перевіряти перед початком складання.

Кутові вертикальні бруси встановлюють із застосуванням виска. Вертикальні кутові бруси і рядові стійки каркасів бічних стін розміщують у відповідності з розмірами, вказаними у проекті, за необхідності виконують врізки. Між кутами після розмітки встановлюють з проміжками 4 ... 5 м вертикальні стійки каркаса. Опорну горизонтальну дошку прибивають цвяхами на висоті 1,5 м по всій довжині стіни, після чого по ній можна кріпити інші вертикальні бруски стін.

Потім кріплять цвяхами верхній пояс бічних стін. У випадку якщо він збирається з декількох прогонів, в проміжку між крайніми кріпленнями складової частини пояса до вертикальних брусків має розташовуватися не менше трьох стояків каркасу.

Вертикальний каркас торцевих стін збирають з довгомірних брусів так, щоб найдовші стійки були на рівні коника. Після кріплення верхніх поясів каркаса бічних стін кутові стійки кріплять цвяхами або шпильками.
Каркас торцевої стіни
Рис. 5. Каркас торцевої стіни:
1 - кріплення до каркаса.

Стійкість каркасу по відношенню до вітрових навантажень підвищують за допомогою розкосів, закріплених на внутрішній стороні каркаса, або використовуючи жорсткі плити обшивки. Після їх кріплення можна прибрати тимчасові опори.

Верхній рівень віконних і дверних прорізів знаходиться на висоті 2115 мм від проектної позначки підлоги. Верхнє обрамлення прорізів встановлюють незалежно від верхніх горизонтальних несучих брусів (верхнього пояса) каркасу. Якщо верхнє обрамлення отвору повинно поєднуватися з несучою конструкцією, його роблять у відповідності з кресленнями. Нижню частину вікна відміряють від бруса верхнього обрамлення і зміцнюють додатковими стійками. При розрахунку розташування вертикальних брусів каркаса під віконним прорізом слід брати до уваги батареї опалення. Каркасний брус повинен бути розташований навпроти кронштейна батареї. Розмір прорізів по горизонталі й вертикалі повинен бути збільшений на 30 мм в порівнянні з відповідними розмірами віконних коробок.

Розташування вертикальних стійок каркаса показано на кресленні. Розміщення труб опалення щодо стійок каркаса перевіряють перед остаточною установкою останніх. Відстань від стійки до поверхні труби має бути не менше 240 мм. Стійки монтують безпосередньо з автомобіля, піднімаючи на верхні пояси і встановлюючи вертикально, а якщо довелося їх складувати на будівельному майданчику, то вручну або за допомогою підйомного крана. Якщо брус стійки доводиться обробляти в горизонтальному стані, слід подбати про те, щоб він не прогнувся по довжині. Наслідком можливих вигинів стійок може стати ослаблення з'єднань.

Для монтажу великопрольотних ферм даху посередині прольоту встановлюють додаткову горизонтальну опору, розташовуючи її нижче рівня верхнього опорного поясу каркаса бічних стін. Цю підпірку використовую і як ліси, і як додаткову опору для переміщення ферм у процесі їх монтажу по довжині каркаса. Вона також перешкоджає зайвому прогину ферми.
Тимчасові монтажні кріплення крокв
Рис. 6. Тимчасові монтажні кріплення крокв:
1 - підкоси з дощок перетином 22х100 мм з обох сторін на кожному перехресті, 2 - тимчасові опорні балки.

Ферми кріплять або цвяхами, або за допомогою накладних деталей. Косе кріплення цвяхами повинне проводитися на відстані від краю, що дорівнює 20 х d, щоб не пошкодити деревину. Установку ферм починають з торця будинку. Ферми кріплять, починаючи від торцевої стіни. Оскільки кріплення тимчасові, цвяхи не забивають до кінця, щоб опори можна було легко зняти після остаточної установки. Ферми повинні стояти строго вертикально, щоб вони правильно працювали статично. Остаточне кріплення здійснюють за допомогою сприймають вітрові навантаження підкосів, які встановлюють через один проміжок між фермами. На дахах з великою площею поверхні покрівлі застосовують косу накладку на дошки, прибиті до верхнього краю ската даху по діагоналі або під кутом для жорсткості.

В якості конструкції звисів даху на її торцях (по фронтоні будинку) використовують консольні балки такої ж висоти, як кроквяні ноги ферми або крокви. Ці балки кріплять цвяхами через 600 ... 700 мм по довжині фронтону. Інший кінець балок кріплять до поряд розташованої фермі встик. Вільні кінці балок проходять над торцем будинку досить далеко і кріпляться цвяхами до верхнього брусу фронтону. Вкладиші, закріплені на верхньому брусі фронтону між консольними балками карниза, не допускають їх зрушень, коли крокви даху піддаються навантаженню. Самі нижні консольні балки на кутах, де з'єднуються торцевої і поздовжній карнизи, встановлюють під кутом 45 °. Ці балки підтримують також кінець бічного схилу даху.
Установка опорних конструкцій карнизів
Рис. 7. Установка опорних конструкцій карнизів по торцевих сторонах будинку:
1 - проектна лінія виносу карниза, за якою обрізаються консольні балки; 2 - дерев'яні вкладиші для вирівнювання поверхні торцевої частини ската по відношенню до висоти інших рядових крокв.

Теги: каркасні стіни, крокви


Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 430 | Додав: Serhiy | Теги: каркасні стіни, крокви | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]