Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Нащадок продовжує рід
12:49
Нащадок продовжує рід



Поява біля підніжжя дерева численних нащадків садівник часто сприймає як біду. Безумовно, спонтанно з'являються паростки виснажують материнське дерево, свідчать про те, що поранений корінь і це спонукало придаткові нирки прокинутися, при необхідності замінити його собою, бо в дикій природі рослини саме так розмножуються часто.


Поява біля підніжжя дерева численних нащадків садівник часто сприймає як біду. Безумовно, спонтанно з'являються паростки виснажують материнське дерево, свідчать про те, що поранений корінь і це спонукало придаткові нирки прокинутися, при необхідності замінити його собою, бо в дикій природі рослини саме так розмножуються часто. Це властиво зливі, вишні, малини, обліписі, лимонник, аронії. Безумовно, корнеотприскі наносять материнським деревах шкоду, відволікаючи від урожаю поживні речовини, воду, засмічуючи сад. Однак для заміни дорослих дерев улюблених сортів, але вже з ослабленим плодоношенням, корнеотприскі грають незамінну роль. Вони можуть продовжити рід.

Щоб виростити з корнеотприска хороший саджанець і завдати материнському рослині мінімальний шкоди, потрібно в перший же рік перевести його на власну кореневу систему. Особливо добре з корнеотприска розмножується обліпиха. Починати роботу треба з підготовки живильної, вологоємність суміші грунту для підгортання з'явилися нащадків. Як тільки втеча досягне 30 сантиметрів, його потрібно підгорнути горбик землі висотою 15-20 сантиметрів і в 2 рази більшим у діаметрі в основі. Грунт злегка обжимають, весь час підтримують її у вологому стані. Через 25-30 днів, коли втеча підростає, його знову підгортають, досипають горбок заввишки 30 сантиметрів і зволожують. Для кращого формування скелетних гілок майбутнього саджанця втечу корнеотприска прищипують на висоті 40-50 сантиметрів, після чого з нижчих нирок до осені утворюються бічні пагони і власні корені. Але викопувати саджанці в цей рік не рекомендується, тому що коріння ще слабкі і переважна більшість їх не одревеснело. Тому він ще не підготовлений до пересадки і його потрібно вирощувати під покровом материнської рослини ще один сезон. За цей час майбутній саджанець добре розвине власну кореневу систему, втечу утолстітся і утворює розвинений скелет наземної частини рослини. Восени другого року життя його можна викопати. Для цього відкривають материнський корінь у місці відростання втечі. Гострим ножем зрізують підставу нащадка на материнському корені, рану промивають 0,01-відсотковим розчином марганцівки, замазують садовим варом і засипають землею.

Сам корнеотприск теж необхідно сформувати: видаляють нижню частину пагона, що залишилася без коріння, обрізають занадто довге коріння, місця зрізу обробляють розчином марганцівки, обмазують садовим варом, обробляють базікою, приготовленої з глини і коров'яку, висаджують на постійне місце. Саджанці Краще приживаються, якщо їх садять на постійне місце відразу ж після викопування. Довге зберігання в зимовій прікопке позначається негативно. Викопувати корнеотприск до частини материнського кореня не можна, оскільки материнське рослина може загинути.

Багато дерев не утворюють корнеотприсков. Однак, якщо виникає потреба виростити саджанець, можна стимулювати їх появу. Учені в цьому випадку рекомендують такий метод. Рано навесні обкопують материнський корінь лункою розміром з штикову лопату на відстані не ближче 1,5-2 сантиметри від материнської рослини і м'яким дротом 2-3 кільцями злегка перетягують корінь у двох місцях на відстані 12-15 сантиметрів. Потім його засипають родючим грунтом та піском у пропорції 1:1, поливають. У місцях перетяжки через деякий час закладаються придаткові нирки і з них на наступний рік утворюється корнеотприск, з якого, при застосуванні викладеної раніше технології, виросте саджанець. Корнеотприскі добре утворюються на коренях залишилися після викопування материнської рослини. До осені всі обрізані коріння дають 1-3 корнеотприска. Цією ж восени їх можна викопати з залишком кореня в 20 сантиметрів і висадити в розплідник на дорощування або в сад, де сформувати саджанець, користуючись зазначеним раніше методом. Під час висадки в сад приживлюваність таких саджанців, як показують наукові дослідження, становить 30-32 відсотка. Якщо ж корнеотприскі дорощувати в розпліднику і їм забезпечений хороший догляд, вони приживаються на 90-95 відсотків, дають повноцінні дерева і чагарники, зберігають материнські властивості.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 503 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]