Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Осипання зав'язей попереджає вода
11:11
Осипання зав'язей попереджає вода



Попередження осипання зав'язі. Це явище спостерігається досить часто, незважаючи на рясне цвітіння, і відбувається в перші 10-15 днів після його закінчення. Одна з причин осипання зав'язі весняні заморозки, так звані ранки, які майже щороку, особливо при ранній весні, загрожують ягідникам. Найбільш небезпечно їх вплив в період цвітіння рослин.


Попередження осипання зав'язі. Це явище спостерігається досить часто, незважаючи на рясне цвітіння, і відбувається в перші 10-15 днів після його закінчення. Одна з причин осипання зав'язі весняні заморозки, так звані ранки, які майже щороку, особливо при ранній весні, загрожують ягідникам. Найбільш небезпечно їх вплив в період цвітіння рослин. У середній смузі заморозки на грунті виникають протягом усього травня, за можливі й на початку червня, тобто захоплюють кінець цвітіння смородини й агрусу і період утворення зав'язі.

Під час заморозків кущі зачищають димленням і обприскуванням. Хорошим матеріалом для димленія служать садовий листової сміття (особливо надземна частина суниці та малини), солома з додаванням невеликої кількості мохового торфу і т. д. Цей матеріал складають у купи діаметром до 0,8 м і висотою до 0,7 м. Купи розташовують одну лінію па відстані 3 - 4 м один від одного з навітряного боку ділянки.

Димлення починають, коли температура повітря впаде до 1 ° С і очікується подальше її зниження, а закінчують через годину після підйому температури вище 0 ° С. Незгорілі залишки димових куп треба обов'язково спалити.

Гарний спосіб захисту квітучих рослин смородини й агрусу від заморозків - обприскування водою. При небезпеці настання заморозка рослини багаторазово (5-6 разів) обприскують водою, рясно зрошуючи не тільки кущі, а й грунт під ними. Перше обприскування починають о першій годині ночі, друге - на початку заморозка, наступні - відразу ж за попередніми. При останньому обприскуванні у воді можна розвести трохи крейди. Між першим і другим обприскуванням рекомендується також полити ділянку по борознах або канавках навколо кущів. Такі додаткові заходи посилюють захисну дію обприскування.

На завязиваемость ягід у смородини й агрусу впливають і інші погодні умови. Наприклад, при холодній і вітряній погоді під час цвітіння не може років комах-запилювачів, і в результаті погіршується запилення квіток і зав'язування ягід. При дуже жаркій і сухій погоді підсихають рильця маточок і період запилення квіток скорочується. Пом'якшити ці небажані впливу можна шляхом розміщення рослин в захищених місцях, розведення бджіл, підбору сортів, зволоження повітря і грунту в жарку погоду.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 462 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]