Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 19 » Основні моменти перепланування
13:26
Основні моменти перепланування



Перепланування будинків є, мабуть, найбільш складною і відповідальною частиною ремонту. Перепланування проводиться з метою зміни функціонального призначення житлових і підсобних приміщень. Які вимоги будівельних норм і правил слід враховувати власнику приміщень при узгодженні проекту перепланування з державними інстанціями?


Перепланування будинків є, мабуть, найбільш складною і відповідальною частиною ремонту. Перепланування проводиться з метою зміни функціонального призначення житлових і підсобних приміщень. Які вимоги будівельних норм і правил слід враховувати власнику приміщень при узгодженні проекту перепланування з державними інстанціями?

Перепланування та перепланування приміщень південний схід однаково часто зустрічається і в новобудовах, і в будинках на вторинному ринку житла. У новобудовах, найчастіше, споруджуються тільки несучі конструкції і проводяться необхідні комунікації - опалення, вентиляційні шахти, водо-та газопостачання. Поділ території на окремі кімнати здійснюється за бажанням власника.

У вже побудованих будинках з певним планом житлових кімнат перепланування припускає демонтаж несучих стін і перегородок, пристрій у них арок і дверних прорізів, прокладку нових або заміну старих трубопроводів, електричних мереж, перенесення або перестановку інженерного обладнання без втручання в основні системи, установку душових кабін або ванни з гідромасажем.

Перепланування житлових приміщень у столиці суворо регламентується Постановою Уряду від 8 лютого 2005 року № 73-ПП «Про порядок перебудови й (або) перепланування житлових і нежитлових приміщень у житлових будинках». На підставі цього законодавчого акту проект перепланування житлових приміщень повинен бути узгоджений з житлово-комунальними службами.

Перед початком ремонтних робіт з перепланування слід врахувати всі нюанси. Перше, з чого починається перепланування будинку - з'ясування технічного стану будівлі, визначення несучих стін, опор і балок.

При складанні дизайн - проекту перепланування необхідно враховувати вимоги будівельних, протипожежних і санітарних норм і правил. Так, наприклад, забороняється вносити зміни у вентиляційну систему (руйнувати вентиляційні короба), перекривати доступ до стояків газових труб шляхом замуровування їх у стіну або створення короби з гіпсокартонних листів. У першому випадку проект перепланування не отримає узгодження в житлово-комунальних службах, а другий варіант перепланування доведеться демонтувати при першому візиті представників газової служби, які зажадають розібрати короб, а при відмові накладуть штрафні санкції на власника квартири.

У приміщеннях з лоджіями більшість власників планують збільшити площу житлової кімнати за рахунок демонтажу стін. Виконувати таке перепланування категорично забороняється, оскільки перегородка, що розділяє лоджію і кімнату, є несучою і виконує функцію опори. Так само не вийти погодити проект перепланування при утепленні лоджії або балкона радіаторами опалення з підведенням загальнобудинкових комунікацій.

Узгодження перепланування і АРІ північно-захід.
При об'єднанні двох приміщень категорично забороняється демонтувати сантехкабіни і змінювати розташування стояків подачі води та каналізаційних комунікацій, а так само розташування полотенцесушителей, що працюють від загальнобудинкової системи гарячого водопостачання. Бажання власників таких будівель організувати в результаті перепланування на вільній площі територію відпочинку з декоративним басейном зрозуміло. Навіть якщо циркуляція води в ньому буде здійснюватися за допомогою насоса без підведення труб, офіційної згоди на перепланування представники Міжвідомчої комісії не дадуть. Причина полягає в збільшенні навантаження на перекриття, що може негативно вплинути на міцність конструкцій усього будинку.

Приступати до розробки та узгодження проекту перепланування варто тільки після ознайомлення ряду обмежень. Найбільш оптимальним варіантом є звернення до кваліфікованого архітектору для складання проекту перепланування, який візьме на себе відповідальність за його безпеку і відповідність правилам перепланування. Відповідальність за перепланування обумовлюється в спеціально складеному договорі. Захистити себе від неприємних ситуацій власник може, застрахувавши свою відповідальність перед третіми особами за можливі наслідки перепланування і підписавши документ про безперешкодний контролі з боку офіційних осіб - житлового інспектора, кербуда, представника житлово-експлуатаційного управління, власник приміщення повинен віддати проект на експертизу в житлову інспекцію .


Категорія: Будівництво | Переглядів: 679 | Додав: Serhiy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]