Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Особливості таганрогскоя човники
12:51
Особливості таганрогскоя човники



Нині в практику аматорського садівництва все ширше входить формування саду за типом таганрозького човники. У чому суть нового способу?


Нині в практику аматорського садівництва все ширше входить формування саду за типом таганрозького човники. У чому суть нового способу?

Характерна особливість закладки саду за методом таганрозького човники в тому, що дерева саджають похило в двох суміжних рядах-блоках у шаховому або гніздовому порядку, внаслідок чого створюється не одна вертикальна площа плодоношення, а дві, похилі в різні боки з відкритої серединою, що покращує освітлення, вдвічі збільшує кількість дерев на площі, їх врожайність.

Такий метод придатний для вирощування яблунь, груш на карликових підщепах, спурових сортів яблук: Старкримсон, Старкінг, Джонатан, Слава переможцям, Мелба, а також Вагнер призове, Уелс, Ровесник Гагаріна, груш: Улюблениця Клаппа, Жозефіна, Платонівська, Мліївська зимова. Придатні для човники алича та персик.

Які головні особливості посадки та догляду за садом? Новий метод обробітку плодових культур дуже трудомісткий, вимагає високого рівня кваліфікації і постійного догляду за садом, тому перш ніж вирішуватися на його застосування на своїй ділянці, потрібно зважити, чи є можливість приділяти своєму дітищу багато часу і турботи, оскільки порушення технології та термінів виконання робіт призводять до зниження врожайності і втрати ефективності способу.

Що ж стосується закладки саду за типом човники, то тут є своя специфіка, яку потрібно обов'язково врахувати. Площа повинна добре висвітлюватися сонцем. Особливо старанно потрібно підготувати грунт, внести на кожен квадратний метр не менше 10-15 кілограмів органічних добрив, скопати, вирівняти і залишити для «дозрівання» з осені до весни.

Дуже важливим моментом є вибір напрямку посадки дерев, ряди їх повинні розташовуватися з півночі на південь, що забезпечує рівномірне освітлення всіх частин дерева. Відстань від основної лінії до блоку дерев повинна становити 3-4 метри, між ними в ряду 1,2-1,5 для спур і 2-3 метра для звичайних сортів на карликових підщепах.

Якщо сад закладається восени, саджанці вкорочувати не треба, а тільки підсипати землею до висоти 30-35 сантиметрів, іншу частину загорнути толью або папером, що охороняє їх від пошкодження морозами, гризунами. Навесні потрібно зробити обрізання, вкоротивши саджанець на висоті 45-50 сантиметрів, що Дозволяє отримати штамб 30-сантиметрової висоти і 6-8 гілочок. Зріз необхідно зробити на 1,5-2 сантиметри вище нирки, спрямованої убік міжряддя.

Специфіка човники полягає ще й у тому, що вирощується вона на шпалері. Для цього на кінцях рядів треба встановити дерев'яні або залізобетонні стовпчики з нахилом у бік міжрядь під кутом 25-30 градусів і натягнути два-три ряди дроту. Обрізку дерев можна робити з початком плодоношення, до цього часу вирізати жодного втечі і особливо на центральному провіднику не можна.

Таганрозька човник - інтенсивний метод садівництва і вимагає інтенсивного догляду. Тільки за умови дуже чіткого виконання агротехнічних прийомів дає ефект.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 568 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]