Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 10 » Ожина сприяє травленню
22:57
Ожина сприяє травленню



Ожина серед окультурених садових рослин з'явилася порівняно недавно, проте її лікувальні властивості відомі вже давно. У народній медицині вона застосовується при лікуванні катару кишечника, так як має гарний протигнильним властивістю. Відвар ягід використовують як легке проносне засіб, потогінний і полівітамінний ліки. Порошок з сушених ягід лікує запори.


Ожина серед окультурених садових рослин з'явилася порівняно недавно, проте її лікувальні властивості відомі вже давно. У народній медицині вона застосовується при лікуванні катару кишечника, так як має гарний протигнильним властивістю. Відвар ягід використовують як легке проносне засіб, потогінний і полівітамінний ліки. Порошок з сушених ягід лікує запори. Листя активізують травлення. Їх відваром лікують екзему і запалення шкіри, застосовують при патологічному клімаксі, попестити горло при ангіні, стоматиті. Відвар гілок п'ють при неврозі серця. Допомагає ожина при спайкової хвороби, яка виникає в результаті операцій.

Плоди ожини краще консервувати з розрахунку 1 частина ягід і 2 частини цукру. Протерту ожину потрібно використовувати як чай, готуючи його за таким рецептом: 1 столову ложку протертих ягід потрібно залити склянкою окропу, розмішати, пити по 1 склянці 3 рази на день після їди. Тонізуючу дію має суміш листя ожини, листя лісової суниці, листя малини і трави материнки в співвідношенні 1:2:2:1. Беруть 2 ложки суміші трав, заливають склянкою окропу, настоюють 10 хвилин, п'ють по склянці 3 рази на день. Цей настій корисний при простудних захворюваннях, запаленні верхніх дихальних шляхів, як профілактичний засіб проти авітамінозу. Для лікування хронічного коліту доцільно застосовувати листя ожини в суміші з коренями родовика лікарської; гравілату міського, очанки лікарської у пропорції 2:3:2:2. Дві столові ложки суміші на 3 склянки води потрібно прокип'ятити на малому вогні 10 хвилин, настояти 2 години, пити по 100 грамів відвару 3 рази на добу за 30 хвилин до їжі. При слабкій перистальтики і атонії кишечника слід використовувати ожину в суміші з травою чебрецю, материнки, суниці лісової у співвідношенні 2:3:3:2. Дві столові ложки суміші потрібно залити склянкою окропу, настояти 10 хвилин, пити по 100 грамів 3 рази на день за 30 - хвилин до їжі. Порошок з ягід з лікувальною метою вживають по 1 / 2 чайної ложки 3 рази на день. Відвар гілок п'ють при неврозах. Готують його з розрахунку 20 грамів лікарської сировини і 200 грамів води, кип'ятять 10-15 хвилин, наполягають і приймають по 1 / 2 склянки 3 рази на день. При цьому ж захворюванні рекомендується фітотерапевтами і лікарський збір, в якому до складу входять листя ожини - 25 грамів, чебрецю - 10, трави кропиви собачої - 20, сухоцвіту болотної - 15, материнки - 10. Якщо до зазначеного збору замість чебрецю додати листя омели, то настій із трав буде ефективним при атеросклерозі і підвищеному артеріальному тиску. Пити приготоване ліки потрібно по 3-4 склянки на добу протягом 1-2 місяців з перервою на 2 тижні, але при цьому не можна вживати алкогольні напої.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 433 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]