Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Переможці яблуневого
11:34
Переможці яблуневого



У південній зоні плодівництва в останні роки оновлюється сортимент яблуні за рахунок виведення нових сортів, а також їх інтродукції. У результаті вивчення виробничо-біологічних особливостей нових сортів яблуні в насадженнях Українського НДІ зрошуваного садівництва виділено перспективні:


У південній зоні плодівництва в останні роки оновлюється сортимент яблуні за рахунок виведення нових сортів, а також їх інтродукції. У результаті вивчення виробничо-біологічних особливостей нових сортів яблуні в насадженнях Українського НДІ зрошуваного садівництва виділено перспективні:

Квінт - одержаний у Канаді шляхом схрещування сортів Крімсон Бьюті і Ред Мелба. Річного терміну споживання.

Дерево середньоросле, з округлою кроною середньої густоти, спурового типу, стійке до борошнистої роси та слабо уражується паршею. Сорт скороплідний, плодоносить регулярно, цвіте в ранні терміни. Хороші сорти-запилювачі: Мелба, Оттава, Мантет, скіф'янки.

Плоди середні, одномірні, овально-округлі, шкірка ніжна, блискуча, гладка. Основне забарвлення плодів зеленувато-жовта, покривна - червона, розмита, що займає майже весь плід. М'якоть світло-жовта, середньої щільності, соковита, кислувато-солодка з середнім ароматом. Знімна стиглість плодів настає в першій декаді липня, зберігаються вони 10-15 днів.

Мантет - одержаний у Канаді від вільного запилення сорту Грушівка московська. Дерево середньої сили росту, з овальною густою кроною, стійке до борошнистої роси, слабо уражується паршею. У плодоношення вступає на среднерослих підщепах на 5-6-й рік. Зацвітає в середні строки, хороші запилювачі - сорту Айдаред, Салгірський, Мелба.

Плоди середні, плоско-округлі, іноді конічні. Основне забарвлення зеленувато-жовта, покривна - яскраво-червона, на половині поверхні плоду. М'якоть біла, ніжна. Смак приємний, десертний, кисло-солодкий. Знімна зрілість плодів настає в другій декаді липня. Плоди зберігаються 10-15 днів. Урожайність висока, але нерегулярна.

Зірка - виведений в Українському НДІ зрошуваного садівництва, раннеосеннего терміну споживання.

Дерево середньоросле, з округлою середньо кроною. Стійко до парші, але уражається борошнистою росою. Сорт дуже скороплідний, на сильнорослих підщепах, в пору плодоношення вступає на 4-5-й рік. Зацвітає в середні строки, кращі сорти-запилювачі: Слава переможцям, Мантет, Мекінтош, Квінт. Завязиваемость плодів хороша.

Плоди середні, одномірні, овально-округлі. Шкірочка середньої щільності, гладенька, масляниста, при зніманні зеленувато-жовта з красивим червоним розмито-смугастим рум'янцем. М'якоть біла, ніжна, соковита, солодкувато-кисла, з середнім ароматом, Знімна зрілість плодів настає в другій декаді серпня.

Врожайність висока. Спостерігається періодичність, але вона не різко виражена. Плоди можуть зберігатися в холодильнику до листопада, в звичайних умовах - протягом місяця.

Спур Меккінтоша (США) - спонтанна мутація сорти Саммерленд Ред Мекінтош. Осіннього терміну споживання.

Дерево слаборосле, з широкою, середньої густоти кроною. Бічних пагонів на скелетних гілках утворюється в два рази менше, ніж у вихідного сорту. Сорт відрізняється раннім, рясним і щорічним плодоношенням в основному на кільчатках.

Слабо уражується грибними хворобами. Скіф'янки, Мантет, Зірка, Старкспур, Ерліблайс, Вагнер - сорти-запилювачі.

Плоди не мають істотних відмінностей від вихідного сорту, але фарбування їх більш інтенсивна. Знімна стиглість плодів настає в першій декаді вересня, зберігаються вони до грудня, в умовах холоду не втрачають смакових якостей до лютого.

Прима - виведено в США Осіннього терміну споживання. Дерево досить сильноросле, з густою компактною кроною. Сорт абсолютно стійкий до парші, малочутливий до борошнистої роси. Рано вступає в пору плодоношення. Цвіте в середні строки. Сорти-запилювачі: Алкмене, Айдаред, Мекінтош.

Плоди середньої величини плоско-округлі. Основне забарвлення жовто-зелена, покривна - темно-червона, досить інтенсивна, на половині поверхні плоду. М'якоть щільна, соковита, солодкувато-кисла, Знімна зрілість плодів настає в кінці серпня - початку вересня, зберігаються вони 3-4 місяці. Врожайність висока.

Карола (ФРН). Осіннього терміну споживання.

Дерево середньоросле, з широкопірамідальною середньої густоти кроною. Незначно уражається борошнистою росою і паршею. У плодоношення вступає дуже рано - на 3-4-й рік на середньо-рослих підщепах. Плодоносить на копьецах і кільчатках. Цвітіння раннє. Сорти-запилювачі: Алкмене, Ауралія, Онтаріо.

Плоди середні, плоско-округлі, зеленувато-жовті, покривна забарвлення від темно-червоної до яскравої, майже на всій поверхні плоду М'якоть жовто-білий, середньої щільності, соковита, солодко-кислуватий, з ароматом. Знімна стиглість плодів настає в кінці серпня, зберігаються вони до грудня. Урожай високий.

Вогник - одержаний в Українському НДІ зрошуваного садівництва. Ранньозимовий терміну споживання.

Дерево середньоросле, середньої густини, з широкопірамідальною кроною, слабо уражується грибковими хворобами. Скороплідний, урожайний, періодичність плодоношення при високій агротехніці не спостерігається.

Цвіте в середні строки, кращі сорти-запилювачі: Старкримсон, Мелроуз, Мекінтош, Кальвіль сніговий. Плоди плоско-округлі. Основне забарвлення жовто-зелена, покривна - яскраво-червона, що займає 2 / 3 або всю поверхню плоду. М'якоть дрібнозерниста, біла, соковита, солодко-кисла. Знімна зрілість плодів настає в середині вересня, зберігаються вони до лютого.

Гібрид-14862 - одержаний в Українському НДІ зрошуваного садівництва від схрещування сортів Енні Елізабет і Бельфлер жовтий. Зимового терміну споживання.

Дерево високе, але крона компактна, трохи малих, плодоносить на коротких плодових гілочках і кільчатках (спурового типу), стійка до борошнистої роси та слабо уражується паршею. Цвіте в середні строки, сорти-запилювачі: Ренет Симиренка, Голден Делішес, Прима. У зв'язку з тим, що у дерев цього сорту компактна крона, потрібна менша площа живлення, рекомендується спільна посадка з такими сортами, як Старкримсон або Вагнер. У плодоношення вступає на 5-6-й рік.

Плоди великі, овальні, поверхня рівна. Основне забарвлення зелене, покривна - темно-червона, розмита, на сонячній стороні інтенсивна. М'якоть дрібнозернистий, соковитий, солодкувато-кисла. Знімна зрілість плодів в кінці вересня, зберігаються до березня. Періодичність плодоношення слабко виражені.

Айдаред - одержаний у США. Зимового терміну споживання.

Дерево середньоросле, з розкидистою середньої густоти кроною, стійке до парші, але уражається борошнистою росою. У пору плодоношення вступає дуже рано - на сильнорослих підщепах на 4-5-й рік.

Цвіте в ранні терміни, кращі сорти-запилювачі: Кальвіль сніговий, Банан зимовий. Сорт краще вдається при високій вологості повітря. Врожайність висока.

Плоди середньої або вищесередньої величини, плоско-округлі. Шкірочка жовта, з привабливою яскраво-червоним забарвленням по всьому плоду. М'якуш жовтувато-біла, дрібнозерниста, хрумка, соковита, солодкувато-кисла, гармонійного, приємного смаку. С'еамная зрілість плодів настає в другій половині вересня, в холодному місці вони зберігаються до квітня-травня.

Джонаголд (США). Зимового терміну споживання.

Дерево вище середніх розмірів, з досить розлогою кроною, слабо уражується грибними хворобами.

Цвіте в середні строки. Кращі сорти-запилювачі: Джемс Грива, Дисковери, Айдаред, Спартан, Джонатан, Пармен зимовий золотий. Врожайність висока. Плоди великі, округло-конічної форми, золотисто-жовті, з червоним розмито-смугастим рум'янцем. М'якоть біла з жовтуватим відтінком, щільний, соковитий, крупно-зерниста, поєднання кислоти і цукру гармонійне. Знімна зрілість плодів настає в кінці вересня.

Старкримсон - (США), мутант сорти Старкінг. Зимового терміну споживання.
Дерево високе, але крона компактна, узкопірамідальная, відрізняється спуровим характером плодоношення, стійко до грибних хвороб. Сорт скороплідний, при високій агротехніці плодоносить регулярно.

Цвітіння пізніше, сорти-запилювачі: делішес, Ренет Симиренка, Кальвіль сніговий, Джонатан.

Плоди великі, усічено-конічної форми, ребристі, Шкірочка щільна, жовто-зелена. Покривна забарвлення темно-червона на всій поверхні плоду, що виявляється тижні за два до знімною стиглості. М'якоть жовта, крупно-зерниста, прісна, ароматна. Знімна стиглість плодів настає в кінці вересня, зберігаються вони до квітня.

Каховське - одержаний в Українському НДІ зрошуваного садівництва при схрещуванні сортів Ренет Симиренка і Кандількі тайка. Зимового сорти споживання.

Дерево з узкопірамідальнрй компактною кроною, стійке до борошнистої роси, слабо уражується паршею. Сорт дуже скороплідний, відрізняється регулярним плодоношенням.

Цвіте в середні строки, кращі сорти-запилювачі: Кальвіль сніговий, Джонатан, Ред делішес, Старкримсон. Рекомендується для спільної посадки з Старкримсон та іншими сортами з компактною кроною.

Плоди середні, овально-округлої форми. Основне забарвлення зелене, покривна - темно-червона, розмито-смугаста. М'якуш світло-зелена, соковита, дрібнозерниста, солодко-кисла. Знімна зрілість плодів настає з середини вересня, зберігаються вони до лютого.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 437 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]