Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Персики - улюбленці садівників
11:39
Персики - улюбленці садівників



Жовтневу сортовипробувальних станцію без перебільшення можна назвати скарбничкою садівничого досвіду області, де вивчаються не тільки сорти, але і відпрацьовуються технології їх вирощування в нашій зоні. Зараз тут знаходиться па випробуванні 53 сорти персика. Дослідницька робота з вивчення ефективності персика ведеться на трьох підщепах:


Жовтневу сортовипробувальних станцію без перебільшення можна назвати скарбничкою садівничого досвіду області, де вивчаються не тільки сорти, але і відпрацьовуються технології їх вирощування в нашій зоні. Зараз тут знаходиться па випробуванні 53 сорти персика. Дослідницька робота з вивчення ефективності персика ведеться на трьох підщепах: абрикосі, персику, мигдалі. У колекційному розсаднику представлені сорти як вітчизняної, так і зарубіжної селекції. Досліди ведуться чотири роки і зараз вже можна судити про перспективність деяких з них для умов нашої області.

Ред Хавен - гість з Америки. Сорти радянської селекції більш врожайніший в порівнянні з цим вихованцем селекціонерів США, тим не менш він заслуговує найпильнішої уваги, бо його смакові якості виявляються поза конкуренцією. Дегустаційна комісія оцінює їх у 4,7 бала. Плоди сорту Ред Хавен великі, яскравою оранжево-червоного забарвлення. Шкірочка слабко опушена, бархатиста, що надає сорту гарний товарний вигляд. М'якоть у плодів оранжево-жовта, кісточка вільна. Сорт ранньостиглий, столовий. Дерева у нього середньорослі, крона розлога, середньої густини.

Вихованці Нікітських селекціонерів. У колекції сорти Нікітського ботанічного саду займають профілююче місце. Серед них особливо можна виділити Золоту Москву і Героя Севастополя. Обидва вони середньостиглі, їдальні. В іншому різко відрізняються один від одного. У Золотий Москви дерева середньорослі, з кулястою кроною. Плоди широкоовальні, великі, мають яскраво-жовте забарвлення з карміновим розмитим відтінком. Шкірочка знімається легко, злегка опушена. М'якоть волокниста, помаранчева, соковита. На противагу цьому сорту Герой Севастополя - сильноросле дерево, з пірамідальною густою кроною. Плоди округлі, зеленувато-жовті, з рясним і розмитим рум'янцем. М'якоть волокниста, біла, однорідної забарвлення. Оцінюються обидва сорти в 4,6 бала. Герой Севастополя самий врожайний сорт з названої групи.

Велику групу хороших сортів виділили для обробітку та інститути.

Сорт Дружба народів - має дерево середньоросле, з густою, майже кулястою кроною, вступає в плодоношення на 5-й рік після посадки. Плоди великі, майже округлої форми, світло-кремову забарвлення, з розмитим рум'янцем. М'якоть біла, соковита, хрящувата, з ароматом, приємного смаку.

Сорт універсального призначення. Дегустаційна оцінка свіжих плодів - 4,2 бала, компоту - 4,3 бала. Кісточка широкоовальною форми, велика, від м'якоті не відокремлюється. Квіткові бруньки високоустойчиви до морозів, пагони слабо уражуються борошнистою росою, а листя - кучерявий.

Мелітопольський Ясний - відрізняється від попереднього сорти тим, що має дерево сильноросле, крону кулясту. Набирає плодоношення на 5-й рік. У нього плоди овально-видовжені, кремові, з малиновим розмитим рум'янцем з сонячної
сторони. М'якоть біла, з кремовим відтінком, волокниста, ніжна, соковита, кисло-солодка, з легким ароматом. Кісточка полусросшаяся з м'якоттю.

Сорт універсального призначення. Дегустаційна оцінка - 4,2 бала. Сорт посухостійкий, среднезімостоек.

Персик Дніпровський - селекції Центрального республіканського ботанічного саду АН УРСР. Селекціонери заклали в нього головна властивість - дуже високу стійкість проти морозів, посухи, хвороб. Плоди в нього круглі, крупи, рівномірні. Шкірочка щільна, з ніжним рожево-червоним розмитим рум'янцем, легко знімається з плоду. М'якоть біла, ніжна, дуже соковита, з гарним ароматом, десертного смаку. Дозріває в кінці липня. Але головна його перевага в тому, що Дніпровський не розтріскується і не загниває. Він краще плодоносить при напівштамбовий або бесштамбовой форміровке.

Сорти Славутич і Пам'ять Шевченка-вихованці Центрального республіканського ботанічного саду Академії наук УРСР. Вони мають спільні риси і відмінні здібності. Однаково в них те, що дерева середньорослі, з раскідстой кроною, середньої густоти, розовіднимі квітками. Славутич має плоди округлі, кремуватим, з яскравим смугастим рум'янцем, ніжною жовтою м'якоттю яка за смаковими якостями оцінюється в 4,5 бала.

Пам'ять Шевченка - округло-овальні персики кремовато-жовтого кольору з неяскравим рум'янцем і ніжною білою м'якоттю, яка за смаковими якостями оцінюється на 0,2 бала вище, ніж у першого сорту. Вище у нього і врожайність. У перерахунку на гектар на третій рік після посадки Пам'ять Шевченка забезпечив збір плодів 150 центнерів, що вище в порівнянні з попереднім сортом на 28 центнерів. Однак по дозріванню вони вдало доповнюють один одного. Славутич встигає до столу на початку серпня, а його побратим - у другій половині цього місяця.

Сорти Золота Москва і Герой Севастополя - виведені селекціонерами Державного Нікітського ботанічного саду і багато в чому схожі між собою: мають кулясту форму крони.

У сортосеті дерева персика випробовуються на трьох підщепах: абрикосі, мигдалі і персику. Дослідження показують, що в зоні найкраще себе зарекомендували дерева на персиковому підщепі. Вони відрізняються кращим зростанням, листя має більш яскраве забарвлення, не спостерігається невідповідності підщепи та прищепи. За роки випробування загибелі дерев на цьому підщепі не було.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 661 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]