Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 10 » Піч для чорносливу
22:30
Піч для чорносливу



Так уже повелося в садівничій практиці: восени ніде подіти врожай, взимку ж готовий чорнослив доводиться купувати на ринку у заїжджих бізнесменів за нечуваними цінами. Виходить же такий парадокс тому, що власники присадибних ділянок, члени колективних садів не знають технології


Так уже повелося в садівничій практиці: восени ніде подіти врожай, взимку ж готовий чорнослив доводиться купувати на ринку у заїжджих бізнесменів за нечуваними цінами. Виходить же такий парадокс тому, що власники присадибних ділянок, члени колективних садів не знають технології приготування цього найціннішого лікувального продукту харчування, хоча вона проста, доступна кожному. Член садівницького товариства «Мічурінець» Григорій Олексійович Поповенко змайстрував для цієї мети примітивну коптильню, що забезпечує високу якість продукції.

Складається вона з камери-грубки, ящиків, огнегасітеля, шматка мішковини, кришки. Виготовити коптильну камеру-пічку можна з будь-якого металу. Але краще з трьохміліметрової стали, зваривши або взявши, на заклепки чотири листи висотою 100 і шириною 60 сантиметрів Внизу такого ящика, в одній з його стінок потрібно вирізати отвір шириною і висотою 60 сантиметрів, яке виконає роль топки. У верхній частині його бажано набити дерев'яні борти, щоб з печі не сповзали сушильні ящики. Можна виготовити коптильну камеру з вийшло з ладу холодильника, використовувати іншу побутову техніку або ж скласти її з цегли.

Сушильні ящики можна зробити з колишніх у вживанні ящиків для овочів. За розміром вони повинні відповідати прорізу верхній частині печі. Висота ящиків не повинна перевищувати 10 сантиметрів. У них замість дна потрібно набити 20-25 закруглених вгорі реєчок товщиною в палець на відстані один від одного 10 міліметрів. При копченні можна ставити один на іншій 8-10 таких ящиків, верхній з яких необхідно прикрити шматком щільної мішковини. А на випадок дощу всю стос доцільно накрити шматком покрівельного заліза, зігнутим у формі скатообразной даху. Лист жерсті повинен бути розміром 80-90 сантиметрів.

Для обмеження полум'я всередині коптильної камери-грубки бажано поставити пламенегасітель. Зробити його можна зі шматка жерсті розміром 120x58 сантиметрів, в якому виконані дірки для вільного проходження диму. Зігнутий пламенегасітель вставляють в піч.

Для виготовлення чорносливу краще всього використовувати Угорку звичайну, Угорку італійську, Ренклод альтану і інші сорти з твердою оболонкою, щільним м'якушем і відділяється кісточкою в стані знімної зрілості. Плоди насипають в сушильні ящики в один шар, кладуть їх один на одного, а потім на камеру, в якій розведений вогонь з відходів фруктових дерев. Краще за все для копчення використовувати абрикосові, вишневі, сливові дрова. При цьому слід звернути увагу на те, щоб не було великого полум'я, щоб дрова диміли.

У ході копчення ящики необхідно міняти місцями, переставляючи верхні вниз, нижні - вгору. На копчення однієї закладки угоркі треба затратити два світлових дня, на інші сорти - три. Плоди бажано перевертати. Висушувати їх повністю відразу не слід. Після того, як вони почорніють, поморщаться, сливи потрібно викласти на грати або дерев'яний щит і 2-3 дні досушувати на сонці. А щоб вони мали гарний товарний вигляд, слід провести глазурування, для чого готується сироп, 1 кілограм цукру проваривается в 1 літрі води. В отриманий сироп занурюють сливи в друшляку. Коли він стече, чорнослив щільно укладають у скляні банки або ящики. У такому стані він зберігається кілька років, не втрачаючи своєї якості і поживних речовин. Вихід готової продукції становить 30-35 відсотків. З 10 кілограмів сировини виходить 3,5 кілограма чорносливу.

Таку грубку з успіхом можна використовувати для сушіння будь-яких фруктів, а також для копчення риби.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 3548 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]