Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Підсипки для легких будинків
09:25
Підсипки для легких будинків


В основу раціональної конструкції підсипання (подушки) належить таке умова: пучиністий грунт під зовнішньою стіною будинку нижче підсипки може промерзнути не більше, ніж на глибину, при якій можливі гранично допустимі деформації


В основу раціональної конструкції підсипання (подушки) належить таке умова: пучиністий грунт під зовнішньою стіною будинку нижче підсипки може промерзнути не більше, ніж на глибину, при якій можливі гранично допустимі деформації споруд при критичному поєднанні деформацій (промерзанні-відтаванні).

Як матеріал для пристрою подсипок застосовують пісок гравелистий, великий і середній великій, дрібний щебінь, гравій, шунгізитовий і керамзитовий гравій, котельний шлак, відходи виробництва, що не піддаються хімічному розкладанню, а так само виникненню здимань грунти. Матеріал підсипки повинен відповідати наступним вимогам:

    * В ущільненому стані повинен дренувати воду;
    * В процесі експлуатації не повинен насичуватися водою і виділяти шкідливі речовини;
    * Зміст пучинистих домішок (часток розміром 0,05 ... 0,005 мм) не повинно бути більше 10%.

При проектуванні подсипок слід пам'ятати, що вологість підсипки визначається термовологісної режимом підстильного її морозоопасності підстави і залежить від:

    * Рельєфу площадки (місце розташування);
    * Умов контакту з грунтом основи;
    * Міри сдимистості і водонасиченому грунту основи;
    * Виду матеріалу і висоти підсипання;
    * Положення рівня (глибини залягання) підземних вод (УПВ).

Конструкції подсипок для малоповерхових будинків
Рис. 1. Схеми конструкцій подсипок для малоповерхових будівель з незаглиблений або малозаглубленние фундаментами на рухливих грунтах:

1 - кювет, 2 - водовідвідні канавки поперек підсипання (через 2 ... 3 м, перетином 200x300 мм) з ухилом не менше 1% (i ≥ 0,01).

Основною причиною зволоження подсипок є відсутність гідроізоляції або капілярно-який перериває шару між матеріалом підсипки і водонасиченим підставою природного складання. У тому випадку, коли підсипки виконуються з однорідного грубозернистого піску, гравійно-галькові грунту, з дрібного щебеню, гравію, Шунгізитовий гравію та інших подібних матеріалів дозволяється не виконувати гідроізоляцію, оскільки висота капілярного підняття вологи в підсипку незначна (звичайно не більше 5 .. .10 см). Підсипки з піску неоднорідного дрібнозернистого, середньозернистого, а також з крупнозернистого з дрібним заповнювачем слід захищати від зволоження капілярної вологи шляхом:

    * Пристрої суцільного двошарового гідроізоляційного килима з морозостійкої полімерної плівки, що укладається на ущільнену піщану підготовку по всій площі підсипки з ухилом 3 ... 5% від середини до країв;
    * Гідрофобізацією нижнього шару підсипки на висоту 10 ... 15 см від її підошви;
    * Гідрофобізацією підсипки на всю висоту.

Комбіновані підсипки влаштовуються (гравійнопесчание, щебенево-піщані) з матеріалів з різної влагопропускной здатністю: нижній шар завтовшки 15 ... 30 см виконується з дрібного щебеню, галечника, гравію, верхній з піску дрібно-або середньозернистого.

Оскільки маса проектованих будівель зазвичай невелика, сумнівів у міцності матеріалу підсипки зазвичай не виникає. Розрахунковий опір матеріалу підсипки має визначатися виходячи з поставлених проектом розрахункових значень фізико-механічних характеристик грунтів або встановлюється дослідним шляхом.

За відсутності таких даних допускається прийняття в розрахунках ширини підошви фундаментів («в») наступних умовних опорів на підсипання (при коефіцієнті ущільнення Ксот = 0,95):

    * При використанні для влаштування підсипки дрібних пісків і шлаків - 0,1 ... 0,15 МПа (1,0 ... 1,5 кгс/см2);
    * Той же, горілих порід шахтних териконів, керамзитового і Шунгізитовий гравію - 0,15 ... 0,20 МПа (1,5 ... 2,0 кгс/см2);
    * Той же, пісків великих і середньої крупності - 0,2 ... 0,30 МПа (2 ... 3,0 кгс/см2);
    * Той же, галечника, гравію, щебеню з піщаним заповнювачем - 0,30 ... 0,40 МПа (3,0 ... 4,0 кгс/см2).

При відсутності результатів безпосередніх випробувань модулі деформації грунтів подсипок (Е, МПа (кгс/см2) допускається приймати:

    * Щебенисті 40 (400);
    * Пісок великий 30 (300);
    * Пісок середній 20 (200);
    * Пісок дрібний 15 (150);
    * Шлак, керамзитовий і шунгізитовий гравій 15 ... 20 (150 ... 200).

Гідрофобізація грунтів проводиться за допомогою обробки грунтів невеликою кількістю в'яжучого речовини (рідкі нафтові бітуми марки III, кам'яновугільні і деревні дьогті та ін) за певних гідротермічних умовах.

Теги: мелкозаглубленний фундамент, незаглиблений фундамент, підсипання



Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 358 | Додав: Serhiy | Теги: незаглиблений фундамент, підсипання, мелкозаглубленний фундамент | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]