Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Підземна артерія
09:55
Підземна артерія



Як зробити підземне зрошення, яке вирішує відразу триєдине завдання: волога надходить безпосередньо в кореневмісному шар грунту, не руйнується її структура, виключаються непродуктивні витрати води. Проблема ця досить складна, якщо врахувати, що пристосувань заводського зразка для такої мети немає. Однак метод існує, бо раціоналізатори діють за принципом

Як зробити підземне зрошення, яке вирішує відразу триєдине завдання: волога надходить безпосередньо в кореневмісному шар грунту, не руйнується її структура, виключаються непродуктивні витрати води. Проблема ця досить складна, якщо врахувати, що пристосувань заводського зразка для такої мети немає. Однак метод існує, бо раціоналізатори діють за принципом - у справу потрібно пустити те, що є під руками. А під руками у кожного завжди знайдеться шматок труби, лопата, працьовитість. Тому, раз ви ризикнули напоїти свої дерева без стандартного устаткування, приступайте до роботи. Для цього посередині міжрядь викопайте траншею шириною 80 сантиметрів і зробіть її майже такою ж глибини. На дно накидайте порожні консервні банки, перемішайте з садовим сміттям та відходами городу, додайте гною, зверху постеліть шар очерету або соломи і покладіть на цю постіль поліетиленову або металеву трубу з дірками, проробленими на відстані один від одного 50-60 сантиметрів, а ще краще так, щоб вони знаходилися навпроти дерев. Прикрийте трубу шаром очерету, присипте гноєм і вирівняйте грунт. Такий бутерброд зіграє двояку роль. Сад отримає одночасно і вологу, і їжу, бо
вода розкладе органічні залишки, перетворить їх на легкозасвоювані поживні елементи, що знаходяться безпосередньо в зоні коренів. Волога ж по краплях надійде за призначенням, не піде у нижні горизонти.

Прокладаючи траншею родючості, треба врахувати кілька моментів. Трубу потрібно укладати з нахилом, щоб вода йшла по ній самопливом. Кінець її у вигляді вигину потрібно вивести над поверхнею грунту, щоб до такого гидранту можна було підключити водоносний шланг від ємності або джерела. Якщо зігнутої труби немає, не біда, можна на поверхню землі вивести гумовий шланг.

Прошарок з очерету або соломи обов'язкове. Вона своєрідний фільтр, що захищає отвори труби від засмічення грунтом. При відсутності такого будівельного матеріалу можна використовувати щебінку або керамзит. Порожні банки від консервів, зносилася металева домашнє начиння, кинуті на дно траншеї, теж не примха. Вони виконають роль дренажу, не дадуть землі переуплотніться, забезпечать хороший доступ кисню до коренів, а перегній, поповнять запаси заліза в грунті, яке необхідно для саду. Одна така траншея напуває вологою і годує два ряди дерев.



Категорія: Ландшафт | Переглядів: 324 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]