Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 27 » Принцип роботи теплового насоса
13:11
Принцип роботи теплового насоса


Тепловий насос являє собою пристрій, здатний передавати тепло від низькотемпературного джерела до високотемпературного. У звичайному водяному насосі вода перекачується з низького рівня на високий.


Тепловий насос являє собою пристрій, здатний передавати тепло від низькотемпературного джерела до високотемпературного. У звичайному водяному насосі вода перекачується з низького рівня на високий. Для роботи теплового насоса, як і водяного, потрібно електрична енергія. Відношення потужності, необхідної для перекачування певної кількості тепла тепловим насосом, до потужності, використовуваної для отримання такої ж кількості тепла за допомогою електроенергії, називають тепловим коефіцієнтом, або коефіцієнтом трансформації тепла (КТТ).
Принцип роботи теплового насоса
Рис. 1. Цикл роботи теплового насоса:
1 - теплове випромінювання QC; 2 - конденсатор; 3 - компресор; 4 - випарник; 5 - енергія AL; 6 - абсорбованої тепло QE; 7 - дросселирующий клапан; 8 - розчин робочої речовини.

Схема пристрою теплового насоса включає компресор, конденсатор, випарник, розширювальний бак і ін Крім того, в схему входять трубопровід і перетворювач енергії (мотор). По трубопроводах циркулює робоче тепло - холодоагент.

У випарнику з навколишнього середовища відбирається низькотемпературне тепло QE, і холодоагенту в компресорі передається тепло AL, що відповідає кількості енергії, що підводиться. У конденсаторі відбувається виділення високотемпературної теплової енергії

QC = QE + AL

КТТ виражається відношенням вихідний потужності, необхідної для перекачування певної кількості тепла, до потужності, використовуваної для отримання такої ж кількості тепла за допомогою електроенергії. Ця величина обов'язково повинна бути більше 1.

Теги: теплові насоси


Категорія: Енергозбереження | Переглядів: 578 | Додав: Serhiy | Теги: теплові насоси | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]