Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 27 » Пристрій озеленення фасаду
12:35
Пристрій озеленення фасаду


При влаштуванні вертикального озеленення необхідно пам'ятати, що майже всі культури, крім особливо чіпких (плющ, кучерява гортензія і ін) потребують додаткової опори для росту (наприклад, дротяні сітки або дерев'яні решітки).


При влаштуванні вертикального озеленення необхідно пам'ятати, що майже всі культури, крім особливо чіпких (плющ, кучерява гортензія і ін) потребують додаткової опори для росту (наприклад, дротяні сітки або дерев'яні решітки). Сітки або грати звичайно кріплять до стіни дюбелями для того, щоб вони могли витримати зростаючу з року в рік тяжкість зростаючих рослин.
Вибір рослин

При виборі рослин потрібно обов'язково прийняти до уваги, куди виходить стіна. Для північної сторони підходять вічнозелені рослини, наприклад, плющ. Між листочками і стіною утворюється свого роду повітряний прошарок, що перешкоджає витоку тепла. Виміри, проведені берлінським Технічним університетом, показують, що при цьому економиться 3 ... 4% енергії.

Для південної сторони найкраще підійдуть рослини, що скидають свою листя до зими. Влітку листя затінює стіну, не даючи їй дуже сильно нагріватися і проводити тепло до знаходяться за нею приміщень. Зимове ж сонце, навпаки, може безперешкодно освітлювати і зігрівати стіну.

Західна сторона вважається стороною негоди. Для неї рекомендуються рослини, що захищають від дощу, граду, вітру та снігу.

Озеленені фасади покращують і мікроклімат в окрузі: листя виділяють кисень, фільтрують пил і шкідливі речовини, а випаровуючи вологу, охолоджують розжарений повітря, а також підвищують його вологість. Не можна недооцінювати і шумопоглинального ефекту.

Для європейських широт особливо рекомендуються типові для цих країв рослини, такі як плющ, ломонос віноградолістий, жимолость, які чудово вписуються в різноманіття місцевої екологічної системи.
Додаткові рекомендації

Супротивники озеленення фасадів часто посилаються на збиток, який рослини можуть заподіяти штукатурці або самій стіні. Звичайно, якщо фасад має пошкодження, то чіпкі корінці або вусики кучерявих рослин, наприклад, плюща або дикого винограду, проникають в тріщини і шви, виділяють вологу і поступово руйнують стіну.

Виходячи з цього рекомендується озеленювати тільки ті фасади, які не мають дефектів.

Крім того, існують певні будівельні матеріали, які принципово не підходять для прямого контакту з в'юнкими рослинами. Фахверкові споруди і будівлі з дерев'яною обшивкою краще озеленювати рослинами на допоміжних опорах.

Коли рослини «доползут» до самого даху, з верхівки слід обрізати, зупиняючи таким чином їх подальше зростання. Інакше можуть зарості водостічні жолоби, а водостічні труби - забитися опалим листям. Якщо дах викладена черепицею, то рослини можуть обвити і підняти її.

Листя і плоди деяких в'юнів отруйні (наприклад, у деяких сортів жимолості). Такі рослини слід садити в місцях, які недоступні маленьким дітям.

Незважаючи на те, що вертикальне озеленення вимагає певних фінансових витрат, слід пам'ятати, що вдале озеленення допоможе заощадити на косметичному ремонті фасаду.

Теги: озеленення, стіни


Категорія: Енергозбереження | Переглядів: 500 | Додав: Serhiy | Теги: озеленення, стіни | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]