Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Пристрій подсипок
09:28
Пристрій подсипок


Підготовча робота


Підготовча робота

До складу підготовчих робіт входять:

    * Вирубка чагарнику, корчування пнів, видалення рослинного шару;
    * Планування майданчики зі зрізанням окремих нерівностей, вирівнювання поверхні;
    * Зрізка і видалення непридатних для будівельних цілей грунтів (торфу, звалищ тощо) з подальшим засипанням і ущільненням;
    * Осушення майданчика шляхом влаштування водовідвідних та нагірних канав, кюветів, водовідвідних лотків і т.д. з відведенням води в знижені місця;
    * Влаштування під'їзних доріг;
    * Будівництво мереж водопроводу, каналізації, теплофікації до колодязів введення в будівлі, заглиблених конструктивних елементів (вигребів, ліфт-клозетів, приямків для вводу інженерних комунікацій і т.д.).

Пристрій і контроль якості підсипки

Матеріали, що використовуються для влаштування подсипок, повинні відповідати таким вимогам:

    * Не змінювати властивостей при зволоженні, замерзанні-відтаванні;
    * В ущільненому стані повинні дренувати воду;
    * Бути непучиністих;
    * Не містити рослинних залишків та горючих домішок. Матеріалом підсипки можуть служити: гравій (у тому числі керамзитовий і шунгізитовий), щебінь, жорстви, піски гравелисті, середні і великі, гравійна, щебенева і піщана суміші, відходи виробництва та ін

Матеріал підсипки укладається горизонтальними шарами товщиною не більше 30 см з ущільненням). Закладання укосів підсипки не крутіше 1:1,5. Укоси повинні бути укріплені (одернуванням, посівом трав, кам'яної вимощенням, декоративною плиткою). Укоси можна обмежувати пристроєм невеликих підпірних стінок. Підпірні стінки робляться також близько заглиблених конструктивних елементів, щоб уникнути місцевих просідань підсипки. Розміри верху підсипки приймаються по зовнішніх габаритах будівлі плюс ширина берми, рівної 1,5 hn і не менше 1,5 м. Поверхня підсипання повинна мати ухил не менше 0,03 (3%) від центру будівлі до зовнішнього периметру.

В основі підсипки рекомендується влаштовувати водовідвідні лотки поперек будівлі через 2 ... 3 м перерізом 300 х 200 мм з ухилом по рельєфу 0,01 (1%), заповнені піску-гравієм. Такі лотки працюють за принципом «пластового дренажу», усуваючи освіта верховодки.

Щільність грунту в тілі підсипання повинна бути:

    * Для пісків великих і середніх pd ≥ 1,65 т/м3;
    * Для пісків дрібних і суглинків pd ≥ 1,60 т/м3;
    * Для шлаків, відходів pd ≥ 1,50 ... 1,70 т/м3.

Ущільнення визнається задовільним, якщо фактична щільність скелета ущільненого грунту (pd) менше необхідної не більше, ніж на 0,05 т/м3, а кількість проб з щільністю грунту, що відхиляється від проектної, не повинно перевищувати 10% від загальної кількості, відібраного на проверяемом ділянці.

Якщо Вашої щільність грунту не досягнута, збільшується число проходів по одному сліду або застосовуються більш важкі механізми. Особливу увагу необхідно звертати на ущільнення підсипки в кутах, торцях і по краях котловану (насипи).

Розрізняють подушки:

    * Стрічкові (при щільних грунтах:
          o для будинків з поздовжніми несучими стінами;
          o для каркасних будинків;
    * Суцільні по всьому котловану будівлі або споруди:
          o для будівель з поперечними несучими стінами на слабких грунтах при відносно великій ширині підошви фундаментів і невеликій висоті, для захисту цих грунтів від порушення їх природної структури;
          o у разі влаштування підлог по грунту.

Часто суцільні подушки робляться для зручності виконання робіт по зведенню підсипання (значно поліпшуються умови пошарового ущільнення грунту механізмами, знижується вартість земляних робіт, підвищується продуктивність праці порівняно з цими ж показниками при ритті котлованів під окремі фундаменти і поліпшується якість подсипок).

При зведенні фундаментів на різних відмітках підсипку також необхідно виконати на різних відмітках із заданою висотою підсипки. Перехід з однієї позначки на іншу слід виконувати плавно з ухилом не більше 1:10.

Підсипки, як правило, повинні виконуватися в теплий період часу. У виняткових випадках підсипки дозволяється виконувати в зимових умовах за спеціальним ППР з талих грунтів (матеріалів).

Відсипання грунту на проморожені пучиністий шар не допускається

.

Укладання грунту в тіло підсипки виконується також, як і в літню пору, з дотриманням таких додаткових вимог:

   1. Підстава під підсипку, що зводиться в зимовий час, повинно бути підготовлено завчасно при позитивних температурах повітря;
   2. Підсипки виконувати з талих матеріалів (гравію, щебеню, крупного піску, Шунгізитовий гравію, шлаку тощо).
   3. Не допускається наявність снігу і льоду в підсипка, а також змерзлих грудок піску і неоднорідних включень.
   4. Грунти в основі підсипки необхідно захищати від промерзання як під час відсипки, так і після її закінчення. У процесі виконання робіт повинен здійснюватися поопераційний контроль якості.

Теги: підсипки, фундамент



Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 418 | Додав: Serhiy | Теги: підсипки, фундамент | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]