Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 10 » Реакцію визначають рослини
22:16
Реакцію визначають рослини



При освоєнні ділянки садівникові надзвичайно важливо знати реакцію грунту, бо більшість сільськогосподарських культур найбільш успішно розвиваються в умовах слабокислою або ж нейтральної реакції. Однак природа розпорядилася так, що грунт буває і кислої, що пригнічує садові культури.


При освоєнні ділянки садівникові надзвичайно важливо знати реакцію грунту, бо більшість сільськогосподарських культур найбільш успішно розвиваються в умовах слабокислою або ж нейтральної реакції. Однак природа розпорядилася так, що грунт буває і кислої, що пригнічує садові культури. Вишня, слива, яблуня, груша, агрус, смородина для свого нормального зростання, розвитку і плодоношення потребують нейтральної реакції. Малина і суниця добре ростуть і на тих грунтах, які мають среднекіслую реакцію.

Тим не менш визначити кислотність грунту в лабораторії справа морочлива: немає її поблизу, черги довгі та й не кожному по кишені. Але засмучуватися не треба. Кислотність грунту легко дізнатися і за зовнішніми ознаками. Озирніться уважно навколо, придивіться до того, що відбувається на виділеній вам землі. Якщо в канавках і ямках вода стоїть ржавоокрашенная з райдужною плівкою на поверхні і темно-жовтим рихлим осадом, знайте: на ділянці сільнокіслая грунт. Відтінок у неї, як правило, білявий. Допомагають людині визначити реакцію грунту та рослини. На кислих грунтах ростуть хвощ польовий, щавель кінський, малий, щучка, жовтець повзучий, подорожник великий, Іван-да-марья. На слабокислих і нейтральних частіше за інших рослин зустрічаються ромашка непахуча, березка польовий, мати-й-мачуха, пирій. Велика кількість червоної конюшини, лободи, кропиви вказують на те, що грунти мають нейтральну реакцію. Якщо ж на ділянці ви помітили солонець, перекотиполе, знайте: грунт сильно засолена. Але це не біда, землю можна облагородити, окультурити і посадити сад.

Щоб знизити кислотність грунту, її потрібно провапнованих, використовуючи для цієї мети гашене вапно, доломітове борошно, мергель, крейда. Хороший результат дає і звичайна деревна пічна зола або мелене яєчна шкаралупа. Вапно краще вносити в грунт за 1-2 роки до посадки дерев. Поверхня грунту опудрювальні одним з препаратів восени і скопують її, внаслідок чого в землі відбувається розкислення. Дози вапна залежать від ряду умов: кислотності грунту, глибини закладення, виду добрив. На дуже кислих грунтах з піщаним складом норма витрати вапна становить 400-500 грамів на квадратний метр, на супіщаних - 550-700, на суглинних - 800-900, важкосуглинистих - 950-1000, торф'яно-болотних - 400-600. На среднекіслих норми різко зменшуються: на супіщаних грунтах - 200-300, легкосуглинистих - 300-400, середньосуглинистих - 400-500, глинистих - 550-600, торф'яно-болотних - 100-200. На слабокислих грунтах дози складають 150-200 грамів препарату на 1 квадратний метр.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 475 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]