Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Решетування крокв
12:59
Решетування крокв


Решетування крокв необхідна для настилу покрівлі. Залежно від виду покрівлі обрешітку виконують з дощок, тесу, жердин, що укладаються впритул або вразрядку.


Решетування крокв необхідна для настилу покрівлі. Залежно від виду покрівлі обрешітку виконують з дощок, тесу, жердин, що укладаються впритул або вразрядку.

При суцільній решетування дошки (тес) зазвичай укладають на крокви горизонтально коника. Однак краще, якщо спочатку на крокви горизонтально коника укласти через 500 ... 100 мм бруски (дошки), а на них настелити дошки або тес уздовж спуску, від коника до звису.

Оскільки дошки коробляться, утворюючи з одного боку опуклість (горб), а з іншого - увігнутість (лоток), обрешітку слід настилати так, щоб лотки були вгорі. У цьому випадку вода, що протікає через покрівлю, потрапить на лоток і скотиться вниз. Якщо ж дошки будуть прибиті опуклістю вгору, то вода при пошкодженої покрівлі обов'язково потрапить на горище.

Дошки, бруски для решетування застосовують не нижче 2-го сорту, бажано обрізні, без сучків, шириною не більше 140 мм. У не обрізних дощок тонкі крайки стісують, більш широкі дошки коробляться і призводять до пошкодження покрівлі. Сучкуваті дошки можуть зламатися при навантаженні між кроквами. Сиру деревину цвяхи тримати слабкіше, тому що вона з часом розсихається.
Решетування під рулонні матеріали

Решетування під рулонні матеріали виконують в такій послідовності. Якщо рулонний килим наклеюють на дерев'яний настил, останній може бути або суцільним (краще з шпунтованих дощок), або подвійним. При подвійному настилі першого шар дощок кладуть вразрядку, потім на нього впритул один до одного набивають антісептірованние рейки шириною 50 ... 70 мм, товщиною 20 ... 25 мм, укладаючи їх під кутом 45 ° до робочого настилу.
Решетування під руберойдову покрівлю
Рис. 1. Пристрій решетування під руберойдову покрівлю:
1 - захисний настил; 2 - руберойд, 3 - покрівельна сталь, 4 - робочий настил.

Настил повинен задовольняти наступним вимогам:

    * Не прогинатися під вагою людини;
    * Не мати бугрів, прогинів, виступаючих цвяхів;
    * Ні мати щілин (щілини ширше 6 мм слід перекривати смужками з покрівельної сталі);
    * Ширина дощок настилу складає 100 ... 140 мм, а товщина - 25 мм (щоб більш широкі дошки не жолобилися, їх необхідно розколоти по довжині;
    * Дошки настилу повинні бути сухими;
    * Стики дощок повинні бути на кроквах і розташовуватися в шаховому порядку.

Цвяхи слід забивати ближче до крайок дощок, трохи занурюючи їх капелюшки в деревину. До торців звисів прибивають лобові дошки, крайки яких повинні бути закруглені для плавного перегину рулонних матеріалів. Вершину коника оббивають по всій довжині смужкою з покрівельної сталі шириною 300 мм.

Цементну основу під покрівлю повинно бути сухим, без вибоїн і горбів, очищеним від пилу і бруду, мати скати, на яких би не затримувалася вода. Всі місця перегинів заокруглення, щоб для рулонного килима створився плавний перехід.

У стінах, до яких примикає покрівля, повинні бути влаштовані борозни (видри) для закладення кінців рулонного килима.
Решетування під черепицю

Решетування під черепицю при 1-слойном покритті стелять з брусків перетином 50х50 мм або 50х60 мм, при 2-слойном покритті або важкої штампованої черепиці - перетином 60х60 мм. Останній карнизний брусок повинен бути вище рядових на 25 ... 35 мм. Його можна замінити товстої дошкою з прибитої до неї вирівнюючої рейкою. Укладати бруски рекомендується за шаблоном.
Укладання обрешітки за шаблоном під черепицю
Рис. 2. Укладання обрешітки за шаблоном під черепицю:
1 - шаблон.
Решетування під азбестоцементні хвилясті листи

Решетування під азбестоцементні хвилясті листи виконують найчастіше з мірних брусків перетином 60х60 мм. Карнизний брусок беруть висотою 60 мм. Однак для настилання слід застосовувати так звані «парні» бруски висотою 63 мм і «непарні» заввишки 60 мм. Зазвичай беруть бруски одного перерізу (60х60 мм), але під них при укладанні парних брусків доводиться підкладати планки або руберойд. Зазвичай ці бруски розташовують у середині аркуша. Під кожен аркуш укладають 3 бруска, але можна і 4, якщо вони тонше вказаних. Взагалі обрешітку треба виконувати так, щоб поздовжня нахлестка листів була щільною і аркуші міцно лежали на ній.
Пристрій решетування під хвилясті азбестоцементні листи
Рис. 3. Пристрій решетування під хвилясті азбестоцементні листи.
Решетування під сталеву крівлю

Решетування під сталеву крівлю виконують суцільною або розрідженою. Розріджену решетування роблять із брусків перетином 50х50 мм, дощок - 5х120 ... 140 мм, суцільну для економії деревини і дощок - завтовшки 30 ... 40 мм. Решетування під покрівлю повинна бути рівною, без виступів і поглиблень. Від правильності пристрою решетування залежить і довговічність крівлі, оскільки невеликий прогин аркушів послаблює щільність її фальців. Бруски розташовують через 200 ... 250 мм один від одного. Через кожні 1390 мм прибивають дошки такої товщини, як бруски, шириною до 140 мм (ширші дошки можуть жолобитися), які необхідні для стикування на них лежачих фальців картин.
Пристрій решетування під сталеву крівлю
Рис. 4. Пристрій решетування під сталеву покрівлю:
1 - покрівельний звис; 2 - дошка під стикованіє картин 200 мм, 3 - коньковиє дошки шириною по 200 мм.

Виконана решетування не повинна бути хиткою. Це пов'язано з тим, що при ходінні по покрівлі можливе порушення щільності фальців, що веде до протікання води на перекриття, утворенню гнилі, а можливо, і грибка.

Теги: обрешітка, крокви


Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 473 | Додав: Serhiy | Теги: обрешітка, крокви | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]