Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 14 » Ринок нерухомості Харкова: очікування цінового «дна»
10:28
Ринок нерухомості Харкова: очікування цінового «дна»



Серед оцінок тенденцій ринку нерухомості досить багато невизначеності: показники ринку трактуються покупцями і продавцями у своїх інтересах. Одні говорять про обвал, інші про те, що ціни на нерухомість значно не змінилися. Ми спробували проаналізувати існуючу тенденцію і визначити подальші варіанти розвитку ринку нерухомості Харкова і як варіант Україні в цілому.

Серед оцінок тенденцій ринку нерухомості досить багато невизначеності: показники ринку трактуються покупцями і продавцями у своїх інтересах. Одні говорять про обвал, інші про те, що ціни на нерухомість значно не змінилися. Ми спробували проаналізувати існуючу тенденцію і визначити подальші варіанти розвитку ринку нерухомості Харкова і як варіант Україні в цілому.

За поточний рік спостерігалася наступна хронологія зміни цін на нерухомість: з січня по квітень зростання ринку нерухомості склав в середньому 20% і це підігрівало активність учасників ринку. Активність ринку провокували як доступні кредити банків, так і високий відсоток спекулятивних угод. Квітень став місяцем, коли були зафіксовані найвищі показники як цін, так і попиту на нерухомість. (Наприклад, однокімнатні квартири в Харкові в спальних районах коштували на початок року: 50-55 тис. дол, на квітень - 60 тис.дол.) З кінця квітня зростання цін зупинилося і в травні-червні кількість операцій вже значно скоротилося. Причиною скорочення кількості угод було, в першу чергу, введення банками обмежень на видачу іпотечних кредитів, великий розрив між доходами основної маси покупців (не спекулянтів) і вартістю нерухомості, а також з'явилося очікування зниження цін на тлі світової фінансової кризи. Вже в червні деяким продавцям доводилося знижувати ціну до 20%, щоб залучити покупців, але основна маса цін пропозицій об'єктів нерухомості залишалися на рівні квітня. Абсолютний застій ринку в липні - серпні міг виправдатися сезоном відпусток. Учасники ринку очікували вересня, зростання ділової активності та попиту на нерухомість, хоча були й такі, хто очікував подальшу стагнацію.
  
Вересень. Політика банків відносно видачі іпотечних кредітоа посилилася ще більше, угод практично немає, але ціни поки тримаються на колишньому рівні.

Жовтень. Деякі продавці не витримують і починають повільно знижувати ціни. Угод по раніше немає.

У листопаді. Тенденція зниження цін продовжилася - але вже галопуючими темпами. Такого не чекав ніхто. До кінця місяця ціни реальних продажів у різних районах м.Харкова «звалилися» у порівнянні з квітнем на 40-50% (у доларовому еквіваленті; падіння в гривнях склало 25-30%). (Наприклад, однокімнатні квартири в Харкові на кінець листопада в спальних районах коштували 25-30 тис. дол.). І тільки така ціна почала викликати інтерес у покупців. Зараз угод на ринку нерухомості як і раніше практично немає, але покупці пожвавилися.

Серед можливих факторів впливу на розвиток ринку найближчим часом можна відзначити наступні:

    * Небажання покупців купувати нерухомість без чіткої впевненості у наступі цінового «дна»;
    * Усвідомлення більшістю продавців нерухомості того, що ціни за їх «апартаменти» стали як мінімум в два рази нижче і в зв'язку з цим зміна якісної структури пропозиції;
    * Тиск заставодержателів (банків) на продавців, які прострочили виплати по кредитах і як наслідок поява нових об'єктів за демпінговими цінами, що привидітися до «пробиття» середнього по місту цінового бар'єру в 1000 доларів за метр квадратний;
    * Негативний вплив падіння курсу гривні;
    * Відсутність іпотечних кредитних програм у банках або їх пропозицію по дуже жорстким умовам.


Виходячи з цього ціни будуть далі знижуватися і застій триватиме як мінімум до весни 2009р.

До речі, багато агентств нерухомості Харкова відзначають той факт, що на ринку є контингент людей, які володіють «живими» грошима, проте утримуються від покупок, вичікуючи цінового «дна». З цього випливає, що при явному досягнення ринком дна, ці люди можуть утворити якийсь бум покупок і ціни на нерухомість знову поповзуть вгору, але вже напевно не так швидко.

Залишається одне питання: де ж дно? На думку аналітиків харківського ринку нерухомості воно вже близько, хоча до нормальної роботи ринку нерухомості ще далеко.


Категорія: Як купити чи продати | Переглядів: 403 | Додав: Serhiy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]