Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 19 » Роль теплоізоляційних матеріалів у сучасному будівництві
13:50
Роль теплоізоляційних матеріалів у сучасному будівництві



Від якості теплоізоляції будинку залежить кількість енергії, необхідне для його обігріву в холодну пору року. Раніше роль теплоізоляційних матеріалів виконували будматеріали, що є одночасно несучими конструкціями будівлі - дерево, цегла, бетон. При зростанні вартості енергоносіїв роль теплоізоляції стала зростати, тому що поступово стало очевидно, що неможливо збільшувати теплоізоляцію будівлі виключно за рахунок збільшення товщини будматеріалів.


Від якості теплоізоляції будинку залежить кількість енергії, необхідне для його обігріву в холодну пору року. Раніше роль теплоізоляційних матеріалів виконували будматеріали, що є одночасно несучими конструкціями будівлі - дерево, цегла, бетон. При зростанні вартості енергоносіїв роль теплоізоляції стала зростати, тому що поступово стало очевидно, що неможливо збільшувати теплоізоляцію будівлі виключно за рахунок збільшення товщини будматеріалів.

Якісна теплоізоляція будинків повинна мати низький коефіцієнт теплопровідності і вологовбирання, не горіти, мати достатню міцність. Найчастіше, в якості теплоізоляційних матеріалів використовуються плити з пінопласту, плити з мінерального волока, а також все більш популярні останнім часом полімерні теплоізоляційні матеріали. Сучасні теплоізоляційні матеріали служать для теплоізоляції котеджів, лазень, саун, промислових будівель і споруд, а також для теплоізоляції труб.

Слід зазначити, що фізико-технічні властивості використовуваних теплоізоляційних матеріалів роблять визначальний вплив на теплотехнічну ефективність і експлуатаційну надійність конструкцій.

При виборі теплоізоляційних матеріалів слід враховувати, що на довговічність і стабільність теплофізичних та фізико-механічних властивостей теплоізоляційних матеріалів, що входять в конструкцію огорожі, справляють істотний вплив багато експлуатаційних факторів. Це, в першу чергу, знакозмінний (зима-літо) температурно-вологісний режим "роботи" конструкції та можливість капілярного й дифузійного зволоження теплоізоляційного матеріалу, а також вплив вітрових, снігових навантажень, механічні навантаження від ходіння людей, переміщення транспорту і механізмів по поверхні покрівлі виробничих будівель. Експлуатація теплоізоляційних матеріалів відбувається в жорстких умовах і припускає особливо ретельний відбір для кожного окремого проекту. Визначальну роль у забезпечення ефективності теплоізоляційної системи грає коефіцієнт теплопровідності матеріалу.

Можна виділити декілька найбільш популярних видів теплоізоляційних матеріалів у Росії.

Вироби з скляної вати. Скловолокно - різновид мінерального волокна. Воно є напівфабрикатом при виробництві теплоізоляційних виробів. Сировиною для виготовлення скловолокна служить шихта, що складається зі змішаних у певній пропорції кварцового піску, вапняку (доломіту) і соди (сульфату натрію). Скловолокнисті вироби мають більшу, ніж мінеральна вата вібростійкість. Однак серед недоліків цього матеріалу слід відзначити гідрофільність і наявність неекологічні чистих добавок. А також відсутність пожароустойчивости (вже через 20-30 хв пожежі, скловата плавиться).

Вироби з пінополістиролу. У будівництві використовується пінополістирол двох типів - плити пінополістирольні і екструдований пінополістирол. Плити пінополістирольні виходять спученням і зварюванням гранул полістиролу між собою при нагріванні водою або парою з температурою 80 - 100 ° С. Для плоскої покрівлі застосовують плити пінополістирольні з щільністю не менше 35 кг/м3.

При застосуванні пінополістиролу як основи під рулонні або мастикові крівлі необхідно влаштування стяжок товщиною не менше 50 мм. Міцність екструдованого пінополістиролу перевершує міцність всіх широко застосовуваних теплоізоляційних матеріалів, тому він особливо часто використовується при влаштуванні покрівель, що експлуатуються. Це матеріал з практично нульовим водопоглинанням.

Вироби зі спіненого (пористого) скла. Спінене скло характеризується найбільш високою міцністю в порівнянні з іншими теплоізоляційними матеріалами. Воно характеризується досить низькою теплопровідністю - 0,07 - 0,08 Вт / (м ° С), частково закритими порами, низьким водопоглинанням, не пально. Може застосовуватися для ізоляції покрівель без стяжок і вирівнюючого шару.

Природно, що вибір виду теплоізоляційного матеріалу залежить від конкретного завдання по теплоізоляції, а також від коштів, які планується витратити.

На закінчення, варто відзначити, що за допомогою сучасних теплоізоляційних матеріалів можна істотно знизити експлуатаційні витрати на опалення будівель і споруд (до 50-60%), запобігти руйнуванню будівельних конструкцій під дією конденсату та інших несприятливих явищ.


Категорія: Будівництво | Переглядів: 745 | Додав: Serhiy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]