Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Шлакобетонні стіни
12:11
Шлакобетонні стіни


З шлаку роблять монолітні набивні й блокові стіни. Вони досить міцні, мало теплопровідні, не згорають і дешеві. Товщина шлакобетонних стін залежить від кліматичних умов. Стіни з шлакобетону відносно довговічні:


З шлаку роблять монолітні набивні й блокові стіни. Вони досить міцні, мало теплопровідні, не згорають і дешеві. Товщина шлакобетонних стін залежить від кліматичних умов. Стіни з шлакобетону відносно довговічні: при гарній вологозахисті і надійному фундаменті термін їх служби складає не менше 50 років.
Матеріали

Зазвичай для отримання шлакобетону використовують паливні шлаки, як більш доступні, ніж металургійні, хоча по міцності вони поступаються металургійним шлакам. З паливних шлаків самим міцним і стійким є шлак, що отримується від спалювання антрациту. Шлаки бурого вугілля мають в своєму складі багато нестійких домішок і мало придатні для зведення стін. Всі інші кам'яні вугілля дають шлаки з проміжними властивостями, що дозволяють широко застосовувати їх для отримання шлакобетону.

Шлаки повинні бути чистими і не містити сторонніх домішок: землі, глини, золи, незгорілого вугілля, сміття. Щоб зменшити вміст необпалених глинистих частинок і шкідливих солей, свіжий шлак необхідно витримати протягом року у відвалах на відкритому повітрі, забезпечивши при його складуванні вільний відведення дощових та паводкових вод.

В'язкі для шлакобетону можуть служити: цемент, вапно, гіпс, глина. Найбільш міцними будуть стіни при використанні цементу і вапна.

Заповнювачем є шлаки, причому чисті, відсортовані на ситах з осередками 40х40, 5х5, 1х1 мм.
Співвідношення частин заповнювача

Міцність і теплозахисні властивості шлакобетону багато в чому залежать від співвідношення крупних і дрібних частин шлакового заповнювача. При великому шлаку бетон виходить більш легким, але менш міцним, при дрібному - навпаки, більш щільним і більше теплопровідним. Для зовнішніх стін оптимальне співвідношення дрібного і крупного шлаку складає від 3:7 до 4:6, для внутрішніх несучих стін, де низька теплопровідність не потрібна, для збільшення їх міцності необхідно збільшити вміст дрібного шлаку, причому шлак розміром більше 10 мм до складу не включається взагалі. Для підвищення міцності і довговічності додається пісок: 10 ... 20% загального обсягу шлаку.
Приготування шлакобетону

Спочатку шлак просіюють через сито з отворами 40х40 мм, а потім - 5х5 мм. Те, що не пройшло через сито 5х5, вважається великим шлаком. Минулий же через це сито шлак просіюють через сито з отворами 1х1 мм. Утворюються як би 2 фракції шлаку - велика (не пройшла через сито з осередками 5х5 мм) і дрібна (не пройшла через сито 1х1 мм). 60 ... 70% великого і 30 ... 40% дрібного шлаку змішують з одним або двома в'яжучими.

Для підвищення міцності за кілька годин до приготування бетонної суміші треба зволожити шлак. На приготування 1 м3 шлакобетону витрачається 250 ... 350 л води.

Готуючи шлакобетон певної марки, слід враховувати не тільки кількість матеріалів, взятих за обсягом, але і марку цементу.

Технологія приготування шлакобетону нескладна. Відміряють великий і дрібний шлак, суміш перелопачують, додають цемент, ще раз все добре перелопачують, змочують водою і знову перелопачують до отримання однорідної маси.

Шлакобетон використовують протягом 1 ч.
Зведення стін

Набивні стіни можуть бути монолітними і порожнистими. Для влаштування порожнеч в бетон вставляють вкладиші, закріплюючи їх у опалубки. Форма і розміри вкладишів можуть бути різноманітними, але всі вони повинні бути трохи конусоподібними. Перед вставкою в опалубку їх змащують машинним маслом або солідолом. Замість мастила вкладиші можна обернути руберойдом або пергаміном, які після виїмки вкладишів видаляють. Оскільки бетон в опалубки набивають поясами, то вкладиші треба вставляти в раніше залишені порожнечі.

Іноді замість вкладишів виготовляють картонні труби круглої або еліптичної форми довжиною у висоту стін або в половину. Ці труби залишають у стінах.

Зазвичай роблять 2 ряди порожнеч, але краще, коли їх 3 ... 5. Після висихання стін порожнечі ці засипають абсолютно сухим шлаком, золою, торфом. Шлакобетонні стіни дають дуже велику усадку, в результаті чого в них з'являються тріщини. Цього можна уникнути, вставляючи в шлакобетон сталеві прути діаметром 4 ... 6 мм із розрахунку 3 ... 4 прути на ширину стіни.

Ставлять їх у кілька рядів по висоті стін у наступному порядку:

    * 1-й ряд - на 50 мм вище ізоляційного шару фундаменту;
    * 2-й ряд - під віконними прорізами;
    * 3-й ряд - над віконними прорізами;
    * 4-й ряд - на позначці низу балок горищного або міжповерхового перекриття.

Встановивши опалубку й вкладиші, готують шлакобетонних суміш і негайно укладають її шарами товщиною не більше 200 мм. Потім суміш ретельно штикують лопатою, тонким сталевим прутом або палицею (особливо у стінок опалубки, в кутах і близько вкладишів), а потім ущільнюють трамбуванням.

На 1-й шар кладуть, 2-й, 3-й і т.д. Шлакобетон, до складу якого входить цемент, протягом 10 днів слід поливати водою і вкривати мішковиною, рогожами, матами. Шлакобетон на вапні, гіпсі і глині водою не поливають, а лише захищають від швидкого висихання і розтріскування (особливо це слід робити при вітряну погоду).

Від опалубки шлакобетон звільняють через 2 ... 3 дні після заливки.

Бетон повністю твердне через 28 днів, а висихає через 2 ... 3 місяці. Після повного висихання порожнечі рекомендується засипати сухими матеріалами (шарами по 20 см), добре ущільнюючи їх.

Віконні і дверні коробки замонолічуватися не рекомендується. Краще виготовити тимчасові коробки, розміри яких по висоті і ширині на 20 мм більше, і зміцнити їх у опалубки. При бетонуванні з бічних сторін тимчасових коробок ставлять дерев'яні пробки (по 2 ... 3 з кожної сторони). Після схоплювання бетону тимчасові коробки виймають і ставлять постійні, закріплюючи їх цвяхами до дерев'яних пробок. Щілини між коробками і стінами конопатять.
Шлакобетонні камені

Для прискорення будівельних робіт шлакобетонні стіни часто зводять з готових шлакобетонних каменів, які досить просто виготовити своїми силами в умовах будівництва. Форми для виготовлення шлакобетонних каменів випускаються промисловістю, але їх достатньо просто виготовити і самостійно.

Поширені розміри цілого шлакобетонних каменю:

    * Довжина - 390 мм;
    * Ширина - 190 мм;
    * Висота - 188 мм.

Шлакобетон для формування шлакобетонних каменів готують об'ємною масою 1400 ... 1800 кг/м3. При жорсткій шлакобетонних суміші і хорошому ущільненні можлива послідовна розпалублення каменів відразу після їх виготовлення. Розпалублені шлакоблоки сушать протягом 2 ... 3 тижнів у тіні. При сухій і вітряної погоди їх в перші 5 ... 7 діб зволожують. Як пустотообразователей і теплових вкладишів застосовують ті ж матеріали, що й при зведенні монолітних шлакобетонних стін.

Теги: легкобетонні стіни


Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 561 | Додав: Serhiy | Теги: легкобетонні стіни, Шлакобетонні стіни | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]