Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 8 » Штучні водойми
21:15
Штучні водойми



Вода має магічну привабливість, зачаровуючи як дітей, так і дорослих. У підлітків, зазвичай байдуже поглядають на зайнятих садовими роботами батьків, миттєво прокидається інтерес до діяльності, як тільки мова заходить про фонтан або іншій водоймі. Цей факт можуть підтвердити майже всі сім'ї, в яких є діти. Водоймище, що влаштовується в саду, зовсім необов'язково повинен бути глибоким і тому небезпечним. Струмочок, в якому рівень води сягає лише кількох сантиметрів, може виглядати прохолодним і освіжаючим, а гальковий фонтан, у якому взагалі немає резервуару з водою, створить відчуття руху і наповнить сад дзюркотливими звуками.

 Чудово виглядають невеликі настінні фонтанчики, особливо такі, в яких цівка води падає в неглибоку чашу і рухається по замкнутому циклу Вони можуть служити в якості ключових декоративних елементів, що залучають основна увага, і вони цілком безпечні навіть для маленьких дітей. Кам'янисті садки, в яких часто влаштовують ставок, по праву користуються великою популярністю. Вони дуже оригінально виглядають, і в них на невеликій площі можна розмістити багато альпійських рослин. Влаштовуючи фонтан або ключ, з якого б'є вода, краще скористатися природним ухилом місцевості, проте можна успішно їх поєднувати і зі ставком, і з струмком. Грунт, піднята на поверхню при будівництві ставка, може стати в нагоді для оформлення високих клумб та інших садівничих цілей.

Ставок або струмок можуть стати центральними елементами всієї композиції. Вони будуть не тільки прикрашати сад, а й стануть залучати представників дикої фауни. Там можна поселити рибок, які швидко стануть ручними і будуть підпливати до рук під час годівлі.

Водойми зі стоячою водою додають зовнішності саду відтінок спокою й умиротворення, але іноді буває потрібно внести відчуття руху і кипучої енергії. Дзюрчання потоку води створює враження природного струмка, поточного серед дикої природи. Однак такого ж ефекту можна досягти за допомогою струмливого фонтану, що падає водоспаду або простого джерела води, прикріпленого до стіни. Що б ви не вибрали, можна з упевненістю стверджувати, що поточна вода буде головним елементом оформлення саду, що привертає основну увагу відвідувачів.

Навіть чудово спланований і оформлений ставок буде виглядати непривабливо, якщо вода в ньому буде зеленою. Як правило, вода цвіте у всіх водоймах кілька днів або тижнів на рік, зазвичай навесні або на початку літа, коли стає тепло, а водяні рослини ще не встигають розростися, щоб перепинити шлях сонячним променям. Поступово вода стає прозорою. Якщо ж вона довгий час зберігає зелене забарвлення, її доведеться хімічно обробляти. Вода набуває зеленого забарвлення внаслідок розмноження мільйонів одноклітинних водоростей, що стимулюється сонячним світлом і теплом. Намагайтеся не садити водяні рослини в родючий, багату поживними речовинами грунт і не підживлюйте їх звичайними мінеральними добривами. Існує безліч хімічних засобів очищення води, що відрізняються по ефективності. Багато з них мають короткострокова дія, і вбиті ними водорості можуть викликати зниження вмісту кисню у воді, що приводить до загибелі риб. Найкращими на сьогоднішній день можна вважати ультрафіолетові очисники. Вони виглядають як спеціальні електричні лампи, з'єднані з насосами, які прокачують через них воду. Слід підібрати прилади такої потужності, якої буде достатньо для очищення повного обсягу води ставка, і тоді вона стане прозорою вже через кілька днів.

Високий водойму класичної прямокутної форми можна побудувати з цегли або бетонних блоків. Водонепроникність йому можна надати, промастивши спеціальними складами на основі смол або бітуму. Зовнішні сторони басейну, щоб він виглядав привабливіше, можна забарвити світлою фарбою. Такі водойми зручні для хворих та людей похилого віку, а також для тих, хто не любить нахилятися, адже в них вода знаходиться майже на рівні очей сидячої людини.

Обрамлення водойми. Уявіть собі це місце як трав'яний газон з бордюром з рослин по краях - що за нудна і несмачна картина! Один водойму без відповідного оформлення також буде виглядати непривабливо навіть влітку, а взимку - і зовсім непривітно і негостинно. Його виглядом буде не вистачати почуття міри і правильного використання простору. Розмістивши ставок на великій округлої майданчику, оточеному бордюрами з рослинами, доріжками і викладеними галькою ділянками, в цьому куточку саду створили приємну, дружню атмосферу. Галька вдало обрамляє бордюр з рослинами і берега ставка, а похилий пляжик дозволяє легко добиратися до води.

Вода з цього прекрасного фонтанчика стікає в розташований прямо під ним резервуар, на бортах якого лежать декоративні валуни і міцна решітка, що утримує камінь, через який б'є струмінь. Це джерело абсолютно безпечний для дітей. Колись для пристрою таких фонтанів використовували млинові жорна, проте вони дуже важкі, і їх важко переносити і зміцнювати; до того ж зараз їх майже неможливо придбати. На щастя, зараз роблять їх імітації з склопластику, які набагато легше і виглядають майже як справжні. Їх можна купити в комплекті з резервуаром, і все, що залишиться придбати, - це валуни і гальку. Такий елемент оформлення буде добре виглядати і серед рослин, однак найкраще його розмістити у дворику або на ділянці саду, що відтворює пустельний ландшафт, як це показано на знімку.

Природна водойма. Цей сад оформлений у вільному, неформальному стилі, хоча й ретельно спланований з урахуванням усіх деталей. Загальні мотиви садового дизайну підкреслюють японський місток і шпалери. Неправильна форма ставка і розкладені по його берегах камені створюють враження природної водойми, ізольованого від інших частин саду густою рослинністю. Такий стиль оформлення водоймища візуально збільшує площа саду. Додатковий інтерес викличуть вільні підходи до ставка з усіх боків і місток, що з'єднує пішохідні доріжки.

Галька. Такий струмок, що має природний вигляд, легко зробити за допомогою штучної вистилки русла пластиком або поліетиленовою плівкою, кінці яких замасковані галькою. У такому водоймищі зниження рівня води, що викликається випаром, буде непомітно. Струмок повинен закінчуватися поглибленням, в якому і слід розмістити насос, що приводить у рух воду. Зовсім необов'язково думати про те, що у водоймі повинні жити риби. Такий струмок, як зображений на цьому знімку, дуже схожий на природний.

Ставок, в яку впадає струмок. Цей природна водойма, в яку впадає струмок, очистили і посадили в ньому водяні лілеї в результаті утворився чудовий ставок - прикраса саду. По його берегах розмістили вічнозелені рослини, що мають декоративний вигляд круглий рік, і садові прикраси, які будуть привертати увагу в зимовий час, коли більша частина рослин відімре. Не забудьте розставити в саду лавки і сидіння. Про мешканців свого саду можна дізнатися багато цікавого, якщо іноді просто спокійно посидіти та поспостерігати за їх життям. На знімку показано, як дві барвисті подушки перетворюють звичайну садову лаву не тільки в зручний спостережний пункт і місце відпочинку, а й на ключовий елемент, що приковує до себе увагу відвідувачів.

Водоймище поблизу будинку. Цей ставок знаходиться поруч з оранжереєю, а над поверхнею води нависає поміст. Сидячи на ньому, у сонячний день можна спостерігати за життям ставкової живності, особливо рибок, а в непогожий час це можна робити з приміщення. Для того щоб створити відокремлену обстановку, використовуються посадки рослин. Тут густа рослинність надійно закриває жваву автомагістраль.

Марокканський струмок. Щоб влаштувати такий марокканський струмок, потрібно накопичити достатньо досвіду в поводженні з садовими гідроспорудами і прикласти багато зусиль і праці. Необхідно добре вивчити місцевий ландшафт, техніку будівництва водойм і можливості насосів різних марок. Тим не менш-більш скромний проект цілком під силу здійснити навіть садівникові-аматору. Якщо садова ділянка не розташовується на природному схилі, влаштовується перепад між вищою і нижчою точкою струмка відносно невеликим. Це зменшить обсяг земляних робіт і полегшить установку каменів, а досягнутий ефект буде нітрохи не гірше, ніж від крутого каскаду води.

Водяна сходи. Це дуже ефектний елемент оформлення, що приковує до себе пильну увагу. Струмуюча по сходах вода наповнює сад мелодійними звуками. Якщо зробити сходи зігнутої, для її пристрою знадобиться зовсім мало місця.

Маленький фонтанчик. Навіть прекрасно оформлений маленький внутрішній дворик може виглядати незавершеним, якщо в ньому немає водяного джерела. У такому саду звуки, вироблювані водопадом, здаватимуться дуже гучними, а мелодійне дзюрчання води в невеличкому фонтанчику створить затишну атмосферу. Ділянка, що знаходиться в кутку дворика, зазвичай важко красиво оформити, однак там можна влаштувати маленький фонтанчик з ставок, які будуть виглядати як раз на місці.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 1453 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]