Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Скло і склопакети
12:26
Скло і склопакети


Спеціальні будівельні скла


Спеціальні будівельні скла

Перспективним напрямком скління віконних плетінь є застосування спеціальних будівельних стекол, що дозволяють знизити тепловтрати і підвищити температуру на внутрішній поверхні скління в зимовий час.

Як сонцезахисного скління застосовують теплопоглинальні, тепловідображуючі і нейтрально пофарбованого скла. При впливі сонячної радіації на теплопоглинальні скла відбувається їх сильне нагрівання і термічні деформації, що відрізняються від деформацій звичайних будівельних стекол. У зв'язку з цим при заповненні світлових прорізів необхідно влаштовувати додаткові прокладки, що компенсують. Через сильний нагріву самого скла (його температура може перевищувати температуру навколишнього середовища на 20 ... 40 ° С) його слід встановлювати тільки в зовнішньому ряді при подвійному склінні. При цьому в якості внутрішнього скла доцільно використовувати тепловідбивне скло. Такий вид скління (теплопоглинальне і тепловідбивне скла) дуже ефективний, тому що в цьому разі зменшуються втрати тепла в зимовий час, і підвищується температура на внутрішній поверхні скління.
Теплопоглинальні скла

Теплопоглинальні скла випускають двох видів:

    * З плівковим покриттям;
    * Пофарбовані в масі.

У першому випадку скла набувають властивостей теплопоглинання за рахунок нанесення на їх поверхню тонкої плівки з окисно-металевого покриття електрохімічної обробкою або розпиленням. Для заповнень віконних плетінь використовують теплопоглинальні скла з окисно-олов'яно-сурм'яних покриттям, покриттям з оксидів свинцю і міді.

Теплопоглинальні скла, пофарбовані в масі, представляють собою велику групу скла, теплопоглинальні властивості яких з'являються в результаті введення до складу скломаси оксидів заліза, міді, цинку. Теплопоглинальні скла мають селективним пропусканням: вони добре пропускають видиму частину спектру і слабо інфрачервону частину спектру.
Тепловідображуючі скла

Тепловідображуючі скла одержують у результаті нанесення на поверхню скла тонких плівок з металів і оксидів металів розпилюванням, хімічним осадженням, електрохімічної обробкою або термічним розкладанням. Вітчизняною промисловістю випускаються скла з тепловідбивними покриттями з золота, срібла, нікелю, міді, алюмінію, хрому, титану та їх оксидів.

Найбільш перспективне заповнення світлових прорізів склопакетами з використанням вже розглянутих спеціальних будівельних стекол. У сонцезахисних пакетах можуть застосовуватися теплопоглинальні і тепловідображуючі скла. Дуже ефективним є використання тепловідбивних стекол з окисно-металевими покриттями. Теплоотражающєє покриття має малу міцність на стирання, а скло, встановлене покриттям всередину пакету, не треба піддавати очищенню, тому що завдяки герметичності склопакета скло не забруднюється з боку міжскляного простору. У перспективі, використовуючи в склопакетах стекла з різними покриттями, можна отримати заданий спектр променів, проникаючих в приміщення. Склопакети можуть застосовуватися у всіх випадках, коли використовується звичайне скло або скління спеціальними будівельними стеклами.
Склопакети
Скління склопакетом
Рис. 1. Використання склопакета для скління:
1 - скління; 2 - палітурка, 3 - герметична повітряний прошарок, 4 - розпірний профіль; 5 - вологопоглинач.

Раціональним заповненням світлових прорізів є склопакети, що складаються з 2-х або декількох стекол, розділених повітряними прошарками і герметично сполучених по контуру. Залежно від з'єднання стекол склопакети можуть бути клеєними, паяними або зварними. В даний час найбільш широкого поширення набули клейові склопакети як найбільш індустріальні, економічні та довговічні.

Доцільність застосування склопакетів як заповнення світлових прорізів визначається наявністю герметичної повітряного прошарку. Склопакети володіють високими теплоізоляційними властивостями. Завдяки герметичності в повітряний прошарок не потрапляє волога, пил, не погіршується освітленість приміщень. Товщина повітряних прошарків приймається 12 ... 20 мм. Вона фіксується розпірними рамками з глибокого алюмінієвого профілю. Температурні зазори між склом і рамою заповнюють нетверднучим мастиками. Наведеної опір теплопередачі двошарових склопакетів в дерев'яних палітурках 0,36 м2 ° С / Вт, а конструкції з двошарового склопакета і одинарного скління в роздільних дерев'яних палітурках - 0,53 м2 * ° С / Вт.

Високої теплозахистом має конструкція віконного блока, яка складається з двох склопакетів. Його наведене опір становить 0,67 м2 * ° С / Вт.

Теги: склопакети, теплозахист


Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 548 | Додав: Serhiy | Теги: теплозахист, склопакети, скло | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]