Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Слаборослих саджанець виростите самі
13:02
Слаборослих саджанець виростите самі



Слаборослі плодові дерева завдяки невеликим розмірам крони, раннього вступу в плодоношення і високій якості плодів становлять особливий інтерес для садівника-любителя. Отримати їх можна шляхом щеплення на слаборослих підщепа або використовуючи вставку з нього між сіянцевій підщепою і культурним сортом.


Слаборослі плодові дерева завдяки невеликим розмірам крони, раннього вступу в плодоношення і високій якості плодів становлять особливий інтерес для садівника-любителя. Отримати їх можна шляхом щеплення на слаборослих підщепа або використовуючи вставку з нього між сіянцевій підщепою і культурним сортом.

Яблуні зі вставкою мають ряд переваг перед деревами, щепленими безпосередньо на карликову підщепу: їм не потрібна індивідуальна опора, коренева система їх рівномірніше розміщується за профілем грунту і завдяки більш глибокому заляганню основної маси коренів менше страждає від несприятливих кліматичних умов. До того ж захистити невеликий відрізок штамба карликового підщепи розміром 15-20 см значно легше, ніж його кореневу систему.

З слаборослих підщеп для яблуні найбільший інтерес представляє 62-396, для груші - айва А. Вони так само, як і інші слаборослі форми, добре розмножуються вегетативно, на приклад відводками. Маючи по одному маточного куща, садівник може повністю забезпечити себе підщепами. Для маточного куща вибирають добре освітлене місце з легкої родючим грунтом. Якщо грунт на ділянці важка, то під майбутній матковий кущ на 1 м2 слiд внести 2-3 відра торфу або торф'яного компосту і стільки ж піску. Грунт ретельно перекопують. Отводок слаборослого підщепи - майбутнє маточне рослина - висаджують навесні під кутом 30-45 ° з заглибленням двох-трьох нижніх міжвузлів у грунт. Можна виростити таку рослину і з держака лаборослого підщепи шляхом щеплення його на насінний підщепа, отриману однолітка навесні висаджують на постійне місце так само, як відводок.

Через рік (наступної весни) маточне рослина пригинають і пришпилюють до грунту гачками завдовжки 20 см із дроту діаметром 3-4 мм. На пришпилених гілочках з'являються молоді пагони. Коли вони досягають довжини 10-12 см, їх підгортають землею або присипають торфом, залишаючи відкритою тільки верхню пару листя. Протягом літа відводки періодично поливають. Восени відокремлювати і пересаджувати відводки не рекомендується, оскільки вони погано приживаються і ростуть, часто підмерзають взимку. На зиму відросло пагони, не разокучівая, накривають і пригинають до землі дерев'яним щитом. Це охороняє їх від підмерзання.

Навесні, як тільки зійде сніг, щит прибирають і після відтавання грунту обережно вилами звільняють від землі вкорінені пагони. Секатором їх відрізають від маточного куща. Отводки з гарною кореневою системою висаджують на заздалегідь підготовлену ділянку. Коли вони приживуться і увійдуть в силу, їх потрібно прищепити придивився сортом.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 460 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]